زمان مطالعه : ۲ دقیقه

کمتر از ۱ ماه تا هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۰ باقی مانده است و بسیاری به دنبال تحلیل قیمت بیت کوین و پیش بینی قیمت آن بعد از برگزاری این رویداد است. چرا که بسیاری هنوز در مورد اینکه سرمایه گذاری در بیت کوین درست هست یا نه، سوالات زیادی دارند!

بر اساس شمارش معکوسی که در سایت bitcoinblockhalf قرار دارد، ۲۷ روز تا هاوینگ بیت کوین باقی مانده است. این رویداد در تاریخ ۱۲ می، ۲۳ اردیبهشت برگزار می شود.

با برگزاری هاوینگ، تغییرات چشمگیری در رابطه با عرضه بیت کوین مشاهده خواهد شد. بر اساس پیش بینی قیمت بیت کوین که چندی پیش خبر آن در کانال تلگرام رمزینکس منتشر شد، احتمال اینکه نرخ فروش بیت کوین کاهش یافته و در نتیجه قیمت بیت کوین افزایش پیدا کند؛ وجود دارد.

در رویداد هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۰ چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در حال حاضر پاداش استخراج بیت کوین به ازای هر بلوک به ماینرها، ۱۲.۵ بیت کوین است. اما بعد از برگزاری هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۰ ، این میزان به ۶.۲۵ BTC کاهش پیدا می کند.

با برگزاری این رویدارد، مقدار بیت کوین های استخراج شده (BTC) 250 هزار دلار در هر ساعت ، ۶ میلیون دلار در روز و ۲.۲ میلیارد دلار در سال کاهش پیدا خواهد کرد.

آیا استخراج بعد از هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۰ منطقی است؟

با توجه به هزینه های استخراج بیت کوین و کاهش مقدار پاداشی که به ازای استخراج هر بلوک به ماینرها داده می شود؛ استخراج بیت کوین دیگر مقرون به صرفه نیست. همین مسئله باعث می شود که میزان استخراج رو به روز کاهش پیدا کرده و میزان درخواست برای فروش بیت کوین هم کاهش پیدا کند.

کاهش یا افزایش قیمت بیت کوین؟

کم شدن تمایل مردم و سرمایه گذاران برای فروش بیت کوین هایشان، منجر به افزایش قیمت بیت کوین در دراز مدت می شود. چرا که در هاوینگ های قبلی نیز ما شاهد افزایش قیمت بیت کوین بوده ایم.

با در نظر گرفتن این موارد، به نظر می رسد که خرید بیت کوین در حال حاضر با قیمت ۶ الی ۷ هزار دلار می تواند تصمیم خوبی باشد. چرا که احتمال افزایش قیمت این ارز دیجیتال بعد از برگزاری این رویداد بسیار زیاد است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید