زمان مطالعه : ۳ دقیقه

پس از آغاز سال نو میلادی، اکنون همه چشمان به سمت چین و آغاز سال نو میلادی در چین است؛ آیا جشن سال نو چینی تاثیری بر روی بیت کوین خواهد گذاشت؟! آیا قیمت بیت کوین افزایش خواهد داشت یا کاهش؟ اگر در سال نو چینی شاهد افزایش حرکات دولت در زمینه اعمال محدودیت های بیت کوین باشیم، ممکن است جهان شاهد افت ارزش این ارز دیجیتالی باشد. با این حال، افراد درگیر در صنعت محلی بی توجه به نظر می رسند. در ادامه با رمزینکس همراه باشید تا اظلاعات بیشتری در مورد تاثیر جشن سال نو چینی روی قیمت بیت کوین کسب کنید.

 

جشن سال نو چینی‌ تاثیری بر روی بیت کوین خواهد گذاشت

تحلیل قیمت بیت کوین در سال نو چینی

در سه ماهه اول هر سال، قیمت بیت کوین همچنان تحت تأثیر شرایط بازار سال قبل همچون احساسات بازار، سیاست های دولت و علاقه سرمایه گذاران می باشد.
با این حال، به نظر می رسد فستیوال Spring تأثیر محدودی بر صنعت رمزنگاری داشته باشد، هر چند که در بیشتر موارد قیمت ارزهای رمزنگاری شده تحت تأثیر اتفاقات خاصی از جمله محدودیت های دولت، سرقت و هارد فورک قرار می گیرند.
در طول فستیوال Spring در سال ۲۰۱۴، قیمت بیت کوین در مقابل اخبار بد پیرامون صرافی های ارزهای دیجیتال از جمله Gox BTC مستقر در چین و Mt Gox مستقر در توکیو ضررهایی به همراه داشت. در سال نو  ۲۰۱۶ هنگامی که قیمت بیت کوین شاهد افزایش ناشی از هاردفورک جدیدش بود، تقریبا بدون نوسان ماند.

 

جشن سال نو چینی‌ تاثیری بر روی بیت کوین خواهد گذاشت؟

 

براساس گزارش تحقیقاتی اخیر توسط پلتفرم معاملاتی رمزنگاری Gate.io، بیت کوین، پادشاه ارزهای رمزنگاری شده، اغلب در طول سال جدید چین یا جشنواره بهار حرکات مثبت داشته است.

بیت کوین طی یک دوره هفت ساله، ۲،۰۰۰،۰۰۰٪ رشد داشته و قیمت آن از ۰.۶ دلار در اوایل سال ۲۰۱۱ به بالاترین قیمت در زمان تقریباً ۲۰،۰۰۰ دلار در اواخر سال ۲۰۱۷ رسید. با این حال، بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۱۸ روند نزولی در پیش گرفت و قیمت آن از سطح ۱۷،۰۰۰ دلار در ژانویه سال ۲۰۱۸ به پایین تر از ۴۰۰۰ دلار در پایان سال رسید.

تیم تحقیقاتی Gate.io ، نوسانات قیمت بیت کوین را در طول فستیوال Spring از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸ مورد بررسی و ارزیابی قرار داد. با استفاده از این تحلیل، مشخص شد که قیمت بیت کوین به جز سال ۲۰۱۵ که ۷۱٪ کاهش داشت، در دیگر سال ها همواره افزایش یافته است.

در سال جاری نیز انتظار می رود، قیمت بیت کوین عملکرد بهتری در اولین روز از فستیوال Spring نسبت به یک هفته قبل یا بعد داشته باشد.

 

قیمت بیت کوین

چرا که با وجود ممنوعیت دولت چین مبنی بر مبادله ارزهای دیجیتالی، بسیاری از تریدرها و علاقه مندان چینی راه های مختلفی را برای دور زدن چنین محدودیت هایی پیدا کرده اند. برخی از مبادله گران در داخل کشور از VPN (شبکه های خصوصی مجازی) برای دور زدن محدودیت های آنلاین استفاده می کنند. سایر بازرگانان و مشاغل مبتنی بر ارزهای دیجیتالی، چین را ترک کرده و به کشورهای طرفدار ارزهای دیجیتال سفر می کنند. ما می توانیم چنین نمونه ای را در Binance و Tron بیابیم. به عنوان مثال صرافی ارزهای دیجیتالی Binance از چین به ژاپن منتقل شد و به زودی دفاتر خود را به سنگاپور، مالت، اوگاندا و هم اکنون جرسی گسترش خواهد داد. در حال حاضر Tron دارای دفتر مرکزی در پکن و سانفرانسیسکو است.

 

بنابراین می توان نتیجه گرفت که چین هنوز هم درصد قابل توجهی از حجم معاملات روزانه BTC و رمزنگاری را به خود اختصاص می دهد. بنابراین در جواب این سوال که جشن سال نو چینی‌ تاثیری بر روی بیت کوین خواهد گذاشت، باید گفت که قطعا این اتفاق خواهد افتاد. از جمله شواهد کافی برای این کار می توان به نقد کردن سرمایه‌های دیجیتالی چینی ها برای تأمین بودجه‌ی مسافرت و برنامه‌های تفریحی اشاره کرد. یکی دیگر از شواهد نوسان قیمت ارزهای دیجیتالی، کاهش مبادلات ساکنین چین به دلیل تعطیلات و آغاز سال نو می باشد.

 

در مورد قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی با شروع سال نو در چین چه فکر می کنید؟ آیا آغاز سال نو در چین دلیلی بر نوسانات شدید بازار ارزهای دیجیتالی است؟ لطفا نظرات خود را در کامنت بیان کنید، تا دیگر کاربران نیز از آن ها بهره مند شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید