زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سرمایه گذاری در بازار رمز ارز ها به میزان ۵۷۵ میلیارد دلار از بالاترین ارزشی که تاکنون به خود دیده، سقوط کرده و قیمت بیت کوین نیز دو سوم ارزش خود نسبت به قله ۲۰۰۰۰ دلاری را از دست داده است؛ اما، یک مدیر صندوق پوشش ریسک معتقد است که روند به حالت صعودی باز خواهد گشت.

Spencer Bogart، یکی از شرکای شرکت خطر پذیر در بلاک چین و رمز ارز ها در برنامه «Fast Money» شبکه CNBC یک حرکت اصلاحی صعودی برای بیت کوین و بازار رمز ارز ها را پیش بینی کرد. بنا به گفته های او، دلیل اصلی افزایش قیمت هفته های اخیر در بازار رمز ارز ها این است که «بیت کوین در کف قیمت خود قرار دارد.»

این هفته، با اعلامیه یک سرمایه گذاری استراتژیک در ErisX (صرافی مبادلات نقطه ای و آتی رمز ارز ها) توسط غول کارگزاری سهام TD Ameritrade، آغاز شد. شرکت مبادلات  فرکانس بالا Virtu Financial از شرکت New York bitcoin حمایت خواهد کرد.

Ric Edelman میلیاردر و مشاور مالی کهنه کار، سرمایه گذاری اش در Bitwise Asset Management که یک صندوق شاخص شناخته شده رمز ارز ها است، را اعلام کرد.

David Swensen، کسی که بر وام های ۲۹.۴ میلیارد دلاری ایالت ییل نظارت می کند، گزارش کرد که با سرمایه گذاری در دو صندوق سرمایه گذاری در رمز ارز ها به نام های Andreessen Horowitz و Paradigm پرتفولیوی کارکنانش را توسعه داده است.

Bogart گفت: «در اواخر سال گذشته، زمانی که بازار صعودی به اوج خود رسیده بود، اخبار بد تاثیری در بازار نداشتند. اکنون، می بینیم که اخبار مثبت تاثیری روی قیمت ایجاد نمی کند.»

این تحلیلگر بیت کوین معتقد است که بازار رمز ارز ها فورا به این اتفاقات مثبت واکنش نشان نمی دهند، اما سرمایه گذاری موسسات در این حوزه ثابت می کند که پایه های اولیه برای صعود بعدی قیمت ساخته شده اند. بر اساس نظر سنجی Fundstrat، ۵۴٪ از موسسات این حوزه معتقدند که بیت کوین تقریبا در کف قیمت است.

بازیکنان بزرگ بلند مدت در بیت کوین

موسسات سرمایه گذاری تحت تهدید بی ثباتی جریان اصلی بازار، به عنوان بخشی از گستره ریسک خود بازاری به ارزش ۲۲۰ میلیارد دلار از رمز ارز ها ساختند. خریداران بزرگ به جای سرمایه گذاران شخصی میلیون ها دلار را به صورت فرا بورس (OTC) در حوزه رمز ارز ها ریختند. تحت شرایط ایده آل، این کار می تواند بدین معنی باشد که رمز ارز هایی مثل بیت کوین، همچنان که سرمایه ها بزرگ تر و بازیگران کمتر می شوند، می توانند پایداری بیشتری به دست آورند.

Bobby Cho، رئیس معاملات Cumberland که معاملات فرابورس (OTC) رمز ارز ها را انجام می دهد، گفت: «روز های پر تلاطم رمز ارز ها به پایان رسیده است».

پول های بزرگ موید حرکت هایی بزرگ در  بازار و آینده ی آن می باشند. در نتیجه، موسسات با دید بلند مدت که در کف قیمت خرید می کنند، سرمایه خود را در نقطه ی پایین تری خارج نخواهند کرد. شاید این تنها دلیلی باشد که متخصصان مالی همچون Bogart، انتظار بازار صعودی از رمز ارز ها دارند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید