زمان مطالعه : ۳ دقیقه

وقتی در حال مبادله ارزهای دیجیتالی هستید، مهم نیست که استراتژی شما چیست، خط روند باید یکی از ابزارهای کاربردی شما باشد. خطوط روند می تواند با طیف گسترده ای از استراتژی ها و شاخص ها استفاده شود و به شما دید وسیع تری در مبادلات بدهد. خط روند دقیقاً چیست و چگونه کار می کند؟ با چه راهکارهای معاملاتی ارزهای دیجیتال، می توانید از خطوط روند استفاده کنید؟ در ادامه با رمزینکس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد خط روند در تحلیل تکنیکال و کاربردهای آن در پیش بینی قیمت کسب کنید.

 

خط روند در تحلیل تکنیکال

خط روند در تحلیل تکنیکال چیست؟

خط روند توسط بسیاری از تریدرها، چه آنها که به مبادلات ارزهای دیجیتالی می پردازند و چه غیره استفاده می شود. استفاده از خطوط روند شبیه به بازی اتصال نقاط است. برای استفاده از خط روند کافی است خطی را به منظور اتصال نقاط مختلف قیمت در نمودار به یکدیگر متصل کنید و سپس از خط هایی که ترسیم کردید، استفاده کنید تا بفهمید که قیمت دارایی مورد نظر به چه سمتی خواهد رفت.

 

خطوط روند چگونه کار می کنند؟

خطوط روند نیاز به کار بیشتری نسبت به برخی از شاخص ها دارند. در بیشتر موارد، خودتان باید آنها را بکشید. با این حال، برخی از ابزارهای مبادلاتی مانند ابزاری که Bitsgap ارائه داده، به شما امکان می دهد خطوط خود را در نمودار live بکشید.

خطوط روند معمولاً سطح مقاومت و پشتیبانی یک دارایی را ترسیم می کنند. بنابراین شما می توانید خطوط روند خود را به صورت صعودی یا نزولی ترسیم کنید، خط روند صعودی از موقعیت پایین تر به سمت بالا کشیده می شود و بالاعکس، خط روند نزولی از موقعیت بالاتر به سمت پایین کشیده می شود. با کشیدن این نقاط دقیقاً متوجه خواهید شد که دارایی مورد نظر تمایل به صعود دارد یا نزول. بنابراین این خطوط یک مبنای خوب برای خرید و فروش مشخص می کنند.

 

آیا می توان از خط روند در تحلیل تکنیکال برای پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتالی استفاده کرد؟

بله، بسیاری از افراد از خطوط روند برای پیش بینی روند قیمت ارزهای دیجیتالی در آینده استفاده می کنند. با این حال، شما باید مراقب باشید. خطوط روند به سرعت تغییر می کنند و از این رو ممکن است حتی افرادی که بیش از حد هم به خطوط خود اطمینان ندارند، با حرکت معکوس بازار سورپرایز شوند. روند صعودی در خط روند نشان دهنده ی افزایش قدرت خرید و روند نزولی نشان دهنده ی افزایش عرضه نسبت به تقاضا است.

هرچه بازه های زمانی بیشتری برای خط روند مورد آزمایش قرار گرفته باشد، خط روند در تحلیل تکنیکال قوی تر می شود. به طور مثال، اگر خط روند خود را در یک بازه زمانی طولانی تر ترسیم کنید، تحلیل قوی تری خواهید داشت.

اگر یک خط در تحلیل خط روند شکسته شود، ممکن است روند معکوس شود. معمولا تریدرها از خط روند شکسته به عنوان سیگنال مبادلاتی برای مبادله استفاده می کنند. با این حال همواره باید قبل از مبادله بر خلاف روند ترسیم شده، تمامی جوانب احتیاط را در نظر گرفت.

از چه شاخص هایی می توان برای محاسبه خطوط روند استفاده کرد؟

در ادامه به شاخص هایی که قابل استفاده در خطوط روند می باشند اشاره شده است:

میانگین حرکت

شاخص Moving Average به شما کمک می کند تا نویزهای موجود در مبادلات رمزنگاری خود را فیلتر کنید. بنابراین با کمک این شاخص قادر خواهید بود با از بین رفتن ناهنجاری ها، قیمت متوسط ​​واقعی خود را ببینید. میانگین حرکت می تواند شاخص خوبی برای استفاده از خطوط روند باشد.

 

قیمت بیت کوین

شاخص مقاومت نسبی (RSI)

شما می توانید از RSI در رابطه با ترسیم خطوط روند استفاده کنید تا دقیقاً سطح مقاومت یا پشتیبانی خود را تشخیص دهید. این شاخص به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که روند عملکرد به شکلی که فکر می کنید اجرا خواهد شد یا خیر.

 

در آخر باید بگوییم که با اینکه خط روند یکی از شاخصه های مهم در تحلیل تکنیکال به شمار می رود، اما خالی از ابهام نیست. در صورتیکه تمایل به استفاده از این خطوط به منظور پیش بینی بازار دارید باید حتما مراقب شکسته شدن خط روند در تحلیل تکنیکال و انتخاب نقاط مورد استفاده برای یک تحلیل دقیق و مناسب باشید.

در استفاده از خط روند بهتر است از چندین شاخص دیگر هم نیز در نظر بگیرید و سپس به خرید و فروش بپردازید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید