VAKT، که برای اجرای این پلتفرم از فن‌‌‌‌آوری بلاکچین کواروم جی پی مورگان (JPMorgan’s Quorum) استفاده می‌‌‌‌کند، به مشترکان نفت خام BFOET روی آورده است. بر اساس همین گزارش، غول‌‌‌‌های انرژی شامل BP، Equinor، Shell، Gunvor و Mercuria از جمله اولین کاربران این پلتفرم خواهند بود.
این شرکت‌‌‌‌ها در کنار سیستم‌‌‌‌های موجود خود از ابزار بلاکچین استفاده خواهند کرد، و در ماه ژانویه سال آینده، VAKT برنامه‌‌‌‌ریزی‌‌‌‌های بزرگتری را در دست خواهد داشت. در آینده، این شرکت قصد دارد تا خود را از نفت به “تمام کالاهای سوخت‌‌‌‌های فسیلی معاملاتی” گسترش دهد.
مدیرعامل این شرکت، جان جیمنز اظهار کرد که: ما از شدت واکنش و استقبال از ایده VAKT تحت تاثیر قرار گرفته‌‌‌‌ایم. راه‌‌‌‌اندازی اولین بازار ما با چنین کاربرانی که از اینچنین ظرفیت‌‌‌‌های عالی برخوردار هستند، یک لحظه انقلابی برای ما و این صنعت است. اما این فقط آغاز کار است: موفقیت برای یک راه حل بلاکچینی به پذیرش گسترده آن بستگی دارد و ما منتظر مشاهده رشد اکوسیستم هستیم اندرو اسمیت (Andrew Smith) معاون مدیر اجرایی معاملات و عرضه Shell گفت:” همکاری با همتایان ما و برخی از بازیکنان اصلی در این صنعت، بهترین راه برای ترکیب تجربه بازار و رسیدن به مقیاس لازم برای راه‌‌‌‌اندازی یک پلتفرم معاملاتی دیجیتال است که می‌‌‌‌تواند روش تجارت ما را دگرگون کند.”
وی افزود: “هدف نهایی، افزایش و ارتقای سرعت و امنیت است، که در زنجیره عرضه به نفع همه خواهد بود.”
شرکت‌‌‌‌ها و بانکهای مهم شرکت کننده در VAKT در اوایل این ماه معرفی شدند، در حالی که شراکت آنها قبل‌‌‌‌تر و در نوامبر 2017 نیز اعلام شده بود. مزایای بلاکچین در صنعت نفت توسط چندین نام بزرگ در حال کشف شدن است که در پروژه مشابهی با نام کومگو   (komgo SA)در حال فعالیت بوده و در ماه سپتامبر معرفی شده اند.

در حال حاضر نظری وجود ندارد.