زمان مطالعه : ۲ دقیقه

استخراج مونرو با موبایل Exodus امکان‌پذیر است! بر اساس اخباری که در از سوی کمپانی HTC، غول تولیدکننده تلفن همراه، منتشر شده‌است، کاربران می‌توانند از طریق تلفن همراه هوشمند بلاکچین، Exodus، ارز دیجیتال مونرو را استخراج کنند.

در این اطلاعیه آمده‌است که به لطف همکاری با شرکت طراحی تراشه ASIC Midas Labs، این شرکت تایوانی قادر خواهد بود مونرو را از طریق برنامه ای به نام DeMiner که در کوارتر دوم سال ۲۰۲۰ در دسترس خواهد بود، استخراج کنند.

بر اساس ادعای کمپانی HTC، هیچگونه نگرانی در رابطه با میزان انرژی مصرفی و هزینه‌های بالای استخراج توسط این تلفن هوشمند وجود ندارد.

چرا که طراحی تلفن همراه به گونه ای انجام شده‌است که میزان انرژی و هزینه ای که برای استخراج مونرو باید صرف کرد را به حداقل می‌رساند.

برنامه استخراج مونرو به گونه ای طراحی شده‌است که اگر کاربر در حال استفاده از تلفن همراه خود باشد یا گوشی در شارژ نباشد، فرایند استخراج شروع نشود.

Phil Chen، مدیر ارشد غیرمتمرکزسازی در HTC، افزود:

استخراج ارز دیجیتال از طریق تلفن همراه یکی از مهمترین موضوعات در بخش امنیت شبکه‌های رمزنگاری شده‌است.

تعداد تلفن‌های همراه هوشمند در سال ۲۰۲۰، ۳٫۵ بیلیون پیش‌بینی شده که بیشتر باعث عدم تمرکز و توزیع نرخ هش و قدرت استخراج چنین شبکه‌های رمزنگاری می‌شود.

از طرف دیگر، مدیر اجرایی کمپانی HTC معتقد است که در حال حاضر، فرایند استخراج ارزهای دیجیتال در کنترل استخرهایی عظیم استخراج است. او معتقد است که با فراهم نمودن شرایط استخراج از طریق تلفن‌های همراه، می‌توان تا حدی این مشکل را برطرف کرد.

برنامه DeMiner، دکتر جری لی، مدیر عامل و بنیانگذار Midas Labs، می‌گوید:

برنامه DeMiner به گونه ای طراحی شده‌است که نرخ هش آن مشابه با برنامه‌های نسخه دسکتاپ است اما انرژی کمتری مصرف می‌کند؛ بنابراین این برنامه را می‌توان اولین برنامه ای در نظر گرفت که شرایط استخراج با تلفن همراه را ممکن می‌سازد.

سال گذشته کوین تلگراف گزارش داد که HTC اولین تلفن هوشمند مبتنی بر blockchain خود، Exodus 1s را منتشر کرده‌است که امکان اجرای یک نود کامل Bitcoin (BTC) در تلفن همراه را فراهم می‌کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید