بلاک‌چین (Blockchain) از دو کلمه Block (بلوک) و Chain (زنجیره) ایجاد شده است. این فناوری در حقیقت زنجیره‌ای از بلوک‌هاست. به طور کلی بلاک‌چین یک نوع سیستم ثبت اطلاعات و گزارش است.

تفاوت آن با سیستم‌های دیگر این است که اطلاعات ذخیره شده روی این نوع سیستم، میان همه اعضای شبکه به اشتراک گذاشته می‌شوند و با استفاده از رمزنگاری امکان حذف و دستکاری اطلاعات ثبت شده تقریباً غیرممکن است.

بیت‌کوین اولین کاربرد از این فناوری بود و از بلاک‌چین برای ذخیره اطلاعات دارایی کاربران بهره برد. اگر بلاک‌چین یک سیستم‌عامل باشد، بیت‌کوین نرم‌افزاری روی این سیستم‌عامل است.

 

  •    این کارگاه به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

سرفصل مطالب

بلاک چین

اعتماد در بلاک چین

دستارودهای بلاکچین

اصول اقتصاد بلاک چین

تاثیر انقلاب بلاک چین

هش و رمزگذاری متقارن و نامتقارن

دفتر کل توزیع شده

ویژگی‌های فناوری بلاکچین

کاربردهای فناوری بلاک چین

تفاوت پول و ارز

کوین و توکن

بیت کوین و تفاوت آن با سایر ارز‌های رایج

اصول و کلیات ماینینگ

بررسی ماینینگ به صرفه رمزارز‌ها

روشهای سخت افزاری و نرم افزاری ماینینگ

زمانبندی

دوشنبه ۱۲ آذر ساعت ۱۶ الی ۲۰

چهارشنبه ۱۴ آذر ساعت ۱۶ الی ۲۰

متقاضیان شرکت در دوره‌ها و رویداد‌های آکادمی اینترنت اشیاء می‌توانند جهت بهره‌مندی از مطالب آموزشی و آخرین اخبار و اطلاعات سودمند در حوزه اینترنت اشیاء در کانال تلگرام آکادمی به آدرس https://t.me/IoTAcademy عضو شوند.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][mkd_button size=”medium” type=”outline” target=”_self” icon_pack=”” font_weight=”” text=”اطلاعات بیشتر و ثبت نام در رویداد” link=”https://evand.com/events/iotablockchain?icn=recom&ici=ap79″ color=”#dd3333″ hover_color=”#fcfcfc”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][/vc_column][/vc_row]

در حال حاضر نظری وجود ندارد.