زمان مطالعه : ۲ دقیقه

آمازون لو کرنر (Lou Kerner) شریک شرکت سرمایه گذاری ریسک پذیر کریپتو اوراکل (CryptoOracle)، در مصاحبه‌ CNBC  رکود فعلی قیمت‌های کریپتو را با ترکیدن حباب دات کام در اوایل دهه‌ ۲۰۰۰ مقایسه کرد.
کرن در نمایش “Worldwide Exchange” که توسط CNBC برگزار شده بود، با ذکر مثال آمازون، غول تجارت الکترونیکی، اظهار داشت که کوین‌های قوی باید شبیه شرکت‌های بزرگی که از بحران دات کام خارج شدند در نظر گرفته شوند: اگر حباب اینترنت را در نظر بگیرید، آمازون، که مسلما یکی از بزرگترین شرکت‌های تاریخ بشر است، در طول دو سال بیش از ۹۵ درصد سقوط کرد آمازون در ماه می سال ۱۹۹۷ سهامی عام شد و قیمت سهام آن ۱۸ برای هر سهم دلار بود.
تا دسامبر ۱۹۹۸، قیمت سهام شرکت به بیش از ۳۰۰ دلار برای هر سهم رسید، اما درست بعد از ترکیدن حباب دات کام در ماه مارس ۲۰۰۰، قیمت سهام به کمتر از ۶ دلار برای هر سهم رسید. در طول این دوران، آمازون موفق شد که به دومین شرکت ایالات متحده شود و به ارزش بازار ۱ تریلیون دلار دست پیدا کند.
کرنر با یادآوری یکی از روزهای ۲۰۱۳ که در آن روز بازار ۷۰ درصد سقوط کرد گفت که نوسانات فعلی در مقایسه با آنچه که سرمایه گذاران قدیمی BTC تجربه کردند چیزی نیست. کرنر افزود، “این چیزی است که در سرمایه گذاری در کریپتوکارنسی وجود دارد.”
او همچنین اشاره کرد که تاثیر تمام تغییرات تکنولوژیکی بزرگ در کوتاه مدت بیش از حد برآورد شده و در بلند مدت دست کم گرفته شده است. این سرمایه گذار ریسک پذیر اظهار داشت که بیت کوین “بزرگترین ذخیره‌ ارزشی است که تا بحال ایجاد شده” و افزود که این رمز ارز در طول زمان از طلا پیشی می‌گیرد. وقتی از او سوال شد که چه چیزی می‌تواند بر رکود اخیر در بازار رمز ارز تاثیر ‌بگذارد، عنوان کرد که “کریپتو بسیار ضعیف بوده است، زیرا برای اکثریت آن هیچ ارزش اساسی در خارج از بازه‌ اطمینان وجود ندارد.”
بسیاری از متخصصان این صنعت گفته‌اند که چشم انداز آینده‌ بازار کریپتو مثبت است. بارت اسمیت (Bart Smith) رئیس دارایی دیجیتال شرکت ساسکهانا ( Susquehanna) که یک شرکت فناوری و تجارت جهانی مستقر در آمریکا است، گفت که او هنوز هم یکی از معتقدان همیشگی BTC در وانفسای سقوط بازار است و تاکید می‌کند که تجارت کریپتو “یک بازی طولانی” است و “هر ایده‌ی عالی، بی‌ثبات است.”
اسپنسر بوگارت (Spence Bogart)، شریک شرکت سرمایه گذاری ریسک پذیر بلاک چین کپیتال (Blockchain Capital) نیز معتقد است که با وجود بازار خرسی، هنوز هم فرصت‌های بزرگی در بازار کریپتو وجود دارد. بوگارت موضع خود به عنوان یک فرد “تک کریپتو” را اعلام کرد و ادعا کرد که بیت کوین دارای “بزرگترین تأثیر شبکه‌ تاسیس شده است” و “بیش از پنج برابر بزرگتر از دومین رمز ارز برتر است”.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید