زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مدیر بایننس(ژانگ پنگ ژائو): ریسک نگهداری ارزدیجیتال در صرافی های بین المللی کمتر از کیف پول های سخت افزاریست!

مدیر عامل و موسس صرافی بین المللی بایننس در توئیتی اعلام کرد خطر تهدید  سرقت از کاربرانی که سرمایه ی دیجیتال خود را در صرافی های بین المللی ذخیره کرده اند، به مراتب از از افرادی که در کیف پول های رایج ذخیره می‌کنند ،کمتر است.

متن توئیت بدین شرح است:

“اگر خودتان دارائی دیجیتال خود را نگهداری می‌کنید ، خودتان با هکر ها می‌جگید و از دست رفتن سرمایه‌تان ،برعهده ی خودتان است ؛ کامپیوتر ها از کار می‌افتند ،فلش ها گم می‌شوند.

آنها را در صرافی ها ذخیره کنید،فقط از صرافی های مشهور (قابل ااعتماد) استفاده کنید، امنیتشان ثابت شده است.

یا دارائیتان را در صرافی های غیرمتمرکز ذخیره کنید ، خودمان را نابود می‌کنیم.”

امّا این توئیت پایان ماجرا نبود و پاسخ هایی از طرف کاربران داشت که بیشتر جنبه ی انتقاد داشت تا تأیید

“زمانی که بایننس هک شود این توئیت به یک سوژه بدل خواهد شد”

“اگر به صرافی ات اطمینان داری چرا سرمایه‌های مردم را بیمه نمی‌کنی؟!”

نکته ی جالب توجه اینجاست که جناب ژائو این توئیت را در پاسخ به موضوع هک صرافی کریپتوپیا منتشر کرد(در جریان هک این صرافی حدود ۲ میلیون دلار ارز دیجیتال اتریوم از آن به سرقت رفته است.

عده ای معتقد اند که این ادعای ژائو بی دلیل نیست چراکه سرمایه کاربران در کیف پول‌های پلتفرم امن (SAFU)  نگهداری می‌کند. گفتنی است که عبارت SAFU در یکی از توییت‌های ژائو خطاب به سرمایه کاربران بود و مانند کلمه HODL به یکی از اصطلاح‌های رایج توییتر تبدیل شد.

در همین رابطه بخوانید:   معرفی صرافی بایننس (Binance)

بعضی از کاربران نیز زوال پذیری هر صرافی را پیش فرض میگیرند و معتقدند دیر یا زود بایننس هک خواهد شد.

عده ای دیگر معتقدند که بایننس به قدری بزرگ شده است که هک آن موجب از بین رفتن اکوسیستم ارز های دیجیتال و اقبال عمومی بوجود آمده نسبت به آن‌هاست.

در پی توئیت سرشار از اعتماد و در عین حال “متواضعانه”‌‌‌ی مدیرعامل بایننس ، وی در توئیتی جدید به شفاف سازی و تصحیح اظهارات خود پرداخت :

به نظر می‌رسد برخی منظورم را در این توییت اشتباه فهمیده‌اند. ۳ گزینه در اینجا مطرح شده است. اینجا چیزی درباره اینکه کدام یک به دیگری ارجحیت دارد، چیزی گفته نشده است. پس انتخاب هر کدام از این‌ها به مهارت تأمین امنیت هر شخص، اولویت، تخصیص سرمایه و غیره برمی‌گردد. مهم‌تر از همه این درواقع تبلیغی برای صرافی غیرمتمرکز بایننس بود. این اشتباه از سوی من بود که آن را واضح و شفاف بیان نکردم

طرح های مطرح شده در پاسخ به توئیت ژائو از جمله بیمه‌ی سرمایه های کاربران ، بی پاسخ مانده اند؛ مشاهده‌ی  واکنش بایننس در قبال قابلیت‌های تضمینی و امنیتی جدید برای تبدیل شدن به استانداردی مانند طلا در محافظت از سرمایه کاربرانش ارائه خواهد داد، امری جالب خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید