زمان مطالعه : ۳ دقیقه

کپی تریدینگ (Copy Trading)، روشی برای سرمایه گذاری است که در آن سرمایه گذاران تازه کار یا سرمایه گذارانی که فرصت کافی برای تحلیل و مبادله ندارند یک مبادله گرا حرفه ای را دنبال می کنند و از این راه سود کسب می کنند. بنابراین از این طریق به راحتی می توانید دارایی های خود را در نزدتان نگه دارید و همان کارهایی را انجام دهید که یک سرمایه گذار حرفه ای به منظور افزایش سرمایه های خود انجام می دهد. در ادامه با رمزینکس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد کپی تریدینگ (Copy Trading) و تاثیر آن در بازار ارزهای دیجیتالی کسب کنید.

 

کپی تریدینگ (Copy Trading)

کپی تریدینگ (Copy Trading) 

کپی تریدینگ اغلب با سوشیال تریدینگ اشتباه گرفته می شود، در صورتیکه این دو مفهوم تفاوت زیادی با یکدیگر دارند.
در سوشیال تریدینگ، مبادله گران استراتژی مبادلات و پیش بینی قیمت خود را روی یک بستر آنلاین به اشتراک می گذارند. سایر تریدرها، اکثراً کسانی که تجربه کافی در مبادلات ندارند، آن استراتژی ها را انتخاب می کنند و طبق آنها عمل می کنند.
اما کپی تریدینگ کلیه این فرایند را به صورت خودکار در می آورد. معمولاً در یک بستر کپی تریدینگ، کاربران به مبادلات گذشته و نتایج گرفته شده از آنها و استراتژی های تجاری شان دسترسی دارند. پس از پیدا کردن یک مبادله گر قابل اعتماد، کاربر می تواند بخشی از بودجه خود را به حساب او، لینک کند.

از این رو هر موقعیتی که مبادله گران متخصص از این پس داشته باشند، در حساب معامله گر کپی بردار نیز کپی می شوند. مبلغی که در تجارت کپی شده سرمایه گذاری می شود به دو عامل بستگی دارد که عبارتند از، مبلغی که توسط معامله گر کپی بردار در معرض ریسک قرار می گیرد و درصد مجاز آن مبلغی که می تواند در یک تجارت سرمایه گذاری شود.

این نوع پلتفرم ها این روزها در بورس و بازارهای فارکس بطور گسترده استفاده می شود. برخی از معروف ترین پلتفرم ها شامل تجارت زولو ، eToro و داروینکس است.

از این نوع مبادلات علاوه بر بازار سهام بانک ها، شرکت ها و فارکس در بازار ارزهای دیجیتال هم نیز استفاده می شود که در ادامه به تاثیر آن اشاره شده است.

تاثیر کپی تریدینگ یا معاملات رونویس در بازار ارزهای دیجیتالی

بازار ارزهای دیجیتالی همواره به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری معتبر و بسیار پر سود به شمار می رود. تعداد زیادی از مردم در سراسر جهان، سفر خود را به سمت آزادی مالی آغاز و در بازارهای ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین، اتریوم و هزاران ارز دیجیتال دیگر سرمایه گذاری  کرده اند. در سال ۲۰۱۷، ارزش کل بازار ارزهای ارزهای دیجیتالی از ۱۷۰ میلیارد دلار فراتر رفت و توجه بسیاری از سرمایه گذاران بالقوه جدید که قبلاً در ارزهای دیجیتالی سرمایه گذاری نمی کردند، جلب کرد.

اما سرمایه گذاری در این بازار، آنقدرها هم که ساده و سودآور به نظر می رسد، نیست؛ از جمله مشکلاتی که سرمایه گذاران در بازارهای ارزهای دیجیتالی با آن مواجه هستند عبارتند از، نگرانی های امنیتی، تأیید هویت در صرافی ها، پروژه های نادرست، ذخیره صحیح سکه ها و یک فضای خبری همواره در حال تغییر در اطراف ارزهای دیجیتالی.

در بازارهای مالی سنتی، اکثر سرمایه گذاران تصمیمات مربوط به سرمایه گذاری خود را نمی گیرند، آنها کار را به متخصصان در این زمینه واگذار می کنند. اما متاسفانه در بازارهای ارزهای دیجیتالی، مبادله گران حرفه ای ارزهای دیجیتالی به صورت فیزیکی، در دسترس سرمایه گذاران نمی باشند.

تنها چندین گروه مالی کوچک وجود دارند که فرصت های سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال را ارائه می دهند، اما مقررات و کنترل کمی بر آنها ناظر است تا صداقت آنها را حفظ کنند. بنابراین چگونه سرمایه گذاران تازه کار وارد بازاری می شوند که بسیار پیچیده است و برای سرمایه گذاری در آن زمان زیادی لازم است؟ برای این کار سرمایه گذاران اصولا از پلتفرم های کپی تریدینگ استفاده می کنند.

 

در پایان می توان گفت، با توجه به افزایش علاقه مردم به دارایی های ارزهای دیجیتال و عدم یادگیری سریع و آسان مفاهیم و الگوهای حرکت در این بازار، یک بستر قابل اعتماد و کاربر پسند در این حوزه می تواند موجب طی کردن سریع و آسان مسیری طولانی مدت برای کاربران تازه وارد یا کاربران مشغول در حوزه های دیگر، شود. این کار تحلیل های فنی را حداقل مواقع قابل اعتماد می کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید