پس از سقوط 10 تا 20 درصدی یا حتی بیشتر قیمت تعداد زیادی از ارزهای رمزپایه در هفته گذشته، بازار قدم به بهبود گذاشته است. در این مدت، از روز شنبه مورخ 15 سپتامبر، قیمت بیت کوین (Bitcoin) قدری بهبود یافت و بازار رمز ارز ها توانست نیروی خود را برای پرش از کف کل ارزش، از 186 به 205 میلیارد دلار باز یابد.

تحلیل بازار : بهبودی کوتاه مدت بازار – آیا بازگشتی گاوی در راه است

بازار رمز ارز ها پس از ریزش های قیمتی هفته گذشته(میلادی) قدری رشد به خود دیده است – آیا این رشد برای بازگشتی سریع کافی است؟
هفته گذشته موقعیت های فروش بیت کوین و اتریوم مقابل دلار امریکا به رکوردی تاریخی دست یافت. اما در طول هفته اکثر رمز ارز ها، غیر از بیت کوین، ریزش چشمگیری را تجربه نمودند که موجب رسیدن سهم بازار بیت کوین به قریب 60% شد. با این حال، ظرف 48 ساعت اتریوم با 20 درصد، BCH با 15% و بیت کوین نیز با فروتنی 5% رشد کردند و سهم بازار BTC به 55% بازگشت.

افزایشی 19 میلیارد دلاری نتیجه این پرش های متوالی شد. رمز ارز های رتبه دار بازار مسیر سبز خود را به رهبری اتریوم و لایت کوین طی می کنند.

 

 

اخبار حال حاضر خبر از هفته ای مثبت می دهد. Overstock.com وعده امکان خرید رمز ارز را به مشتریان شرکت Bitsy خود داده، Abra بیت کوین کش را به کیف چند-رمز ارزی خود افزوده و Bitgo نیز تائید رگولاتوری را برای امکان نگهداری رمز ارز های مشتریان خود را گرفته.

عملکرد قیمت بیت کوین کش (Bitcoin Cash)

این هفته قیمت بیت کوین کش در محدوده 458 دلار حرکت می کرد. در زمان نگارش ارزش بازاری تقریبا معادل 7.9 میلیارد دلار داشته و 284 میلیون دلار از مبادلات را در 24 ساعت گذشته به خود اختصاص داده است. 5 صرافی میزبان عمده این مبادلات Lbank, Coinex, Okex, Houbi-pro و Hitbtc بودند. جفت های مبادلاتی با BCH را نیز به ترتیب USDT با 46.5 درصد، Bitcoin با 32.7 درصد، ETH با 10.1 درصد، USD با 5.6 درصد و QC با 2.2 درصد، تشکیل دادند. BCH رتبه ششمین رمز ارز پر مبادله پائین تر از LTC و بالای DASH را در اختیار دارد.

 

عملکرد قیمت بیت کوین (Bitcoin)

در زمان نگارش، بیت کوین در محدود 6505 دلار مبادله شده و ارزش کل بازارش در محدوده 112 میلیارد دلار است. پنج صرافی برتر که بیشترین حجم مبادله روزانه از 3.52 میلیارد دلار را در اختیار داشتند شامل Bitflyer,Binance, Bitmart, Coinex و Idax بودند. جفت های مبادلاتی نیز به ترتیب: USDT با 58 درصد، USD با 20 درصد، ین ژاپن 10.2 درصد، ون کره 3.4 درصد، یورو 2.7 درصد و در آخر بیت کوین کش با 2 درصد، بودند.

 

 

شاخص های تکنیکال BTC/USD

نمودار های روزانه و 4 ساعته Coinbase pro و Bitstamp نیز خبر از خستگی خرس ها می دهند. تفاوت جالب نمودار بیت کوین با BCH عبور SMA100 به بالای SMA200 است که گویای احتمال شروع روند صعودی از مقاومت حداقلی است. رقم 47.6 شاخص RSI روزانه احتمال بازگشت صعودی گاو ها را پیش می کشد. لیست نیز مقاومت سنگین بین نقطه کنونی تا 6900 و پس آن محدوده 7100-7200 را نشان می دهد. نگاهی به عکس ماجرا نیز پایه های حمایتی سنگین بین محدوده کنونی 5700-5900 را نشان می دهد که احتمال زیاد خرس ها را مدتی در این محدوده زمین گیر خواهد نمود.

 

 

رای هفته: بازار رمز ارز ها نیازمند رشد در آخر هفته است

اخبار مثبت بد نبود، اما بازار رمز ارز ها نیازمند کاربر، تریدر و تقاضا از جانب بازار های جدید است. همانطور که گفتیم، بازار نیازمند رشد قیمت بیشتر برای شکستن روند نزولی است، اما چنان که تا کنون شاهد بوده ایم، امسال پر از تله های گاوی بود که تریدر ها را نسبت به سرمایه گذاری بر یک بازگشت صعودی بد بین نموده اند. چند روز آینده مشخص خواهد نمود که بازار از خطی که 9 ماه نگاه داشته فراتر خواهد رفت یا پائین خواهد افتاد.

در حال حاضر نظری وجود ندارد.