زمان مطالعه : ۴ دقیقه

پادشاه ارزهای دیجیتال (بیت کوین) به سمت رویداد هاوینگ پیش می رود و تریدرها انتظار دارند که ۱۲ ماه بعد از هاوینگ، قیمت آن افزایش چشمگیری داشته باشد. شبکه بیت کوین قبلاً ۲ هاوینگ را پشت سر گذاشته و در ماه May سال ۲۰۲۰ نیز قرار است برای سومین بار این اتفاق بیافتد. هاوینگ اول در نوامبر ۲۰۱۲ و هاوینگ دوم در ژوئیه ۲۰۱۶ اتفاق افتاد. اما سوال خیلی از افراد این است که در هاوینگ سوم دقیقا چه اتفاقی می افتد؟ هاوینگ چه تاثیر بر قیمت بیت کوین و پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ دارد؟ آیا بازار، روند صعودی در پیش می گیرد؟ در ادامه با رمزینکس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد هاوینگ بعدی بیت کوین و تاثیر آن بر قیمت بیت کوین کسب کنید.

 

هاوینگ بعدی بیت کوین

زمان هاوینگ بعدی بیت کوین

هاوینگ بیت کوین یک رویداد از قبل برنامه ریزی شده است و باعث می شود، پاداش های استخراج ماینرها به نصف کاهش یابد. این بدان معنی است که در عین ثابت ماندن هزینه های عملیات استخراج، پاداش آنها، پنجاه درصد (۵۰٪) کاهش می یابد.

الگوی تاریخی نشان می دهد که قیمت بیت کوین یک سال پس از هر هاوینگ کاهش می یابد. با این حال ، تاریخ همیشه در هنگام ورود به بازار بیت کوین تصویر کاملی را ترسیم نمی کند. انتظار می رود که هاوینگ بعدی بیت کوین در ماه مه / ژوئن ۲۰۲۰ اتفاق بیفتد.

واقعیت های مورد انتظار هاوینگ ۲۰۲۰

انتظار می رود که پس از هاوینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۰، فقط نهصد (۹۰۰) بیت کوین در روز استخراج شود. در هاوینگ پیش رو، بیش از سه میلیون بیت کوین (BTC 3.15 M) برای استخراج باقی مانده، بنابراین بیش از ۱۸ میلیون بیت کوین استخراج شده است؛ این رقم تقریباً هشتاد و پنج درصد (۸۵٪) از کل عرضه بیت کوین را تشکیل می دهد.

هاوینگ بیت کوین و قیمت بازار

در تاریخ ۲۸ نوامبر ۲۰۱۲، اولین هاوینگ بیت کوین اتفاق افتاد، با ایجاد ۲۱۰،۰۰۱ بلوک، پاداش استخراج ماینرها از ۵۰ BTC به ۲۵ BTC کاهش یافت. اولین هاوینگ یا هالوینگ بیت کوین، یک کاتالیزور کلیدی برای حرکت گاوی بازار بود.

در تاریخ ۹ ژوئیه ۲۰۱۶ نیز هاوینگ دوم بیت کوین اتفاق افتاد و پاداش ماینرها از ۲۵ بیت کوین به ۱۲.۵ بیت کوین کاهش یافت. قیمت بیت کوین نیز تقریبا بیش از یک سال بعد از هاوینگ به ۲۰،۰۰۰ دلار در سال ۲۰۱۷ رسید.

سال ۲۰۲۰ نیز انتظار می رود شاهد سومین هاوینگ بیت کوین باشیم، پاداش ماینرها در این  هاوینگ قرار است از ۱۲.۵ به ۶.۲۵ کاهش یابد. حامیان کریپتو در توییتر اظهار داشتند که قیمت بیت کوین در هاوینگ ۲۰۲۰ افزایش چشمگیری خواهد داشت. به طور خاص، ۶۱٪ از ۲۵۰۰ حساب اظهار کننده در توییتر تصور می کنند که قیمت بیت کوین از حالا تا هاوینگ افزایش می یابد، در حالی که ۲۵٪ فکر می کنند که افزایش قیمت پس از هاوینگ اتفاق خواهد افتاد.

 

هاوینگ بعدی بیت کوین

تحلیل تاثیر قیمت بر هاوینگ بعدی بیت کوین

همانطور که توسط coindesk گزارش شده است، Demeester سرمایه گذار و تحلیلگر بیت کوین اخیراً خاطر نشان کرده که برای حفظ قیمت بیت کوین تا بیش از ۸۰۰۰ دلار تا هاوینگ بعدی، باید ۲/۹ میلیارد دلار در بازار سرمایه گذاری شود تا تأثیر افت قیمت بیت کوین های جدیدی که پس از هاوینگ وارد سیستم می شوند، جبران شود. حتی با فرض رشد سرمایه گذاری ثابت، کاهش فشار فروش پس از هاوینگ (با کاهش تعداد سکه های جدید بازار) منجر به افزایش قیمت می شود.

علاوه بر این U.Today  نیز به تازگی گزارشی از Demirors منتشر کرده که حاکی از این این است که رشد مشتقات کریپتو مانع از تعیین قیمت بیت کوین توسط ماینرها می شود. بیت کوین پس از هاوینگ تبدیل به “backwater” دیگری مانند نفت یا طلا خواهد شد و قیمت آن توسط سوداگری های جهانی تعیین خواهد شد.

با این حال Roger Ver (یکی از اولین طرفداران و سرمایه گذاران بیت کوین)، معتقد است قیمت بیت کوین به دلیل محدودیت سایز بلوک های آن کاهش می یابد. Ver به این واقعیت اشاره می کند که بلاک های بیت کوین پس از هاوینگ، پر می شوند و همین امر منجر به مسدود شدن شبکه و کاهش سرعت مبادلات می شود. هیچ کس نمی خواهد ساعت ها صبر کند تا یک فنجان قهوه بخرد.

در عین حال، Ver متقاعد شده است که بیت کوین کش، آینده ای شگفت انگیز دارد. پیش از این، وی به CNBC گفته بود که ارزش فورک بیت کوین یعنی بیت کوین کش می تواند ۱۰۰۰ برابر بیشتر شود. اما اخیراً قیمت BCH در برابر بیت کوین به پایین ترین نرخ خود رسیده است. بنابراین برای واقعی شدن گفته های  Ver ، بیت کوین کش باید راه زیادی را طی کند.

نظر شما چیست آیا هاوینگ بعدی بیت کوین بازار گاوی را در پی دارد یا باعث کاهش قیمت بیت کوین می شود؟ آیا بیت کوین کش قادر است بیت کوین را به چالش بکشد؟ لطفا نظرات خود را در کامنت ها بیان کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید