زمان مطالعه : ۸ دقیقه

 

 

بلاک چین تهران یک رویداد آموزشی-تجربی (Experiential Education) است که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می گردد. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه‌ای شامل برنامه نویسان، متخصصان کسب و کار، دانشجویان، عاشقان استارت‌آپ، بازاریاب ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده ای را اجرا کند.

بلاک چِین چیست؟ این تکنولژی در کدام قسمت های کسب و کار می تواند استفاده شود؟

از دیدگاه سطحی، ابتدا بلاک چین را یک به عنوان بایگانی که اطلاعات روی آن ثبت می شوند در نظر بگیرید. شاید یک بلاک چین با چیزهایی که با آن بیشتر آشنا هستید، خیلی تفاوت نداشته باشد. مثل ویکیپدیا. بلاک چین نوعی دیتابیس یا پایگاه داده است که روی یک یا چند سرور خاص قرار ندارد بلکه روی تمام کامپیوترهایی که به شبکه متصل می شوند، توزیع شده است. بلاک چین در حقیقت یک دفتر کل برای ثبت رکوردها و گزارشات است.

 

برنامه همایش

 

روز سوم

۸:۰۰ قبل از ظهر
پذیرایی صبحانه
۹:۰۰ قبل از ظهر
ادامه فعالیت تیم‌ها
۱:۰۰ بعد از ظهر
پذیرایی نهار
۲:۰۰ بعد از ظهر
آمادگی برای ارائه کارها
۵:۰۰ بعد از ظهر
ارائه کارها به داوران
۷:۰۰ بعد از ظهر
اعلام و تقدیر از برندگان
۱۰:۰۰ بعد از ظهر
خداحافظی

 

روز دوم

۸:۰۰ قبل از ظهر
پذیرایی صبحانه
۹:۰۰ قبل از ظهر
ادامه فعالیت تیم‌ها
۱:۰۰ بعد از ظهر
پذیرایی نهار
۲:۰۰ بعد از ظهر
ادامه فعالیت تیم‌ها
۸:۰۰ بعد از ظهر
پذیرایی شام
۹:۰۰ بعد از ظهر
ادامه فعالیت تیم‌ها

 

روز اول

۴:۰۰ بعد از ظهر
پذیرش شرکت کنندگان
۵:۰۰ بعد از ظهر
آغاز برنامه
۵:۱۵ بعد از ظهر
سخنرانی کلیدی
۶:۰۰ بعد از ظهر
معرفی ایده
۸:۰۰ بعد از ظهر
رای گیری ایده
۸:۳۰ بعد از ظهر
آغاز تشکیل تیم‌ها
۹:۰۰ بعد از ظهر
شروع کار تیم‌ها
۱۰:۰۰ بعد از ظهر
پذیرایی شام

 

داوران

 

مجید زمانی

مؤسس و مدیرعامل کیان

مجید زمانی یک بانکدار سرمایه‌گذاری مجرب با بیش از ۱۵ سال تجربه بین‌المللی در ایران، اروپا و ایالات متحده آمریکا می‌باشد. او مشاور سابق بانک جهانی است و تجربه ارزشمند همکاری در شرکت AIG در نیویورک و شرکتPetroleum Finance در واشنگتن را دارد. وی شرکت تأمین سرمایه کاردان را تأسیس کرد و به جایگاه کنونی رساند و سپس، شرکت مدیریت سرمایه کیان را تاسیس نمود. مجید زمانی مدرک MBA خود را از دانشگاه ایلینویز شیکاگو، MPA از دانشگاه کلمبیا واقع در نیویورک و مدرک کارشناسی مهندسی برق خود را از دانشگاه تهران دریافت نموده است.

 

فریدون کورنگی

بنیان گذار و مدیر عامل مپس

فریدون کورنگی ، لیسانس اقتصاد دانشگاه تمپل امریکا،فوق لیسانس مدیریت و مهندسی فناوری از دانشگاه مریلند امریکا و کاندید دکترای امور مالی دانشگاه مریلند، بنیان گذار بیش از ۷ شرکت فناوری در امریکا، دانمارک و المان، با تجربه جمع اوری سرمایه بیش از یکصد ملیون دلار از بازار سرمایه، و موسس صندوق سرمایه گذاری ۷۵ میلیون دلاری در امارات متحده و لوکزامبورگ. اخرین شرکت ایشان در امریکا رده بندی هشتاد و سومین شرکت درسرعت رشد درسراسر امریکا را از شرکت دلویت دریافت نمود.

 

فرداد زند

موسس مشاور امین

فرداد یک کارآفرین مشتاق است که چهار تلاش او برای راه اندازی استارت آپ همراه با شکست و موفقیت بوده است او دکترای تخصصی خود را در رشته اقتصاد از دانشگاه دلف و پست دکترای خود را با موضوع “پلتفرم دانش” از مرکز کسب و کارهای دیجیتال MIT کسب کرده است. پس از دوسال تدریس با عنوان استادیار به شرکت مکنزی پیوست. او هم اکنون مشاوران امین را راه اندازی کرده و اخیرا همکاری خود را با ایراتل ونچرز آغاز نموده است. او همچنین پلتفرم مدلهای کسب و کار را در دانشگاه شریف تدریس می کند.

 

مربیان

بهزاد صادقی
مشاور و تولید نرم افزار

بهزاد صادقی، نزدیک به ۳۰ سال تجربه فنی و مدیریتی در صنعت نرم‌افزار دارد. در نیمه دوم دهه ۹۰ میلادی، وی یک شرکت startup در زمینه امنیت داده‌ها در ایالات متحده تأسیس نمود. در طول هفت سال متعاقب، او موفق شد بیش از ۵ میلیون دلار سرمایه برای این startup ، که سرانجام توسط شرکت ICEsoft Technolgies خریداری شد، جذب نماید. امروز، او به تیم‌های مهندسی نرم‌افزار کمک می‌کند که محصولات پرکیفیت تولید نمایند.

میثم زرگرپور
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سیناتک

میثم زرگرپور، مهندس عمرانی است که یک روز به خودش آمد و دید زیاد هم دوست ندارد بقیه‌ی عمرش را با مشکلات آب و محیط زیست بگذارند. برای همین مدرک فوق لیسانس‌اش از دانشگاه شریف و چندین و چند سال سابقه‌ی کاری در این زمینه را کنار گذاشت و رفت سراغ خواندن چیزی که همیشه دوستش داشت؛ یعنی مدیریت. دانش تحصیل در MBA مالی و سرمایه‌گذاری به او کمک کرد حوزه‌های مختلفی از کار را تجربه کند: از بازاریابی بین‌المللی برای شرکت‌های ساختمانی در خارج از کشور گرفته تا حضور در صنعت فناوری اطلاعات به‌عنوان مشاور نوآوری. اما اگر از او بخواهید کارهای مهمی که تا به حال انجام داده را نام ببرد، قطعاً دو مورد را از قلم نخواهد انداخت: یکی مشارکت در راه‌اندازی کافه آی.تی (به‌عنوان یک فضای کاری مشترک برای علاقمندان به کارآفرینی) و دیگری ۱۰ سال حضور جدی رسانه‌ای در رادیو و تلویزیون به‌عنوان نویسنده و طراح برنامه. اخیراً هم به شبکه‌های اجتماعی علاقه‌ی زیادی پیدا کرده و در بعضیاز آنها به شدت فعال است.

 

مهران داودی
مشاور، معمار ارشد نرم‌افزار

به مدت ۶ سال مدیر تولید یکی از بزرگترین نرم‌افزارهای ای‌آر‌پی در ایران بوده‌است. در چند سال اخیر با تیم‌های نرم‌افزاری شرکت‌های بزرگی مانند هواپیمایی ماهان، بانک کارآفرین و استارتاپ‌ها برای تولید نرم‌افزارهای پر کیفیت همکاری می‌کند. او به شما کمک می‌کند تا از خلق «نرم‌افزارهای با کیفیت» که به «تیمی پر انرژی و کارا» نیاز دارد، لذت ببرید.

 

رضا غیابی
فرصت آفرین – مدیرعامل مؤسسه فرصت آفرین نوآور

رضا غیابی یک فرصت‌آفرین است. او به توان جمعی همه ما برای ساخت آیندهای باور دارد که در آن هر کس فرصت خواهد داشت تا به اندازهی بیشترین حد ظرفیتش، رشد کند. او به نحوی تزلزل‌ناپذیر، نیک‌بین است و احساس مسئولیت می‌کند. غیابی که به عنوان «کارآفرینی پرشور با بینشی استراتژیک» و «یکی از ستون های جامعهی کارآفرینی ایران» توصیف شده است، به سازمانها و رهبرانشان می آموزد که چگونه هم از نظر فردی و هم از نظر جمعی، تا آنجا که میتوانند رشد کنند. غیابی با داشتن هدفی جسورانه در راستای ساختن جهانی پر از فرصت، پرچمدار جنبشی ذهنی برای بوجود آمدن سازمانهای اثربخش است.

 

محمد دادوران
مشاور فناوری اطلاعات و توسعه دهنده تجارت

من فارغ التحصیل مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت تجارت در زمینه تجارت الکترونیک در برلین هستم و علاقمند به توسعه کسب و کارها در تجارت الکترونیک . همچنین بیش از ۱۵ سال تجربه در فن آوری اطلاعات و تجزیه و تحلیل سیستم را دارم. یکی از موضوعات مورد علاقه من، بازاریابی است، دوره ها و تجربه زیادی در بازاریابی دیجیتالی که به نوعی با تجارت الکترونیک ادغام شده است، کسب کرده ام. بنا به نیاز فعالیت های سالهای اخیر، مدیریت پروژه در تحولات کسب و کار و تجزیه و تحلیل سیستم تجربه دیگری است که من دارم. من منتظر ملاقات با شما و کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرکت شما در آینده نزدیک هستم.

 

مهیار ختک
عضو تیم شرکت سرمایه گذاری ایراتل ونچرز

مهیار هستم و تخصصم در حوزه اقتصاد هستش و من رو به عنوان “MAD MAX” می‌شنانسد. عضو تیم شرکت سرمایه گذاری ایراتل ونچرز هستم و در حال حاضر مدیر اجرایی مرکز نوآوری “iLab” نیز هستم. ما یک هدف داریم و آن« توانمند کردن کارآفریننان ایرانی که دیدگاه جهانی شدند را دارند. بی صبرانه منتظر دیدار با شما هستم.

 

رامین خطیبی
مشاور و راهبر طراحی محصول

رامین خطیبی، راهبر طراحی محصول در شرکت بین‌المللی Samsson Apps و معاون دیزاین شرکت «هوشمند تدبیر» است و به تیم‌های طراحی چندین استارتاپ ایرانی و بین‌المللی مشاوره می‌دهد. او طراح طراحی سیستم آموزش الکترونیکی باشگاه Fulham انگلیس، اپلیکیشن برنامه ۹۰، سیستم گزارش شهروندی شهر یزد و … را در کارنامه خود دارد. رامین می‌تواند شما را در مسیر رسیدن به محصولی باکیفیت همراهی کند.

 

محمد رامین کمیلیان
موسس آوا انجل

محمد رامین کمیلیان یک پشتیبان مشتاق استارتاپ‌ها و تخصصش در حوزه مالی است. او از کمک و مشاوره دادن به استارتاپ‌ها لذت می‌برد بعلاوه در استارتاپ‌ها سرمایه گذاری نیز انجام می‌دهد.

 

تینا تعویذی
مدیرعامل شرکت امین رای

تینا تعویذی، مدت ۹ سال است که به صورت تخصصی در حوزه‏‌ی امنیت اطلاعات با شرکت‏‌ها و موسسات خصوصی و دولتی، در زمینه‏‌ی پیاده‌‏سازی و مشاوره‌‏ی خدمات و محصولات این حوزه، فعالیت می‏‌کند. ایشان، مقطع دکتری خود را در زمینه‌‏ی امنیت اطلاعات می‏‌گذرانند و همه‏‌ی علاقمندی و فعالیت ایشان، همراهی، آموزش و کار با جوانان در راستای توسعه‏‌ی کسب و کارهای مبتنی بر ایده‏‌های نوآورانه دارد.‌

 

مهران استادرحیمی
مشاور معماری سازمانی و منابع انسانی

در سی سال اخیر مهران فضاهای متفاوتی از طراحی و ساخت سخت‌افزارها و برنامه‌نویسی، تست و تحلیل سیستم‌های نرم‌افزاری در ایران تا مدیریت پروژه‌های بزرگ استقرار سیستم و راه‌اندازی و استقرار سیستم‌های نرم‌افزاری پیچیده و چندپیمانکاری در آمریکا را تجربه کرده است. او به مدت ۱۲ سال بیش از ۴۰۰ شرکت ایرانی از کوچکترین شرکتهای مهندسی گرفته تا بزرگترین شرکتهای تولیدی را از ابعاد مختلف سیستمی، کیفی و مدیریتی، ممیزی کرده است و در همین زمینه‌ها سال‌ها تجربه تدریس دارد. علاقه و تخصصِ مهران، تبدیل ایدهها به راهکارهای اجرایی است. او هم اکنون به تیم‌های مختلف در زمینه مدیریت پروژه، منابع انسانی و کیفیت کمک می‌کند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید