زمان مطالعه : ۱۰ دقیقه

کارشناسان هر روز و هر ساعت نظرات مختلفی را در خصوص بیت کوین و آینده آن عنوان می کنند. از این رو، نظرات و تحلیل های تحلیلگران و کارشناسان نام آشنا در مورد بیت کوین در سال ۲۰۲۱ و سال‌های آتی برای سرمایه گذاران در این ارز دیجیتال بسیار مهم است. در این مقاله به بررسی نظرات در مورد قیمت بیت کوین از چهره‌های شناخته شده در دنیای ارز دیجیتال پرداخته‌ایم.

نظرات در مورد قیمت بیت کوین

در ادامه بحث به بررسی نظرات تعدادی از سرمایه گذاران و تحلیلگران نام آشنا در حوزه ارزهای دیجیتال و به ویژه بیت کوین پرداخته شده است.

وان پترسن و نظر او در مورد قیمت بیت کوین

وان پترسن فارغ التحصیل کارشناسی ارشد اقتصاد کاربردی و امور مالی از دانشکده کسب و کار کپنهاگ که در سنگاپور مستقر است، یک کاربر فعال توییتر است و هیچ ترسی از گمانه‌زنی کردن درباره موضوعات سخت مانند قیمت رمزارزها ندارد.

براساس خبری که کانال سی‌ان‌بی‌سی در ماه مه ۲۰۱۷ منتشر کرد، ون پترسن معتقد است که قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۷ به ۱۰۰۰۰۰ دلار به ازای هر بیت کوین افزایش خواهد یافت. کی ون پترسن کسی است که با موفقیت افزایش قیمت بیت کوین تا ۲۰۰۰ دلار تا سال ۲۰۱۷ را پیش‌بینی کرد؛ او در جدیدترین پیش‌بینی خود، که شاید کمی خوش بینانه به نظر برسد، معتقد است که بیت کوین ۱۰ درصد از حجم بازار ارز خارجی را تشکیل خواهد داد.

نظر ونسس کاسارس؛ بیت کوین  یک میلیون دلاری تا ۲۰۲۷

ونسس کاسارس بنیانگذار و مدیرعامل شرکت استارت‌آپ کیف پول بیت کوین زاپو و یکی از اعضای هیئت مدیره در پی‌پال است. کاسارس برای اولین بار به دلیل نوسانات مالی زیاد واحد پول کشورش آرژانتین، پزو، به بیت کوین علاقه پیدا کرد. این غول فناوری اولین بیت کوین‌هایش را در سال ۲۰۱۱ خریداری کرد.

او در کنفرانس کنسنسوس (Consensus) در سال ۲۰۱۷ در نیویورک اعلام کرد که قیمت هر بیت کوین حدوداً قبل از سال ۲۰۲۷ به یک میلیون دلار می‌رسد. او در ۲۳ مه ۲۰۱۷ حتی اعلام کرد که بیت کوین می‌تواند در عرض ۵ سال به یک میلیون دلار برسد و این اتفاق در ظرف ۵ تا ۱۰ سال رخ خواهد داد. در مقاله «پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ تا سال ۲۰۲۵ و ۲۰۳۰» به طور مفصل به پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ پرداخته شده است.

نظر چامات پالیهاپیتیا؛ بیت کوین یک میلیون دلاری تا سال ۲۰۳۷

چمات پالیهاپیتیا بنیانگذار شرکت سرمایه‌ی اجتماعی (Social Capital) و مالک مشترک شرکت جنگجویان گلدن استیت (Golden State Warriors) است. سرمایه‌گذاری او بر روی بیت کوین از سال ۲۰۱۲ آغاز شد و او تا یک سال بعد بیت کوین را به صندوق پوشش ریسک، صندوق عمومی، و حساب خصوصی‌اش اضافه کرد. زمانی ۵ درصد از کل بیت کوین در گردش را در اختیار داشت.

پالیهاپیتیا پیش بینی کرده است که قیمت بیت کوین طی ۳ تا ۴ سال آینده به ۱۰۰۰۰۰ دلار خواهد رسید و در ادامه اعتقاد دارد که تا سال ۲۰۳۷ قیمت این رمزارز به یک میلیون دلار خواهد رسید.

وی گفت، «ارز دیجیتال بیت کوین قابلیت آن را دارد که با ارزش طلا مقایسه شود … بیت کوین یک پوشش خارق العاده در مقابل ریسک و دارایی ایده‌آلی برای ذخیره‌ی ارزش در برابر رژیم‌های خودکامه و زیرساخت‌های بانکی است که می‌دانیم کارکرد صحیح جهان را مختل می‌کنند.»

نظر جان پفر و بیت کوین ۷۰۰۰۰۰ دلاری (بدون تاریخ)

جان پفر از شرکای دفتر خانوادگی پفر کپیتال در لندن است. وی برای بیت کوین هدف قیمتی جسورانه‌ی ۷۰۰۰۰۰ دلار را تعیین کرده است. پفر معتقد است که بیت کوین بهترین جایگزین برای طلا در جهان است.

او محاسباتش را بر اساس سناریوی زیر انجام داده است: اولاً، وی فرض می‌کند که بیت کوین می‌تواند جایگزین تمام طلاهایی شود که در حال حاضر توسط سرمایه گذاران خصوصی نگهداری می‌شود – به عبارت دیگر، شمش‌های طلایی که مردم در جعبه‌های امن نگهداری می‌کنند یا در حیاط خانه خود دفن می‌کنند. او می‌گوید که «ذخیره کردن بیت کوین نسبتا به طلا بسیار آسان‌تر و امنیت آن بیشتر است.»

سپس، ارزش فعلی تمام شمش‌های طلای خصوصی حدود ۱/۶ تریلیون دلار است. با فرض اینکه تا زمانی که بیت کوین به طور کامل جایگزین شمش طلا شود ۱۸ میلیون بیت کوین در گردش باشد، ارزش ضمنی هر بیت کوین ۹۰ هزار دلار خواهد بود. این محافظه کارترین سناریوی پفر است که وی احتمال تحقق آن را ۸ درصد می‌داند.

جرمی‌لیو – ۵۰۰۰۰۰ دلار (تا سال ۲۰۳۰)

جرمی‌لیو از شرکای شرکت لایت اسپید ونچر پارتنرز (Lightspeed Venture Partners) است که به عنوان اولین سرمایه‌گذار در اپلیکیشن شبکه‌ی اجتماعی اسنپ‌چت مشهور است. از دیگر سرمایه‌گذاری‌های لیو می‌توان به شرکت چندرسانه‌ای بیم (Beme)، سرویس ورج‌سِیل (VarageSale) و کیف پول سخت‌افزاری لجراکس (LedgerX) اشاره کرد. دارایی خالص وی بیش از میلیارد دلار تخمین زده شده است.

لیو در گفتگویی با بیزنس اینسایدر (Business Insider) در ماه مه ۲۰۱۷ نظرات خود را در مورد قیمت بیت کوین روشن ساخت و گفت که قیمت بیت کوین می‌تواند «واقعاً» تا سال ۲۰۳۰ به ۵۰۰۰۰۰ دلار برسد. پیتر اسمیت مدیر عامل و بنیانگ‌ذار بلاک‌چین محبوب‌ترین کیف پول بیت کوین در جهان – پیش‌بینی لیو را تایید کرده است.

مارک یوسکو – ۴۰۰۰۰۰ دلار (بدون تاریخ)

مارک یوسکو سرمایه‌گذار میلیاردر و بنیان‌گذار شرکت مورگان کریک کاپیتال (Morgan Creek Capital) است که نظرات کم و بیش زیادی را در مورد بیت کوین ارائه کرده است. نظر او در مورد بیت کوین این است که ارزش این رمزارز در بلند مدت به بیش از ۴۰۰۰۰۰ دلار خواهد رسید؛ این اظهار نظر به دلیل مقیاس خیره‌کننده‌ی آن خبرساز شد.

«در این‌جا تنها بحث ریاضی مطرح است. بیت کوین معادل طلا است … امروز حدود ۲۰ میلیون بیت کوین در دسترس است. ارزش طلا امروز حدود ۸ تریلیون دلار است. این یعنی قیمت هر بیت کوین باید ۴۰۰۰۰۰ دلار باشد. و این تازه شامل موارد استفاده‌ی زیاد این ارز نیست.»

وی همچنین اشاره کرد که این دارایی باعث وحشت بانکداران شده است، زیرا بیت کوین نیاز به بانک‌ها را از بین می‌برد. وقتی تراکنش‌ها در بلاکچین تأیید شوند بانک‌ها دیگر منسوخ می‌شوند.

راجر ور -۲۵۰۰۰۰ (بدون تاریخ)

راجر ور از اولین سرمایه‌گذارها در بیت کوین و استارت‌آپ‌های حوزه‌ی بلاکچین است. ور متولد ایالات متحده و در حال حاضر با تابعیت سنت کیتس و نویس فعالیت حرفه‌ای خود را با فروش قطعات کامپیوتر  آغاز کرد. ور در اوایل سال ۲۰۱۱ سرمایه‌گذاری در بیت کوین را آغاز کرد و اکنون پورفولیوی او شامل سهام استارتاپ‌هایی مانند بیت‌اینستننت (Bitinstant)، ریپل، بلاک‌چین، بیت‌پِی (Bitpay) و کراکن (Kraken) است.

راجر ور در مصاحبه‌ای با جف برویک در اکتبر ۲۰۱۵ نظرات خود در مورد بیت کوین را بیات کردو گافت که قیمت هر بیت کوین «به راحتی می‌تواند ۲۵۰۰ دلار یا ۲۵۰۰۰ دلار یا حتی ۲۵۰۰۰۰ دلار باشد». تخمین او بر اساس اصول عرضه و تقاضا انجام شده است، که به اعتقاد وی پتانسیل زیادی برای رشد قیمت بیت کوین به عنوان ذخیره‌ی ارزش ایجاد می‌کند.

آنتونی پمپلیانو – ۱۰۰۰۰۰ دلار (تا سال ۲۰۲۱)

آنتونی پمپلیانو شخصیت شناخته‌شده‌ای در حوزه‌ی بیت کوین است. او هم‌بنیانگذار و از شرکای شرکت مورگان کریک دیجیتال (Morgan Creek Digital) یک شرکت فعال در حوزه‌ی مدیریت دارایی‌های ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاران سازمانی است. وی پیش از این ادعا کرده بود که بیش از ۵۰ درصد از سرمایه‌اش را بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است که این نشانه‌ی اعتقاد او به رمزارزها است.

پمپلیانو نظرات خود در مورد بیت کوین را این گونه بیان کرده است که تا پایان دسامبر ۲۰۲۱ به ۱۰۰۰۰۰ دلار می‌رسد. در زمان این پیش‌بینی (فوریه‌ی ۲۰۲۰)، بیت کوین تازه به محدوده‌ی ۱۰۰۰۰ دلار رسیده بود، و این یعنی بیت کوین باید در ظرف تنها دو سال ۱۰۰۰ درصد رشد کند تا به قیمت هدف خود برسد. بر اساس این پیش‌بینی ارزش بازار بیت کوین به بیش از ۲ تریلیون دلار خواهد رسید.

در مقاله «چه زمانی بیت کوین بخریم و بفروشیم؟ بهترین زمان و نقطه ورود خرید بیت کوین؟» به موضوع زمان مناسب به خرید بیت کوین در روز و هفته و ماه پرداخته شده است.

تای لوپز – ۶۰۰۰۰ دلار (میان مدت)

تای لوپز صاحب یکی از نظرات معروف در مورد بیت کوین است. او یک سرمایه‌گذار مشهور و کارشناس بازاریابی اینترنتی است که به خاطر ویدیویی که در گاراژ خود فیلم‌برداری کرده و در اینترنت پخش شده بود مشهور است.

تای لوپز معتقد است که اگر در ماه‌های آینده میلیونرهای سراسر جهان بخش کوچکی (یک درصد) از دارایی‌های خود را در بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند قیمت بیت کوین می‌تواند تا حدود ۶۰۰۰۰ دلار رشد کند.

با توجه به اینکه پذیرش بیت کوین به عنوان ذخیره‌ی ارزش و وسیله‌ای برای مبادله در بازار مالی جهانی به طور تصاعدی در حال افزایش است، ۶۰۰۰۰ دلار حتی برای سرمایه‌گذاران محافظه‌کار یک هدف میان‌مدت محتمل محسوب می‌شود. هرچند فقط زمان مشخص خواهد کرد که آیا این پیش‌بینی محقق خواهد شد یا نه و زمان آن کی خواهد بود.

رونی مواس – ۵۰۰۰۰ دلار (۲۰۲۰)

رونی مواس بنیانگذار و مدیر تحقیق در مرکز تحقیقاتی استندپوینت (Standpoint Research) است که در زمینه‌ی سرمایه‌گذاری‌های سنتی و نیز سرمایه‌گذاری‌های جدید فعالیت می‌کند. مواس از کاربران مشتاق توییتر و تحلیلگر وال استریت است که ده‌ها مصاحبه‌ی تلویزیونی و رادیویی داشته و دارای مدرک ام‌بی‌ای در امور مالی است.

مواس نظرات خود در مورد بیت کوین را اینگونه عنوان کرده است که قیمت بیت کوین تا اواخر سال ۲۰۲۰ به ۵۰ هزار دلار برسد. وی همچنین معتقد است که ارزش بازار همه‌ی ارزهای دیجیتال طی ۱۰ سال آینده تا حدود ۲ تریلیون دلار (از ۱۵۰ میلیارد دلار فعلی) افزایش می‌یابد.

اندی ادستروم – ارزش بازار ۸ تریلیون دلار (۲۰۳۰)

اندی ادستروم مدیر ثروت یک شرکت مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری مستقر در کالیفرنیا است. او خودش یک سرمایه‌گذار و کاربر فعال توییتر است. از همه مهم‌تر، او طرفدار پر و پا قرص بیت کوین است و دائماً در مورد این موضوع توییت می‌کند و حتی کتابی با عنوان «چرا بیت کوین بخریم؟» نوشته است.

ادستروم در فوریه‌ی سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی کرد که ارزش بازار بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ به ۸ تریلیون دلار خواهد رسید. اگرچه او مستقیاً به این موضوع اشاره نکرد اما این رقم تقریباً معادل ارزش بازار طلا است. چنین رقمی به این معنی است که قیمت هر کوین این رمزارز در حدود ۴۰۰۰۰۰ دلار باشد. جالب اینجاست که ادستروم معتقد است بیت کوین می‌تواند به ارز پیش‌فرض جهان تبدیل شود.

مایک نووگراتز – ارزش بازار ۷/۵ تریلیون دلار (۲۰۲۹)

مایک نووگراتز مدیر سابق صندوق پوشش ریسک است که مدتهاست در فناوری بیت کوین و بلاک‌چین سرمایه‌گذاری می‌کند. او در گذشته نظرات مختلفی در مورد قیمت بیت کوین ارائه داده است که برخی از آنها درست و بعضی و هم نادرست از آب در آمده است.

در مارس ۲۰۱۹ نووگراتز به طور غیرمستقیم در نظرات خود در مورد قیمت بیت کوین بیان داشت که ارزش بازار بیت کوین در طی ۱۰ سال «به راحتی» از ارزش بازار طلا –در آن زمان ۷/۵ تریلیون دلار – عبور خواهد کرد. پیش‌بینی او از نظر زمان‌بندی و اندازه بسیار نزدیک به پیش‌بینی ادستروم است.

دوقلوهای وینکلووس –ارزش بازار ۵ تریلیون دلار (تا سال ۲۰۲۸ الی ۲۰۳۸)

دوقلوهای وینکلوس میلیاردرهای معروف در حوزه‌ی بیت کوین نظرات مختلفی را در مورد قیمت بیت کوین عنوان کرده اند. بر اساس نظر این دو که ارزش واقعی بیت کوین سی تا چهل برابر ارزش فعلی آن است.

بر اساس این تخمین ارزش بازار آینده‌ی بیت کوین به بیش از ۵ تریلیون دلار خواهد رسید. آنها با مقایسه‌ی بیت کوین با بازار جهانی طلای ۷ تریلیون دلاری به این رقم رسیده‌اند.

کامرون وینکلووس گفت:

«ما همیشه معتقد بوده‌ایم که بیت کوین، با توجه به ویژگی‌هایش، طلای دوم است؛ بیت کوین بازار طلا را مختل می‌کند. طلا کمیاب است، بیت کوین هم تعداد کاملاً ثابتی دارد. بیت کوین قابل‌حمل‌تر و قابل‌تقسیم است. بیت کوین با ارزش بازار ۳۰۰ میلیارد دلاری، مطمئناً شاهد افزایش قیمت زیادی بوده است، اما ارزش بازار طلا ۶ میلیارد دلار است و اگر بیت کوین بتواند بازار آن را مختل کند می‌توان شاهد افزایش ارزش ۱۰ تا ۲۰ برابری قیمت بیت کوین بود.»

نظرات درست و نادرست گذشته در مورد قیمت بیت کوین

در ادامه به ارائه نظرات درست و نادرست در مورد قیمت بیت کوین که در گذشته بیان شده اند، پرداخته ایم.

درست: تیم دراپر – ۱۰۰۰۰ دلار (تا ۲۰۱۸)

تیم دراپر، سرمایه‌دار میلیاردر، در نظرات خود در مورد قیمت بیت کوین پیش‌بینی کرده بود که ارزش بیت کوین تا سال ۲۰۱۸ به ۱۰ هزار دلار برسد. دراپر به عنوان یکی از اولین حامیان اسکایپ و بایدو موفقیت زیادی کسب کرده است. او همچنین از اولین طرفداران بیت کوین و فناوری بلاک‌چین آن است.

در ژوئیه ۲۰۱۴، دراپر نزدیک به ۳۰۰۰۰ بیت کوین (در آن زمان به ارزش تقریبی ۱۹ میلیون دلار) را خریداری کرد که توسط سرویس مارشال ایالات متحده از گرداننده‌ی وب‌سایت سیلک رود (Silk Road) ضبط شده بود.

درست: مایک نووگراتز – ۱۰۰۰۰ دلار (تا آوریل ۲۰۱۸)

مایک نووگراتز سرمایه‌گذار حوزه‌ی بیت کوین است که در بالا به پیش‌بینی او در مورد ارزش بازار ۷/۵ تریلیون دلار اشاره کردیم. او پیش از این به درستی پیش‌بینی کرده بود که قیمت بیت کوین تا آوریل ۲۰۱۸ می‌تواند تا ۱۰۰۰۰ دلار افزایش یابد.

در آن زمان، نووگراتز ۱۵۰ میلیون دلار در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده بود که بیشتر این سرمایه را از منابع خارجی، عمدتاً افراد یا خانواده‌های ثروتمند و دیگر مدیران صندوق‌های پوشش ریسک، جمع‌آوری کرده بود.

نادرست: جان مک‌آفی – ۵۰۰۰۰۰ دلار (تا سال ۲۰۲۰)

جان مک‌آفی موسس شرکت مکافی است که اولین نرم افزار آنتی‌ویروس تجاری را در اواخر دهه ۱۹۸۰ معرفی کرد. دلیل گرایش او به بیت کوین این بود که به گفته‌ی خودش این ارز دیجیتال در نهایت به «استاندارد [پولی]» جهان تبدیل خواهد شد.

مک‌آفی با ادعای رسیدن ارزش هر بیت کوین به نیم‌میلیون دلار تا سال ۲۰۲۰ موجی از گمانه‌زنی را در دنیای ارزهای دیجیتال به راه انداخت. وی در ادامه پیش‌بینی کرد که بیت کوین در همان بازه‌ی زمانی می‌تواند حتی به ۲/۶ میلیون دلار هم برسد.

نادرست: ران نونر – ۵۰۰۰۰ دلار (تا سال ۲۰۱۹)

ران نونر، مجری برنامه‌ی کریپتوتریدر در شبکه‌ی سی‌ان‌بی‌سی و بیست و هشتمین فرد تاثیرگذار در حوزه‌ی بلاک‌چین از نظر ریچتوپیا، ادعا کرده بود که بیت کوین سال ۲۰۱۸ را با قیمت ۵۰۰۰۰ دلار به پایان می‌رساند.

جالب اینجاست که کانال سی‌ان‌بی‌سی طی چند ماه گذشته به طور فزاینده‌ای به تهیه‌ی گزارش در مورد قیمت ارزهای دیجیتال پرداخته است. در ۸ ژانویه، این شبکه آموزش گام به گام نحوه‌ی خرید ریپل را با استفاده از صرافی پولونیکس (Poloniex) به عنوان بستری برای خرید به روی آنتن برد.

نادرست: تریس مایر – ۲۷۳۹۵ دلار (تا فوریه ۲۰۱۸)

تریس مایر، که در وب‌سایتش به عنوان کارآفرین، سرمایه‌گذار، روزنامه‌نگار، و دانشمند حوزه‌ی پول معرفی شده است، پیش‌بینی کرده بود که قیمت بیت کوین تا فوریه‌ی ۲۰۱۸ به ۲۷۰۰۰ دلار برسد. مایر از روزهای ابتدایی زمانی که هر بیت کوین فقط ۰/۲۵ دلار ارزش داشت بر روی این رمزارز سرمایه‌گذاری کرده است.

این میزبان پادکست پیش‌بینی خود را بر اساس میانگین متحرک ۲۰۰ روزه ارائه کرده بود. وی انتظار داشت که میانگین متحرک ۲۰۰ روزه تا ۵۷۶۷ دلار به سرعت رشد کند. در آن مقطع او معتقد بود که ارزش هر بیت کوین بیش از ۲۷۰۰۰ دلار است و قیمت نسبی آن را ۴/۷۵ برابر رقم به دست آمده در اندیکاتور تخمین زد.

نادرست: مسترلاک – ۴۰۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰۰ دلار (تا ۲۰۱۹)

مسترلاک یک معامله‌گر ناشناس بیت کوین است که به دلیل پیش‌بینی‌های جالبش در مورد قیمت بیت کوین شناخته می‌شود. نکته قابل توجه پیش‌بینی او از پایان حباب بیت کوین در سال ۲۰۱۳ بود که پس از آن بازار برای چند سال متوالی نزولی بود.

مسترلاک انتظار داشت که قیمت بیت کوین در پایان روند صعودی ۲۰۱۷ به ۴۰۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰۰ دلار برسد، و دیدگاه خود را در پلت‌فرم تریدینگ ویو (TradingView) به اشتراک گذاشت. این معامله‌گر باتجربه در پستی که در ۲۶ مه ۲۰۱۷ منتشر کرد اعلام کرد که انتظار دارد بیت کوین قیمت قبل از سال ۲۰۱۹ به قیمت مد نظرش برسد.

نادرست: مایک نووگراتز – ۴۰۰۰۰ دلار (تا سال ۲۰۱۹)

مایکل نووگراتز، مدیر صندوق پوشش ریسک، پس از پیش‌بینی درست قیمت ۱۰۰۰۰ دلار برای هر بیت کوین پیش‌بینی دیگری را ارائه داد: این که قیمت بیت کوین می‌تواند تا پایان ۲۰۱۸ چهار برابر شود و از ۴۰۰۰۰ دلار عبور کند. به گفته وی، تقاضای زیاد از سوی آسیایی‌ها و عرضه‌ی محدود این رمزارز منجر به رشد سرسام‌آور قیمت بیت کوین خواهد شد.

نادرست: توماس گلاکسمن – ۵۰۰۰۰ دلار (تا سال ۲۰۱۹)

توماس گلاکسمن، در شرکت گیت‌کوین عواملی مانند مقررات، ورود سرمایه‌ی سازمانی به بازار و پیشرفت‌های فنی مانند راه‌اندازی شبکه‌ی لایتنینگ را به عنوان عوامل اصلی افزایش قیمت ارز دیجیتال برمی‌شمرد.

وی در نظرات خود در مورد قیمت بیت کوین معتقد است:

«هیچ دلیلی وجود ندارد که بیت کوین تا ماه دسامبر به قیمت ۵۰۰۰۰ دلار نرسد.» گلاکسمن همچنین نوشت که یکی از عناصر احتمالی رشد بازار می‌تواند انتشار ETF مبتنی بر ارزهای دیجیتال باشد؛ اتفاقی که پس از راه‌اندازی بازار فیوچرز CBOE رخ داد و به دنبال آن قیمت بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۷ تا ۱۶۸۰۰ دلار افزایش یافت.

نادرست: تام لی – ۹۱۰۰۰ دلار (تا سال ۲۰۲۰)

تام لی یکی از بنیانگذاران شرکت استراتژی بازار مشاوران جهانی فانداسترت (Fundstrat Global Advisors) و از طرفداران خوش‌بین معروف بیت کوین است. لی در نظرات خود در مورد بیت کوین ابتدا هدف قیمت هر بیت کوین را برای اواسط سال ۲۰۱۸ در محدوده‌ی ۱۱۵۰۰ دلار تعیین کرد و سپس با توجه به افزایش ارزش ذاتی این رمزارز پیش‌بینی خود را به ۲۰۰۰۰ دلار افزایش داد. البته بیت کوین تا پایان سال ۲۰۱۷ به این اهداف قیمت رسید.

وی اخیراً مجدداً رقم پیش‌بینی خود را افزایش داده و بر اساس چارت‌های عملکرد بیت کوین پس از هر ریزش قیمت در گذشته اظهار داشت که قیمت بیت کوین تا مارس ۲۰۲۰ به ۹۱۰۰۰ دلار خواهد رسید. لی و شرکت فانداسترت با محاسبه‌ی میانگین افزایش ارزش بیت کوین پس از هر دوره‌ی ریزش قیمت رقم بالا را برای سال ۲۰۲۰ این رمزارز به دست آورده‌اند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید