بیت کوین یکی از بی ثبات ترین دارایی های دنیای مالی است. این ارز دیجیتال شاهد افت و خیزهای زیادی بوده و از این رو نوسانات آینده آن غیر قابل پیش بینی به نظر می رسد. افزایش ارزش بی سابقه این ارز در سال 2017، سرمایه گذاران زیادی را به سمت این بازار جذب کرده و به همین منظور از آن زمان تاکنون خیلی از افراد دوباره منتظر تکرار بازار گاوی این چنینی می باشند. برای رسیدن بازار به این اوج قیمت باید منتظر دلایل و درخواست های مکرر در بازار بود. از این رو رمزینکس قصد دارد تا در ادامه ی این مقاله به اطلاعات بیشتری در مورد دلایل رسیدن قیمت بیت کوین به 20 هزار دلار بپردازد.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین از زمان اوج خود یعنی در سال 2017، به تدریج کاهش یافت، به طوریکه ارزش محبوب ترین ارز دیجیتالی در جهان در سال 2018 به پایین تر از 4000 دلار رسید و در سال 2019 در بازه ای بین 7000 تا 11،000 دلار معامله شد.

با این وجود، دلایل بیشماری این امید را به سرمایه گذاران می دهند که امکان افزایش دوباره ارزش این ارز دیجیتال به 20 هزار دلار وجود خواهد داشت. ماه گذشته، بیت کوین در 24 ساعت 42 درصد افزایش قیمت داشت و بهترین عملکرد روزانه خود در شش سال گذشته را نشان داد. در ادامه به برخی از دیگر عوامل مهم در رسیدن قیمت بیت کوین به 20 هزار دلار، اشاره شده است.

دلایل رسیدن قیمت بیت کوین به 20 هزار دلار

در ادامه به برخی از مهم ترین موارد افزایش قیمت بیت کوین تا 20 هزار دلار اشاره شده است:

قدرت در حال افزایش بیت کوین

بیت کوین همیشه غالب ترین ارز در حوزه رمزنگاری بوده و حدود 70 درصد از کل بازار رمزنگاری را به خود اختصاص داده است. اگرچه چندین سکه در چند سال اخیر محبوبیت زیادی کسب کرده است، اما BTC نسبت به دیگر ارزها همچنان برتری خود را حفظ نموده است.

علاوه بر این، سرمایه گذاران انتظار دارند که BTC بیشتر سرب خود را نسبت به سایر سکه ها افزایش دهد تا 90٪ کل بازار را به خود اختصاص دهد. اعتقاد بر این است که چنین انتظاراتی در کنار نقدینگی ارائه شده توسط BTC، همچنان سرمایه گذاران بیشتری را به سمت خود جذب می کند و در نهایت منجر به افزایش قیمت می شود.

پشتیبانی چین

سرمایه گذاران چینی اخیراً محرک اصلی بیت کوین بوده اند. با پیشروی، انتظار می رود که علاقه آنها به BTC و کل بازار رمزنگاری افزایش یابد.

دلایل زیادی برای پشتیبانی آن ها وجود دارد که عبارتند از: اول، انتظار برای قانون دوستانه رمزنگاری در حدود ژانویه سال 2020. دوم، راه اندازی آینده CBDC توسط بانک مردم چین. قیمت چندین دارایی دیجیتال با پیوندهایی به چین (مانند NEO ، TRON و سایر موارد) در حال حاضر علائم صعودی را نشان می دهد.

راه اندازی مشتق بیت کوین

Bakkt یک پلتفرم تبادل معاملات آتی بیت کوین و دیگر دارایی های دیجیتالی است و به زودی می تواند به افزایش حجم مبادلات BTC افزوده و همچنین به ثبات قیمت آن نیز کمک کند.

مبادله از این طریق سرمایه گذارانی که پول زیادی در دست ندارند را بیشتر جذب می کند؛ چرا که این امر از سرمایه گذاری مستقیم در BTC ریسک کمتری خواهد داشت.

20،000 هزار دلار یا 90،000 دلار؟

Bayern LB یکی از بانکهای پیشرو در آلمان، اخیراً از یک سناریوی افزایش صعودی قیمت برای بیت کوین صحبت کرده است.

در گزارشی با عنوان “آیا ارزش بیت کوین از طلا بیشتر است؟”، تحلیلگران این بانک بیان کردند که پس از رویداد هاوینگ بیت کوین در سال 2020، قیمت این ارز دیجیتالی، رشد قابل توجهی خواهد داشت. در طی این رویداد پاداش استخراج بیت کوین از 12.5 BTC به 6.25 BTC کاهش می یابد.

در حال حاضر نظری وجود ندارد.