زمان مطالعه : ۲ دقیقه

استفاده از تکنولوژی بلاک چین در سیستم بانکداری موجب کاهش چشمگیر هزینه ها خواهد شد : بخش مالی و اقتصادی یکی از مهمترین مزایای استفاده از تکنولوژی بلاک چین خواهد بود. تحقیقات انجام شده توسط شرکت تحقیقاتی Juniper Research نشان می دهد که مؤسسات مالی با استفاده از فناوری بلاک چین می توانند به میزان بیش از ۲۷ میلیارد دلار در هزینه تراکنش های بین المللی خود تا قبل از سال ۲۰۳۰ میلادی صرفه جویی نمایند.

گفتنی است هزینه معاملات در زنجیره بلاک چین بیش از یازده درصد نسبت به روش های سنتی کاهش می یابد.

بر اساس گزارش Juniper Research با عنوان “آینده بلاک چین : فرصت های کلیدی و استراتژی های توسعه ۲۰۱۸-۲۰۳۰″، بخش های دیگری که در آن بانک ها متوجه کاهش هزینه های خود خواهند شد شامل عملیات خزانه داری و تسویه حساب های بین المللی است.

با این حال، برخی از بخش های بانکی صرفه جویی بیشتری نسبت به سایرین تجربه خواهند نمود. به عنوان مثال با گسترش و توسعه فناوری بلاک چین، هزینه صدور چک و حواله های بین المللی با کاهش ۵۰ درصدی روبرو خواهد شد. با این حال شرکت Juniper Research هشدار داد که با توجه به این که سیستم های سنتی در ابتدا با خدمات مبتنی بر بلاک چین مقابله خواهند کرد، کاهش هزینه ها فوری نخواهد بود و چند سال طول خواهد کشید تا این امر تحقق یابد.

ممکن است بپسندید :   اریک فینمن میلیونر جوان : بیت کوین به بیش از ۶ هزار دلار می رسد

این گزارش همچنین اذعان دارد که علاوه بر بانکداری، سایر صنایع نیز از افزایش بهره وری در نتیجۀ استفاده از بلاک چین بهره مند خواهند شد. این صنایع بطور عمده شامل تجارت مواد غذایی در سطح بین المللی می شود و در یک دوره ۱۲ ساله هزینه های جاری را به نصف خواهد رساند.

بیشتر بخوانید :  پشتیبانی کیف پول مرورگر اوپرا از ارز دیجیتال | ارز دیجیتال مرورگر اوپرا

بر اساس گزارش خبرگزاری CCN و اطلاعات ارائه شده توسط موسسه آماری IHS Markit، ارزش تجاری کسب و کار بلاک چین از ۲.۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ تا رقم ۲ تریلیون دلار در سال ۲۰۳۰ رشد خواهد نمود. در این راستا Don Tait، تحلیلگر موسسه IHS Markit، می گوید:

[به عنوان مثال]:

“سرمایه موجود در تمام بازارهای سهام جهان برابر با ۷۳ تریلیون دلار است. حتی صرفه جویی در هزینه های کوچک و افزایش بهره وری می تواند ارزش تجاری قابل توجهی را برای شرکت ها و صنایعی که تصمیم به استفاده از تکنولوژی بلاک چین دارند، به ارمغان بیاورد.”

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید