زمان مطالعه : ۳ دقیقه

حدود ۱۰ روز گذشته پس از یک دوره پر فراز و نشیب و کاهش قیمت بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتالی بالاخره شروع به رشد کرد و تا بالای نقطه پشتیبانی ۷۰۰۰ دلاری نیز رسید. این روند همچنان ادامه دارد و قیمت بیت کوین بدون هیچ تغییر محسوسی نسبت به هفته گذشته تقریبا ۷۲۴۰ دلار می باشد. اما آیا قیمت این ارز دیجیتال که در شروع کریسمس روند تقریبا ثابتی داشته، تا پایان تعطیلات هم نیز به این روند ادامه خواهد داد؟ به منظور پاسخ به این سوال در ادامه با رمزینکس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد تحلیل تکنیکال بیت کوین در طی ۱۰ روز گذشته و روند حرکتی آن در روزهای آینده کسب کنید.

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

تحلیل تکنیکال بیت کوین

اخیراً شاهد افزایش شدید قیمت بیت کوین در بالای سطح مقاومت ۶،۸۰۰ دلار و ۷۰۰۰ دلار بوده ایم. طی ۲۴ ساعت گذشته، BTC نوسان زیادی نداشته است. به گزارش کوین تلگراف احتمالا تحلیل قیمت بیت کوین در روزهای تعطیلی ژانویه ثبات نسبی را طی خواهد کرد اما در سه ماه اول سال حرکت های جدی را خواهیم دید.
اگر بازار گاوی بتواند از مقاومت بالای سربار با قیمت ۷،۸۵۶.۷۶ دلار عبور کند، روند بیت کوین صعودی خواهد بود. بنابراین انتظار داریم که شاهد روند صعودی جدیدی با شکسته شدن نقطه مقاومتی ۷،۸۵۶.۷۶ دلار باشیم. از این رو به توصیه کوین تلگراف بهتر است، خریدهای قبلی خود را مبادله نکنید.

برعکس، اگر گاوها نتوانند از نقطه ۷۸۵۵.۷۷ دلار عبور کنند، احتمالاً چند روز فعالیت های بازار محدودتر خواهد شد و رنج قیمت در همین حدود باقی خواهد ماند.

از دید فایننس یاهو، اگر بیت کوین قادر به عبور از نقطه شکست ۲۰ روزه EMA باشد، یعنی در حدود قیمت ۷،۵۰۰ دلار، می توان شاهد یک اقدام جدی در قیمت صعودی بود. بنابراین امکان دارد شاهد یک وارونگی بزرگ بعد از یک دوره accumulation (تراکم) جدی توسط “hodlers” باشیم.

با این حال، شکست نقطه پشتیبان ۷۰۰۰ دلار به سمت پایین علامت بازار نزولی است. در صورت شکسته شدن این روند، نقطه حمایت بعدی در روند نزولی ۶،۴۳۵ دلار خواهد بود. تکرار مجدد از سطح پشتیبانی آن را تضعیف می کند. اگر خرس ها قیمت را به زیر ۶،۴۳۵ دلار بکشانند، یک روند منفی بزرگ ایجاد خواهد شد و تحلیل تکنیکال بیت کوین روند نزولی در پی خواهد گرفت که این روند می تواند منجر به فروش وحشت در بازار شود.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

آیا روند بیت کوین به زودی معکوس خواهد شد؟

 

به گفته فایننس یاهو  بیت کوین یک فروشگاه ارزشمند دراز مدت است، به خصوص که بازارهای سنتی نقاط ضعف خود را نشان داده اند. پس از کاهش نرخ بهره بانکی فدرال رزرو آمریکا و بانک مرکزی اروپا، بازده شرکت های بزرگ و اوراق قرضه، سرمایه گذاران به سمت دارایی های ریسک پذیرتر همچون بیت کوین سوق پیدا می کنند.

ما نباید فراموش کنیم که هاوینگ بیت کوین در ماه می سال ۲۰۲۰ نیز حرکت مثبت و رو به رشدی در بازار ارزهای دیجیتالی است، زیرا تعداد بیت کوین های هر بلاک به نصف کاهش می یابد و از این رو استخراج آن نیز محدودتر می شود.

در آخر به طور کلی باید گفت که زمان دقیق روند معکوس بیت کوین مشخص نیست، اما امکان انجام این کار در آینده ای نه چندان دور با توجه به روند اقتصادی بازار و شکسته شدن نقطه عطف ۷۸۵۵.۷۷ دلاری در روزهای آتی وجود خواهد داشت.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید