خیلی از کشورها ارزهای رمزنگاری شده  و تکنولوژی که در پشت این ارزها هست را با آغوشی باز می پذیرند. تا به امروز محبوبیت altcoin ها در حال رشد است و در حال شکل گیریه صنعت کاملا جدید در اروپا است. در این میان برخی از کشورها هستند که سیاست، مقررات و حتی فرهنگ آن ها بستر مناسب تری را برای فعالیت این تکنولوژی مهیا کرده اند.

سوئیس

این کشور اروپایی را شاید بتوان بهترین مکان برای همه ی امور مالی دانست. سوئیس خانه ی بسیاری از بانک های بزرگ جهان است و جای تعجبی ندارد اگر ارزهای رمزنگاری شده را معتبر بدانند. سرمایه گذاران و معامله گران این کشور را بسیار جذاب می دانند و بسیاری از شرکت های جدید نیز به دلیل فرصت های مالیاتی، مقر اصلی خود را در سوئیس قرار داده اند.

دانمارک

دانمارک همانند سوئیس دارای مالیات 0% برای معاملات ارزهای رمزپایه است. این کشور کریپتوها را قانونی نمی داند. همچنین دولت دانمارک هشدارهایی نسبت به ماهیت سوداگرانه ارزها به شهروندان داد اما به این هشدارها زیاد توجهی نشده است. دانمارک را میتوان جذاب ترین مکان برای معاملات این ارزها دانست.

استونی

استونی کشور بسیار فن آور دوستانه است. آن ها همیشه نوآوری های جدید را قبول میکنند و جای تعجب ندارد که ارزهای رمزپایه را نیز با آغوشی باز بپذیرند. بر خلاف دانمارک، دولت استونی تکنولوژی بلاکچین را تصویب کرده است و آن را در تمام سیستم ها، شبکه ها و حتی سکه های Estcoin خود اجرا کرده است. استونی شهروندان خود را قادر می سازد که یک حساب الکترونیکی ایجاد کنند و خدمات پرداختی و مالیاتی و …. را در آن بستر انجام دهند

اسلوونی

اسلوونی را میتوان یکی از حامیان بزرگ بیت کوین دانست. آن ها انجمن های بیت کوین دارند و در زمینه ی ارتقای سواد جامعه در این حوزه کارهای بزرگی انجام داده اند. دستگاه های خودپرداز متعددی در این کشور قرار دارد و بیش از 200 شرکت در این کشور وجود دارند که مستقیم با تکنولوژی بلاکچین درارتباط هستند و موجب ارتقای این تکنولوژی در کشورشان می شوند.

در حال حاضر نظری وجود ندارد.