زمان مطالعه : ۲ دقیقه

فیسبوک برای سرمایه گذاری ۱ بیلیون دلاری در کوین FB با شبکه های پرداخت آنلاین ویزا کارت و مستر کارت مذاکره می کند!بر اساس گزارشی که ژورنال وال استریت WSJ منتشر کرده است، بزرگترین شبکه اجتماعی جهان، فیسبوک به دنبال سرمایه گذاری ۱ بیلیون دلاری در بازار ارزهای رمزنگاری شده است!

در یکی دو سال گذشته شایعات زیادی در رابطه با روش پرداخت محلی فیسبوک ایجاد شده است. بر اساس اطلاعات موجود، این پروژه ارز رمزنگاری شده که “FB Coin” نام دارد، قرار است به عنوان روش پرداخت در شبکه اجتماعی فیسبوک استفاده شود و به همین دلیل است که این پلتفرم در حال مذاکره با شبکه های ویزا کارت و مستر کارت جهت حمایتشان است.

وال استریت ژورنال از قول یکی از افراد آگاه افزود: «همچنین، فیسبوک با اپلیکیشن ها و شرکت های تجارت الکترونیک در مورد پذیرش کوین صحبت کرده است و به دنبال سرمایه گذاران مالی کوچکتر از میان شرکایش است.»

طبق گزارش های پیشین، سرمایه گذاری روی رمز ارز پایدار FB Coin مورد علاقه ی رمز ارز های در گردش، به‌خصوص سرمایه گذاری خطرپذیر Tim Draper است. ماه گذشته، Tim Draper به عنوان فرد امیدوار به صعود بیت کوین و شخص حمایت کننده از رمز ارز Tezos (XTZ) برای بحث در مورد گزینه های سرمایه گذاری به فیسبوک رفته بود.

به گفته ی منابع وال استریت ژورنال، طراحی رمز ارز پایدار بیشتر به این دلیل است که شبهات در مورد ارزش FB Coin در مقابل بیت کوین و دیگر رمز ارز ها از میان برود و نوسانات حداقلی را شاهد باشیم.

البته فیسبوک به پرداخت درون برنامه ای اکتفا نکرده است و در حال حاضر در حال مذاکره با فروشگاه های آنلاین است تا از این روش برای پرداخت حمایت کنند!

بر اساس گزارش WSJ هدف اصلی از ارائه این ارزدیجیتال ، از بین بردن نواقص اصلی بیت کوین و ارائه روش پرداختی مطمئن است.

4 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید