زمان مطالعه : < 1 دقیقه

به گزارش از خبرگزاری SCMP از ابتدای سال ۲۰۱۸ تا ماه جولای همین سال یعنی تنها نزدیک به ۶ ماه، تعداد شرکت های ثبت شده در کشور چین که در نام آنها کلمه «بلاکچین» بوده است ۶ برابر شده است. این خبرگزاری بر مبنای اطلاعات موجود در سایت Qixin.com اینگونه گزارش میدهد که در سال گذشته ۵۵۵ شرکت با نام qukualian(ترجمه چینی کلمه blockchain) در کشور چین وجود داشته اند که در مدت تنها شش ماه و نیم تعداد ۳۰۷۸ شرکت دیگر و دارای این کلمه ثبت میشوند. در حال حاضر تعداد کل شرکت های مرتبط به حوزه بلاکچین در این کشور حدود ۴۰۰۰ میباشد. در مقایسه با این کشور پر جمعیت، در کشور ایالات متحده ۸۱۷ عدد و در کشور انگلیس تنها ۳۳۵ شرکت دارای این کلمه ثبت شده اند.

به گزارش این خبرگزاری در سال گذشته تعداد ۲۲۵ عدد پتنت در حوزه بلاکچین در کشور چین تنظیم و ثبت گردیده است که خود بیش از ۵۰ درصد مقدار کل پتنت ها در جهان است.

در حال حاضر توجه و توسعه بلاکچین در کشور چین با حمایت های خوبی همراه است. معاون وزیر صنعت و فناوری اطلاعات کشور چین، ژین جوبین، در ماه های اخیر حمایت های قوی و قابل توجهی را به این حوزه صنعت داشته است. وی معتقد است باید همه نیروها  برای تقویت بلاکچین به عنوان یک هسته و مرکز تکنولوژی در اقتصاد دیجیتال با هم متحد شوند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید