زمان مطالعه : ۲ دقیقه

آیا بیت کوین دوباره به مقام اولیه خود باز می گردد؟

بیت کوین در دو روز گذشته تا ۲۶ درصد افزایش را تجربه کرده است. بیت کوین اخیرا یک افت وحشتناک را پس از آن که قیمت ها برای چند ماه ثابت مانده بود، تجربه کرد. بیت کوین، بزرگترین ارز رمزنگاری جهان، در اواخر سال گذشته به بالاترین قیمت در طی طول عمر خود در ۲۰۰۰۰ دلار رسید. آیا باز هم شاهد این قیمت برای بیت کوین خواهیم دید؟

ماتی گرینسپن، تحلیلگر ارشد بازار در پلتفرم تجاری eToro، در مصاحبه ای عنوان کرد که افزایش قیمت اخیر بیت کوین معنی دار بوده است. وی گفت:

موج افزایشی روز دوشنبه نشان می دهد یک سطح حمایت کلیدی در ۳۰۰۰ دلار شکل گرفته است.

این حرکت بسیار مهم است، زیرا ممکن است در نهایت یک سطح کف برای افت قیمت بیت کوین ایجاد کند.

بیت کوین تلاش می کند تا به بالاترین قیمت ممکن در ماه دسامبر دست یابد. با این حال هنوز هم از سطوح اولیه خود نسبت به یک دهه پیش بالاتر است. گرینسپن گفت:

از زمان ارائه بیت کوین در ۱۰ سال پیش، بیت کوین قبلا چهار بار رکودی شبیه به آن چه که در سال گذشته روی داد، تجربه کرده است.

بیت کوین سطح کف خود را پیدا خواهد کرد، این فقط بستگی به زمان دارد.

آیا تنظیم مقررات هنوز یک تهدید است؟

عدم اطمینان از تنظیم قوانین همچنان تهدیدی برای رشد قیمت بیت کوین است. دولت انگلیس اخیرا اعلام کرد که از سازمان امور مالی(FCA) برای ارائه مقررات جهت بازار ارزهای رمزنگاری حمایت خواهد کرد. این اعلام حمایت به دنبال گزارش اخیر کمیته خزانه داری و FCA در ماه سپتامبر انجام شد. در آن گزارش این دو نهاد خواستار وضع قوانینی در مورد نوسانات قیمت ها، آسیب پذیری نسبت به هک، حداقل حمایت از مصرف کننده و ناشناس بودن تراکنش هایی با هدف پولشویی بودند.

جان گلن، دبیر اقتصادی وزارت خزانه داری انگلیس، نوشت:

دولت در ابتدای سال آینده در مورد این این که آیا دارایی های رمزنگاری دارای ویژگی های قابل مقایسه با سرمایه های مشخص هستند، رایزنی خواهد کرد.

وی افزود:

دولت نگرانی هایی را در مورد خطراتی که سرمایه مصرف کنندگان را از طریق ارائه اولیه سکه(ICO) تهدید می کند، دارد.

در عین حال دولت انگلیس همچنین معتقد است که ICO ها می توانند به عنوان ابزاری برای افزایش سرمایه استفاده شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید