زمان مطالعه : < 1 دقیقه

واحد علوم کامپیوتر دانشگاه استنفورد یک مرکز تحقیقاتی در زمینه ی بلاکچین راه اندازی کرده است. این کار به منظور ترویج این تکنولوژی و در نهایت ترقی پیدا کردن این صنعت و رشته ی پیشرفته است.

این مرکز تحقیقاتی هفته ی گذشته رسما معرفی شده است. پس از ۵ سال تحقیق و آزمون و خطا، این پروژه توسط تعدادی از سازمان های مالی از جمله بنیاد اتریوم،OmistGo، بنیاد Interchain، Protocol Labs، DFINITY Stiftung و صندوق سرمایه گذاری polychain.

این مرکز توسط استادان Dan Boneh  و David Mazieres هدایت میشود. و تعدادی از دانشمندان علوم کامپیوتر و استاد بزرگ دانشکده حقوق Joe Grundfest.

طبق گفته ی یکی از اساتید دانشکده مهندسی استنفورد:

“بلاکچین به طور فزاینده با کسب و کارها گره خواهد خورد و در آینده ای نزدیک معاملات سطح جهانی در این بستر انجام خواهد گرفت. دانشگاه استنفورد بر آن شده است که تمام تلاش خود را برای ارتقای درک افراد در این حوزه انجام دهد و یکی از قطب های آموزشی و تحقیقاتی در این زمینه باشد.”

Meizeres یکی از پروفسورهای اصلی علوم کامپیوتر دانشگاه استنفورد نیز افزود:

“تکنولوژی بلاکچین به طور گسترده ای موانع ایجاد دارایی های قابل فروش را کاهش می دهد و این اجازه را میدهد که افرادی که یکدیگر را نمی شناسند و یا حتی اعتماد ندارند، برای انجام معاملات برگشت ناپذیر در زمینه های مختلف از این تکنولوژی بهره ببرند”

علاوه بر تحقیقات در حوزه ی بلاکچین، دانشکده مرکزی نیز برای توسعه دوره های فن آوری بلاکچین دوره ای بعد از پایان دوره ی ۵ ساله ی دانشجویان برگزار می کند. این دوره شامل دروس خاص و سوالات عمیق و بنیادین در این حوزه میباشد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید