زمان مطالعه : ۳ دقیقه

همه ی افراد قادر به سرمایه گذاری پر سودی در بازار ارزهای دیجیتالی می باشند، اما سرمایه گذاری در زمان مناسب نیازمند استراتژی درست و تحلیل بازار است. از این رو تنها افرادی که با برنامه ریزی درست و تحلیل تکنیکال به مبادله می پردازند، سود دریافت خواهند کرد. به همین منظور در این مقاله رمزینکس جهت راهنمایی افراد تازه وارد، به اشتباهات رایج در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتالی می پردازد.

مبانی سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتالی

جهت شروع مبادله اصلا عجله نکنید، ابتدا سعی کنید با مفاهیم اولیه استراتژی تجاری مبتنی بر ارزهای دیجیتالی آشنا شوید. از جمله این مفاهیم می توان به ارزهای دیجیتالی مختلف و تفاوت آنها، فناوری بلاکچین، عرضه­ی کلی، تورم و نحوه­ی ذخیره سازی هر یک از ارزها اشاره کرد.

اشتباهات رایج در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتالی

استفاده از ابزار

هر روزه، سرمایه گذاران زیادی، سرمایه های خود را در بازار ارزهای دیجیتالی از دست می دهند. برای مقابله با این شکست ها، سرمایه گذاران با تجربه از ابزارها و تحلیل های تکنیکالی جهت دستیابی به سود و مبادله ی به موقع استفاده می کنند. این اقدامات منجر به تجربه و تجربه باعث نتیجه گیری و عملکرد بهتری خواهد شد.

در صورتی که آمادگی لازم جهت اولین سرمایه گذاری را داشته باشید، حتی اگر ۱۰ دلار هم باشد، مشکلی نیست سعی کنید از ابزارهای جدید و محبوب استفاده کنید تا به تجربه­ی لازم دست یابید و گام کوچکی در این راه برداشته باشید.

درک تکنولوژی

یکی دیگر از اشتباهات رایج در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتالی ، درک نکردن پایه های اصلی تکنولوژی است. در صورتیکه به دانش افراد باتجربه بها ندهید و براساس قضاوت خود عمل کنید، فرصت های زیادی را از دست خواهید داد. برای جلوگیری از دست ندادن فرصت های پیش رو باید منابع آموزشی را که به آنها اعتماد دارید، پیدا کنید و به یادگیری بپردازید. فناوری بلاکچین به طور مداوم پیشرفت می کند، بنابرای به روز رسانی اطلاعات در این مورد ضروری است.

همیشه حق با شما نیست

سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتالی در برخی مواقع شبیه به بازی حدس و گمان است و تا حدودی شانسی پیش می رود، این مورد حتی برای سرمایه گذاران حرفه ای و با تجربه هم نیز اتفاق می افتد. از این رو در میزان سرمایه گذاری و روند بازار نهایت دقت را داشته باشید تا پول و زمان خود را از دست ندهید.

درست تحقیق نکردن

از دیگر اشتباهات رایج در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتالی می توان به تحقیقات نادرست در زمان سرمایه گذاری اشاره کرد. بسیاری از افراد براساس شنیده­ ها یا صحبت های سرمایه گذاران دیگر در فیسبوک و توییتر سرمایه گذاری می کنند، نتیجه­ی این کار در اکثر مواقع با شکست مواجه می شود. از این رو برای موفقیت و کسب سود بیشتر، باید خودتان تحقیق کنید و  روند بازار را تحلیل نمایید.

اشتباهات رایج در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتالی

تحقیقات ضعیف

فرآیند تحقیق کردن در این زمینه بسیار زمان بر است اما هر چه بازار را بیشتر مورد بررسی قرار دهید شرایط سرمایه گذاری بهتری خواهید داشت. در ادامه به چند اصول اولیه در این زمینه پرداخته شده است:

مشاهده ی دقیق خبرها و اطلاعیه های مهم در سایت BitcoinTalk.org

بررسی روند بازار، حجم معاملات، تاریخچه­ی قیمت و عرضه­ ی کل در مقبل عرضه­ی در حال گردش

بررسی نظرات کارشناسان و صاحب نظران

به روز نبودن

در صورت خرید ارز دیجیتالی، باید تمامی اخبار و حواشی مرتبط به آن و همچنین قیمت لحظه ای آن را بررسی کنید  تا از روند بازار مطلع گردید و ضرر نکنید.

برای بررسی ارزهای دیجیتالی خود باید:

برای اطلاع از خبرهای مرتبط با ارز دیجیتالی به کانال های ارتباطی نظیر تلگرام و Discord بپیوندید

وب سایت های به روز و مبادله ارزهای دیجیتالی را همواره در دسترس خود قرار دهید

برنامه­ ی دقیق نداشتن

بسیاری از افراد ارزهای خود را نگه می دارند تا به بالاترین میزان فیمت خود برسد، هر چه این میزان بالاتر برود، باز هم منتظر قیمت های بالاتری برای فروش می باشند، اما در صورتیکه بازار سیر نزولی بگیرد آنها هیچ سودی نخواهند کرد و حتی امکان ضرر خواهند داشت. بهترین راه برای جلوگیری از این شرایط، تعیین یک هدف برای فروش به موقع است، با این هدف کنار بیایید و حریص نباشید تا به سود دست یابید.

خرید بالا

خرید بالا یکی دیگر از اشتباهات رایج در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتالی است. خرید بالا به ویژه در زمان هایی که ارز دیجیتالی به خصوص در تمام روندهای خود سیر صعودی داشته، کار پر ریسکی است. در این بین تنها کسانی سود می کنند که زودتر به بازار وارد شده و خود را درگیر نوسانات پایان روز و سیر نزولی نمی کنند.  با این حال خرید تعداد بالا ممکن است تصمیم درستی در برخی موارد باشد، اما این کار اشتباهی است که در اغلب اوقات نباید آن را انجام دهید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید