زمان مطالعه : ۲ دقیقه

به گزارش نیویوک تایمز(New York Times) مدیر عامل فیسبوک ،مارک زاکربرگ ، در صدد معرفی کوین اختصاصی بزرگترین پیامرسان دنیاست؛

پروژه ی فیسبوک که قبلا توسط پایگاه خبر رسانی بلومبرگ اطلاع رسانی شده بود ، قرار است استیبل‌کوینی برای پیامرسان واتس‌آپ باشد، این کوین قراراست  در دنیای کریپتوکارنسی نوسان چندانی نداشته باشد و صرفاً عاملی برای پرداخت و انتقال وجه برای کاربران این پیام رسان خواهد بود؛ واتس‌آپ بزرگ ترین پیامرسان مورد استفاده در دنیاست که حدود ۱.۵ میلیارد کاربرفعال دارد.

به گزارش تایمز این شرکت با چندین صرافی ارز دیجیتال مذاکره کرده است که کوین خود را در این پلتفرم ها لیست کند تا مشتریان بتوانند آن را خریداری کنند .

شرکت فیسبوک با دارابودن دو بازوی قدرتمند یعنی پیامرسان واتس آپ و همچنین شبکه ی اجتماعی اینستاگرام و با توجه به تعداد کاربران و کسب وکار های مبتنی بر این مجموعه ها ، چشم‌انداز بینظری برای عرضه‌ی کوین خود می‌تواند متصور باشد.

ورود فیسبوک به صنعت کریپتوکارنسی چه تبعاتی می‌تواند داشته باشد؟!

اولین کارکرد این کوین افزایش حجم نقدینگی و سرمایه ی در گردش صنعت ارزهای دیجیتال بواسطه‌ی وارد کردن این کوین در زندگی روزمره انسان هایی که قبلاً با کریپتوکارنسی ارتباطی نداشتند خواهد بود که در ادامه ی این سناریو بازیگران اصلی این صنعت(نظیر اکسچنج ها ، صاحبان کیف پول ها و …) قدرت بیش تری بدست خواهند آورد؛

از کاربرد های دیگر این کوین می‌تواند معامله به عنوان ارز پایه همانند استیبل کوین هایی نظیر دلار تتر در دنیای ارزدیجیتال باشد ؛ البته اگر رویکرد این ارز دیجیتال تنها راه پرداختی برای کابران این شرکت باشد، تبعاً در اکسچنج ها به عنوان ارز پایه کاربردی نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید :  انقلاب بیت کوین در بازار هند | بیت کوین در بازار هند

 

فیسبوک در حال برنامه‌ریزی برای صنعت بلاکچین

شرکت فیسبوک تیم متخصصین بلاک چین خود را چند ماه پیش بواسطه ی یک اعلام عمومی به خدمت گرفته است البته لازم به ذکر است این شرکت در حال حاضر به دنبال جذب ۲۰ نیروی متخصص در تیم بلاک چین خود می‌باشد.

با بررسی پتانسیل ها و ارزش آفرینی های صنعت بلاک چین و همچنین توانمندی های شبکه های اجتماعی می‌توان ادعا نمود یکی از برندگان و ذینفعان اصلی این صنعت، غول های حوزه ی شبکه های اجتماعی (social madia) خواهند بود.

5 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید