روز جمعه توسعه دهندگان اتریوم توافق کردند که آپدیت بعدی بلاک چین اتریوم را در اواخر اکتبر اجرا کنند. آپدیت مذکور با نام قسطنطنیه شناخته می‌شود و تعداد ارزهای دیجیتال تولید شده توسط این بلاک چین را محدود می‌کند.

۱۴ نفر از این توسعه دهنده‌ها از طریق ارتباطات ویدئویی از این به روزرسانی پشتیبانی کردند که باعث می‌شود تعداد اتر تولیدی هر بلاک از ۳ به ۲ اتر کاهش یابد. جالب توجه است که سرمایه‌گذارها و ماینرها که در جلسه هفته پیش شرکت کرده بودند به جلسه این هفته دعوت نشده بودند.

با اینکه تعداد شرکت کننده‌های این هفته محدود بود اما افرادی که حضور داشتند، موافقت کردند که کدی را به اجرا بگذارند که باعث ایجاد محدودیت زمانی برای به روزرسانی می‌شود.

بعد از انجام به روزرسانی قسطنطنیه، ۸ ماه بعد نیز یک هارد فورک دیگر در سطح شبکه رخ خواهد داد.

با اینکه اختلاف نظرهای زیادی در مورد این به روزرسانی وجود داشت اما همه فکر می‌کنند کاهش میزان استخراج هر بلوک به ۲ اتر، یک انتخاب محافظه‌کارانه است.

قدم بعدی چیست؟

در هفته گذشته، چندین نفر از اعضای جامعه به این مسئله اشاره کردند که مدل ایجاد توکن در اتریوم، بالاتر از نرخ تورم است. در یک نظرسنجی که انجام شد ۷۲ درصد شرکت کننده‌ها، خواستار کاهش تولید به ۱ اتر بودند. چنین کاهشی روی قیمت هم اثر می‌گذارد و باعث افزایش قیمت ارزهای بازار و کاهش درآمد ماینرها خواهد شد.

هر چند عده‌ای هم استدلال می‌کنند که با ارائه سخت افزارهای بهینه شده مثل: برنامه مدار یکپارچه خاص (ASICs)، کاهش تولید باعث می‌شود تا ماینرها سراغ دیگر ارزهای دیجیتال بروند و امنیت شبکه به خطر بیافتد. افری شودن یکی از توسعه دهنده‌های این به روزرسانی می‌گوید:

“ما جامعه کاربری و سرمایه‌گذارهای قدرتمندی داریم که می‌خواهند تولید تا جای ممکن کم شود اما در عین حال ماینرها را نیز داریم که با کاهش کمتر موافقت کرده‌اند. به همین دلیل تصور می‌کنم کاهش به ۲ اتر برای هر بلاک، منطقی به نظر می‌رسد.”

 

در حال حاضر نظری وجود ندارد.