زمان مطالعه : ۳ دقیقه

در روزهای اخیر، بیت کوین اولین ارز دیجیتال در دنیا، روند کاهشی جدیدی را در پیش گرفته و از این رو تریدرها و حتی ماینرها را نیز نگران کرده است. بیت کوین در این ماه یعنی ماه دسامبر به پایین ترین نرخ قیمت خود در حدود ۶۵۰۰ دلار رسیده و سپس روزانه بیش از ۵٪ کاهش قیمت دارد. در این حال، کارشناسان Chainalysis (یک شرکت بلاک چین که داده های قابل اعتماد مربوط به ارزهای دیجیتالی را ارائه می دهد) معتقدند که شرایط فعلی بازار، طبیعی است. فروش انبوه ممکن است به عنوان محرک اولیه سقوط قیمت در بازار ارزهای دیجیتالی باشد. با این حال، بدترین وضعیت بازار هنوز تمام نشده، این بدان معنی است که فشار افت نزولی قیمت بیت کوین امکان دارد در آینده ای نه چندان دور، دوباره اتفاق بیافتد. در حال حاضر، فعالیت مبادلات ارزی BTC اندکی افزایش یافته و ارزش قیمت بیت کوین کمی بالاتر رفته است، به همین منظور گمان می رود که نظر کارشناسان Chainalysis در مورد افت قیمت بیت کوین کاملا صحیح باشد. با توجه به نامشخص بودن روند حرکت بازار، در صورتیکه علاقه به مبادله بیت کوین دارید یا تمایل به فروش بیت کوین های خود دارید، بهتر است در ادامه با رمزینکس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد تحلیل قیمت بیت کوین کسب کنید.

تحلیل قیمت بیت کوین

 

تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین (BTC) در ۱۸ دسامبر به زیر قیمت ۶۵۰۰ دلار سقوط کرد. همانطور که انتظار می رفت، افت قیمت بیت کوین ناگهان متوقف شد و قیمت آن در حدود ۶۵۰۰ دلار تثبیت شد، سپس تا حدود ۶،۷۰۰ دلار بالا رفت و دوباره صبح دیروز تحت فشار کاهش قیمت قرار گرفت. در این ۴ ساعت اخیر انتظار می رود، در صورتیکه تحلیل قیمت بیت کوین روی ۶۵۰۰ دلار پایدار بماند، ممکن است حتی به قیمت پایین تری نیز نزول پیدا کند.

در حال حاضر، به نظر نمی رسد خبر یا رویداد خاصی رخ داده باشد که موجب افت شدید شود. اما یکی از تحلیل های اخیر به منظور کاهش قیمت بیت کوین این است که حتی قبل از افت شدید قیمت نیز احساسات مردم نسبت به این ارز دیجیتالی کمرنگ تر از گذشته شده است. براساس نظرسنجی اخیر در توئیتر توسط filbfilb حدود ۷۰٪ از ۳۶۰۰ نفر پاسخ دهنده فکر می کنند که حتی ارزش BTC / USD به پایین تر از ۶۰۰۰ دلار هم نیز خواهد رسید.

یکی از مشکلات جدیدی که در بازار ارزهای دیجیتالی وجود دارد، این است که صندوق فدرال ایالات متحده نرخ رشد در سال ۲۰۲۰ را افزایش نخواهد داد، بنابراین به نظر می رسد بازار سهام ایالات متحده دوباره به اوج خود باز خواهد گشت. از این رو، ممکن است مقداری پول های سرمایه گذاری شده در بازار ارزهای دیجیتالی به سمت بازارهای سهام سرازیر شود.

با این حال به نظر می رسد که بیت کوین در مراحل ابتدایی روند پایین آمدن قیمت قرار دارد و عملکرد قیمت آن مشابه سال ۲۰۱۸ است. بعد از سقوط شدید، احتمالاً بیشتر ارزهای رمزنگاری شده قبل از شروع روند صعودی جدید، روند فرسایش را طی می کنند. تخصیص تازه به فضای رمزنگاری ممکن است در اوایل سال آینده اتفاق بیفتد اما بعید است کاربران نهنگ با عجله شروع به خرید و مبادله کنند.

 

قیمت بیت کوین

نمودارهای بیت کوین

بیت کوین (BTC) از دیروز در تلاش بود تا نقطه حمایت ۶۱۲۵/۰۱ دلار را بشکند، با شکست نقطه حمایت و مقاومت در حال حاضر تحلیل قیمت بیت کوین ۷.۲۱۰ دلار است. اگر نگاهی به تاریخچه MACD بیندازیم، خواهیم دید که این نشانگر از ۲۵ سپتامبر نشان دهنده واگرایی است. واگرایی واضح در شاخص RSI یک رویکرد مثبت جزئی است که نشان دهنده ی به پایان رسیدن فروش است.

اکنون بازار گاوی سعی در بالا بردن قیمت بیت کوین دارد. اگر گاوها نقطه بسته شدن شاخص بالاتر از شاخص میانگین متحرک یا EMA را مدیریت کنند، روند حرکت بازار به سمت خرید و صعود پیش می رود. اما برخلاف تصور ما، اگر قیمت از شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه پایین تر بیاید، خرس ها سعی می کنند روند نزولی را از سر بگیرند.

 

در نمودار روزانه، وضعیت بسیار بهتر به نظر می رسد، زیرا در نمودار بیت کوین روند منفی را شکسته و اگر بخواهیم در مورد بازار SPOT صحبت کنیم، این بازار می تواند به عنوان بازگشت تقاضا به بازار تعبیر شود. نمودار هفتگی کل بازار صعودی به نظر می رسد. می بینید که با افزایش ناگهانی ۵ میلیارد دلاری، منحنی روند منفی تغییر کرده است. این حرکت می تواند نقطه ای باشد که احساسات بازار در حال تبدیل شدن به روند صعودی است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید