زمان مطالعه : ۳ دقیقه

در هفته گذشته قیمت بیت کوین در میان سایر ارزهای دیجیتال افزایش چشمگیری بوده است.بد نیست نگاهی کوتاه بر نمودارها و تحلیل قیمت بیتکوین در تاریخ۲۲ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ داشته باشیم.

این افزایش قیمت به اندازه ای بوده است که بسیاری از تحلیل گران اقتصادی معتقدند که بیت کوین به جایگاه برتر قبلی اش رسیده و به زودی مانند قبل کنرل بازار ارز دیجیتال را به دست می گیرد.

این افزایش قیمت را می توان ناشی از این مسئله در نظر گرفت که سرمایه گذاران ارز دیجیتال اخیرا توجهی به اخبار منفی نداشته و تنها به جنبه های مثبت ارز دیجیتال بیت کوین توجه کرده اند.

در حالی که برخی از افراد معتقدند که این افزایش قیمت به دلیل برخی از بازی های اقتصادی است، هنوز هم این احتمال وجود دارد که ارزش بیت کوین پایدار نماند و شرایط بازار گاوی را تجربه کند. بنابراین احتمالا به زودی بیت کوین وارد شرایط اصلاحیه قیمت می شود که در واقع بهترین زمان برای خرید بیت کوین و سرمایه گذاری در آن است.

همان طور که حتما می دانید چندی پیش یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال مورد حمله هکرها قرار گرفت و چیزی حدود ۷ هزار بیت کوین با ارزشی بالغ بر ۴ میلیون دلار را از دست داد. با این وجود این خبر نتوانست در ارزش فعلی بیت کوین اثر گذار شود چرا که سرمایه گذاران بیت کوین توجهی به آن نشان نداند.

مدیر عامل شرکت Galaxy Digital مایکل نووگراتس معتقد است که تا ۱۸ ماه آینده ارزش بیت کوین افزایش چشمگیری خواهد داشت. از طرف دیگر شرکت مشاوره مالی Canaccord Genuity بر این باور است که تا سال ۲۰۲۱ ارزش بیت کوین به ۲۰ هزار دلار می رسد در حالی که تیم دراپر معتقد است که افزایش ارزش بیت کوین تا سال ۲۰۲۳ به ۲۵۰ هزار دلار خواهد رسید.

با این وجود ما هیچ چیزی را به سرمایه گذاران توصیه نمی کنیم و در عوض به آنها پیشنهاد می دهیم که قبل از انجام هر سرمایه گذاری نگاهی دقیق به نمودارهای قیمتی داشته باشند.

جفت BTC / USD به راحتی از مرز مقاومت عبور کرده است. بر اساس انتظارهایی که وجود داشت، تصور می شد که مسیر اصلاح قیمت در نقاط ۶،۰۰۰ تا ۶،۴۸۰.۵۴ متوقف شود اما آنچه که مشاهده شد عبور از مرز مقاومتی ۶۸۵۰ و رسیدن به ۷۵۰۰ دلار بود.

از طرف دیگر ارز دیجیتال اتریوم را داریم که اخیرا نرخ افزایش جدیدی را تجربه کرده است که البته بر اساس آمار موجود به نرخ سال ۲۰۱۷ این ارز نزدیکی زیادی دارد.

بر اساس اخباری که منتشر شده است، اتریوم تصمیم دارد تا ۱۲ ماه آینده ۳۰ میلیون دلار به پروژه های مختلف تخصیص دهد.

این کمپانی توانسته است با کمک های مالی که از سوی یوزف لوبین، ویتالیک بوترین، کنسنز و بنیاد اتریوم ارائه شده است، سرمایه خود را به ۱ میلیون دلار برساند.

یکی از مقامات ناشناس کمیسیون تجارت آتی کالا ایالات متحده گفته است که اگر محصول جدید اتریوم برخی از قوانین خاص را رعایت کند، مورد تایید مراکز دولتی قرار می گیرد. اما آیا این محصول جدید موجب افزایش قیمت اتریوم می شود؟

بعد از اینکه در ۴ هفته گذشته ارزش اتریوم در مرز دفاعی ۱۶۷.۲۰ باقی مانده است، در هفته اخیر نرخ تقربیا صعودی را تجربه می کند که نشانه مثبتی بوده و احتمالا مرز ر را رد کرده و به مرز ۳۰۰ دلار برسد

منبع: cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید