زمان مطالعه : ۴ دقیقه

برخلاف بیت کوین و ارزهای رمزنگاری دیگر، اتریوم توسط بسیاری از استارتاپ ها و شرکت ها به عنوان راهی برای مذاکره در زمینه تجارت و سایر موارد پذیرفته شده است. این بدان معنی است که اتریوم نه تنها دارای ارزش ذاتی است بلکه از ارزش صنعتی نیز برخوردار است و برای سرمایه گذاران بسیار جذاب می باشد. اتر دقیقاً همانند پول فیات در بازار معامله می شود و می تواند به معامله گران در رسیدن به اهداف سرمایه گذاری شان کمک کند. در ادامه با رمزینکس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد مزایای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال اتریوم کسب کنید.

 

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال اتریوم

اتریوم چیست؟

اتریوم توسط Vitalik Buterin در سال ۲۰۱۵ از طریق یک شرکت سوئیسی، ایجاد شد و بودجه توسعه آن توسط یک جمعیت آنلاین در سال ۲۰۱۴ تأمین شد.

اتریوم امیدوار است یکی از بزرگترین مشکلات ارزهای دیجیتالی یعنی تمرکز داده ها را حل کند. احتمالاً متوجه شده اید که بیشتر داده های شما در اینترنت در سرور یا در مکان های ابری ذخیره می شوند. همه موارد، از جمله اطلاعات بانکی شما، توسط شرکت یا خدمات شخص ثالث ذخیره می شوند. این مکان های بزرگ ذخیره سازی دیجیتال، می توانند هدف هکرها قرار بگیرند. هدف اتریوم ایجاد روشی غیر متمرکز برای ذخیره داده ها در اینترنت است. این شرکت قصد دارد که کنترل داده ها را به صاحب داده ها برگرداند. تعدادی از صنایع، از جمله خدمات مالی، توسعه دهندگان نرم افزار و سازندگان سخت افزار، همه از پلتفرم اتریوم استفاده می کنند.

مزایای اتریوم چیست؟

اتریوم بیشتر به دلیل داشتن یک پلتفرم غیرمتمرکز که دارای قراردادهای هوشمند است، شناخته می شود. اتریوم در واقع شبکه ای است که از یک بلاکچین عمومی برای فعال کردن تراکنش های پیشرفته برنامه ریزی شده، استفاده می کند. با این حال، ارز خاص خود به نام اتر (ETH) را برای بهبود عملکرد کل شبکه ایجاد کرده است.

شبکه اتریوم تمام مزایای اصلی بلاکچین های معمولی را در اختیار دارد، علاوه بر آن دارای مزایای بیشمار دیگری است که عبارتند از:

معاملات سریع

به جای تأیید دستی و طولانی مدت، تراکنش های بلاکچین روند انجام معاملات را بطور قابل توجهی سریعتر انجام می دهند. همچنین به دلیل دخیل نبودن هیچ شخص ثالثی در تایید تراکنش ها، هزینه ی کارمزد شبکه بسیار ارزان قیمت می باشد.

امنیت

کلیه معاملات در بلاکچین به صورت رمزنگاری می باشد و از این رو شبکه بلاکچین یک شبکه بسیار امن و غیر قابل هک می باشد.
هک های مخرب اتریوم هیچ ارتباطی با خود بلاک چین فوق العاده امن اتریوم نداشتند، بلکه نتیجه رمزنگاری ضعیف قراردادهای هوشمند توسط کاربران پلتفرم می باشند. با این حال، اتریوم در سال گذشته برنامه های خود را برای انتقال به اثبات سهام اعلام کرد و این باعث می شود سیستم عامل حتی امن تر نیز شود.

قابلیت اطمینان

اتریوم ثابت کرده است که یک پلرتفرم قابل اعتماد است و برنامه های کاربردی ساخته شده روی این پلتفرم دقیقاً همانند برنامه ریزی انجام شده بدون هیچگونه احتمال خرابی، سانسور، کلاهبرداری یا دخالت شخص ثالث ایجاد می شوند.

همه منظوره

به غیر از مزایای اساسی بلاکچین عمومی، بزرگترین مزیت بلاک چین اتریوم قابلیت سازگاری آن است. طیف گسترده ای از برنامه های بسیار کاربردی می تواند در نتیجه دو ویژگی اصلی دراتریوم بلاک چین ساخته شوند.

Turing Completeness (ماشین تورینگ کامل)

تورینگ کامل به هر دستگاه یا سیستمی اطلاق می شود که در تئوری می تواند همه چیز را با فرض حافظه کافی و در دسترس محاسبه کند.

در شبکه اتریوم زبان برنامه نویسی solidity استفاده می شود که برای تعریف اسمارت کانترکت ها و اجرای دستورات و پردازش تراکنش ها استفاده می‌­شود و زبان برنامه نویسی کامل است و طبیعتا قابلیت اجرای دستورات و محاسبات پیچیده را دارد. با توجه به اینکه اتریوم کلیه خاصیت های یک ماشین تورینگ کامل (از جمله حلقه، انشعاب، شرط) را دارد. بنابراین سیستم قراردادهای هوشمند پلتفرم اتریوم یک تورینگ کامل است.

 

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال اتریوم

آیا اتریوم یک سرمایه گذاری خوب است؟

اتریوم می تواند یک سرمایه گذاری مخاطره آمیز باشد. لطفاً قبل از انجام یک سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی مانند اتریوم، با یک متخصص مالی مشورت کنید.

در حال حاضر، اتریوم ممکن است یک سرمایه گذاری خوب باشد. اما به طور کلی بازار ارزهای دیجیتالی به دلیل نوسان هایی که دارند، نیاز به ریسک زیادی برای سرمایه گذاری دارند.

بسیاری از شرکت های جدید برای ایجاد مشاغل خود از فناوری اتریوم استفاده می کنند، بنابراین به نظر می رسد که ممکن است ارزش اتریوم با گذشت زمان رشد کند. با این وجود هیچ تضمینی برای رشد ۱۰۰ درصدی این ارز دیجیتالی نیست.

اگر سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتالی را به تازگی شروع کرده اید (یا به طور کلی سرمایه گذاری می کنید) و تصمیم دارید که در ETH سرمایه گذاری کنید، اصلا عجله نکنید، شما می توانید به آرامی مبلغ سرمایه گذاری خود را افزایش دهید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید