زمان مطالعه : ۴ دقیقه
اتریوم کماکان پس از بیت کوین، دومین ارز دیجیتال در دنیا محسوب می شود و از این رو دارای طرفداران بسیار زیادی می باشد. در حال حاضر قیمت هر اتریوم ۱۳۶ دلار است و تقریبا دارای سرمایه کل ۱۴.۸ میلیارد دلار در بازار می باشد، اما با شروع ۲۰۲۰ گمانه زنی می شود که قیمت این ارز دیجیتالی مشخص نیست و شاید سکون داشته باشد، از این رو در این مقاله به توضیح مفصلی در مورد پیش بینی قیمت اتریوم توسط افراد و موسسات مهم در این زمینه پرداخته ایم. با رمزینکس همراه باشید.
پیش بینی قیمت اتریوم

 اتریوم

اتریوم یکی از بزرگترین پلتفرم های رمزنگاری است که اغلب به عنوان رایانه جهانی شناخته می شود. این ارز دیجیتال با ارزش فعلی ۱۵.۷ میلیارد دلار در بازار، پس از بیت کوین در رتبه دوم قرار دارد. اتریوم در سال ۲۰۱۳ توسط یک توسعه دهنده روسی-کانادایی ویتالیک بوتین ارائه شد. بلاک چین اتریوم برای ایجاد برنامه های غیر متمرکز و خدمات آنلاین بر اساس فناوری قراردادهای هوشمند استفاده می شود. به عنوان یک پلتفرم منبع باز، اتریوم به استارتاپ ها و شرکت ها اجازه می دهد تا بلاک چین های خود را روی این پلتفرم بسازند، توکن های دیجیتالی صادر کنند و منابع مالی را افزایش دهند.

اخبار اصلی اتریوم در سال ۲۰۱۹

بلاک چین اتریوم در طول سال ۲۰۱۹ شاهد پیشرفت های بسیاری بود، یک جریان مداوم از به روز رسانی های شبکه و افزایش همکاری بین توسعه دهندگان، کل سیستم را قوی تر کرد و باعث جذب پروژه های جدیدی به پلتفرم شد.

تا پایان سال ۲۰۱۹، در بلاک چین اتریوم بیش از ۵۲۰ برنامه غیر متمرکز ساخته شده و بیش از ۲۰ میلیون آدرس در این پلتفرم ایجاد شده است. در حال حاضر، بیش از ۸۵۰۰ گره در شبکه و بیش از ۴ میلیون آدرس فعال اتریوم وجود دارد، در حالی که ماینرهای اتریوم بیش از ۴.۷ میلیون ETH را به عنوان پاداش بلاک دریافت کردند.

در سال ۲۰۱۹ همچنین بلاک چین اتریوم با سه به روز رسانی مهم (قسطنطنیه، پترزبورگ و استانبول) آپدیت شد و اتریوم ۲.۰ به صورت آزمایشی مورد راه اندازی قرار گرفت.

 

برنامه های ارتقا اتریوم

چندین نقطه عطف اساسی برای اتریوم در سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده است. ابتدا، تیم پس از چندین تعویق زمانی، سرانجام آماده است تا نسخه جدید Serenity را اجرا کند (به عنوان Ethereum 2.0 نیز شناخته می شود). این نسخه، مقصد نهایی برای بلاک چین اتریوم به شمار می رود و در آن الگوریتم اتریوم به اثبات سهام تغییر می کند. مرحله ۰ از Serenity در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ مستقر می شود. با این حال، به دلیل پیچیدگی کارهایی که توسعه دهندگان با آن روبرو هستند، ممکن است این روند حداقل ۲ یا ۳ سال به طول انجامد. نکته قابل توجه، Serenity به صورت تدریجی مستقر می شود.

پیش بینی قیمت اتریوم

در ادامه به نظرات برخی از تحلیل گران در زمینه پیش بینی قیمت اتریوم پرداخته شده است:

Bobby Ullery

Bobby Ullery یک تحلیلگر آنلاین است. مدلی که Ullery از آن استفاده می کند مبتنی بر اقتصاد جهانی است و فرضیه او چنین است که فناوری بلاک چین نقش بسیار مهمی در تجارت بین المللی ایفا خواهد کرد. اتریوم و بیت کوین تا انتهای ۲۰۲۰ حجم بازار ۴.۵ ترلیون دلار را سهیم خواهند شد.

به گفته این تحلیلگر، بیت کوین و اتریوم هر یک ۲۵ درصد از کل صنعت رمزنگاری را در اختیار دارند و او پیش بینی می کند که در سال ۲۰۲۰ سرمایه کل بازار ارزهای دیجیتالی ۴.۵ تریلیون دلار خواهد شد.

او در مورد پیش بینی قیمت اتریوم می گوید، اگرچه هیچ منبع ثابتی در مورد موجودی اتریوم وجود ندارد اما اگر مقدار ارز در حال گردش آن را در حال حاضر ۱۰۰ میلیون در نظر بگیریم،  ارزش اتریوم بیش از تریلیون دلار خواهد شد و قیمت هر اتریوم در سال ۲۰۲۰ به  ۱۱,۳۷۵ دلار می‌رسد.

 

پیش بینی قیمت اتریوم

LongForecast

وب سایت LongForecast  پیش بینی می کند که در ژانویه سال ۲۰۲۰، قیمت هر اتریوم ۷۲۴ دلار خواهد شد. سپس در طی ۶ ماه آینده، قیمت بین ۴۷۴ دلار تا ۶۷۲ دلار متغییر خواهد بود.

CoinKir

CoinKir از تحلیل تکنیکال برای پیش بینی قیمت آینده استفاده می کند. با استفاده از تحلیل تکنیکال شما قادر به پیدا کردن روندهایی می باشید که ممکن است در آینده دوباره اتفاق بیفتد.

این یک استراتژی رایج است که در بازارهای مالی در دنیای واقعی مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، بازارهای مالی اغلب بیش از ۵۰ سال داده برای بررسی دارند در حالیکه بازارهای رمزنگاری  تنها ۱۰ سال است که به وجود آمده اند. با این حال، طبق گفته های CoinKir، قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۰ با روند خوبی پیش خواهد رفت.

تجزیه و تحلیل نمودار آنها پیش بینی می کند که اتریوم ۲۰۲۰ را با حدود ۷۲۰ دلار آغاز کرد و سپس به آرامی افزایش یافت. آنها تا پایان سال ۲۰۲۰ انتظار دارند که اتریوم بیش از دو برابر شود و به ۱۴۸۸ دلار برسد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید