ETF به زبان ساده:

ETFمخفف واژه ی Exchange Traded Fund به معنای صندوق قابل معامله در بورس می باشد. ETF با صندوق های سرمایه گذاری مشترک تفاوت هایی دارد. ETF صندوق سرمایه گذاری است که قیمت دارایی هایی مانند طلا، نفت و غیره را دنبال می کند. ETF همچنین می تواند شامل سهام متنوعی باشد. از نقدینگی بهتری نیز نسبت به صندوق های سرمایه گذاری مشترک برخوردارند.

ETF ها ارزان تر هستند و برای سرمایه گذارانی که ارزش بازار زیادی ندارند ولی می خواهند در سطحی با دارایی مناسب سرمایه گذاری کنند، مناسب است.

منظور از ETF بیت کوین چیست؟

ETF  بیت کوین مانند صندوق های رایج ETF، مقدار مشخصی بیت کوین خریداری می‌کند و سپس سرمایه هزینه شده به صورت سهام بین سهامداران توزیع خواهد شد. اکثر ایده های پیشنهاد شده در ETF بیت کوین حول این موضوع می‌چرخد که به جای بررسی قیمت بیت کوین از طریق اکسچنج های کریپتو، قیمت آن از طریق قراردادهای آتی بیت کوین بررسی شود. اما قبل از اینکه ETF های بیت کوین ایجاد شوند باید به تایید کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برسد.

اما در ادامه میخواهیم به جدیدترین برنامه زمان بندی بررسی مجوز Bitcoin ETF توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا نگاهی بیاندازیم:

 

 ProShares ETF – 23rd August 2018 –

 Bitwise ETF – 7th Seuptember 2018 –

GraniteShares ETF – 15th September 2018-

       2018 Direxion ETF – 21st September –

 CBOE VanEck /SolidX ETF – 30th September 2018-

 

احتمالا اصلی ترین و مهم ترین درخواست، مورد پنجم یعنی ۳۰ سپتامبر است که به نوعی سرنوشت مارکت را تعیین خواهد کرد. توجه داشته باشید که تعدادی از این تاریخ ها ددلاین میباشند!.

گر ETF بیت کوین تائید شود خبر بسیار مهمی برای طرفداران این ارز دیجیتالی خواهد بود. هنگامی که ETF برای طلا معرفی شد ما شاهد افزایشی ۳۰۰ درصدی بودیم که اگر چنین اتفاقی برای بیت کوین نیز تکرار شود ما شاهد افزایش ارزش هر بیت کوین  تا مبلغ 30 هزار دلار خواهیم بود. امری که بسیاری از سرمایه گذاران حرفه ای در این حوزه پیش بینی کرده اند.

اگر ارزش هر بیت کوین تا مبلغ 30 هزار دلار افزایش یابد ما شاهد بازاری به ارزش 600 میلیارد دلار خواهیم بود. ارزش کل طلای استخراج شده تا کنون برابر ۸٫۷ ترلیون دلار است.

تا پایان سال 2018 قطعا اتفاقات مهمی برای ارزهای رمز پایه خواهد افتاد و می توان گفت که سپتامبر 2018 احتمالا یکی از مهمترین ماه های ارزهای رمزپایه خواهد شد.

در حال حاضر نظری وجود ندارد.