زمان مطالعه : < 1 دقیقه

بر اساس اخبار منتشر شده از کوین تلگراف، در ماه مارس، میزان کلاهبرداری از طریق ارزهای رمزپایه، ۳۰ درصد کاهش یافته‌ است.

گرچه اکثر هکرها و کلاهبرداران از طریق برنامه‌های مخرب، تشویق به کمک به خیریه‌ها و … دست از تلاش برای کلاهبرداری و سرقت از دیگران در دوران کرونا برنداشتند، اما آمار نشان می‌دهد که این تلاششان چندان موفقیت‌ آمیز نبوده و میزان کلاهبرداری‌ها از ماه مارس تا کنون، ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده‌است.

به نظر می‌رسد که سقوط ارزش بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده، در میزان درآمد کلاهبرداران تأثیر چشمگیری داشته‌ است.

با این وجود بخشی از کلاهبرداری‌های انجام شده در این دوران، از طریق ارسال ایمیل‌های اسپم بوده‌است. در واقع با ارسال چند ایمیل اسپم، افراد فریب خورده و دسترسی به کیف پولشان را به امید دریافت ارز دیجیتال، در اختیار کلاهبرداران قرار داده‌اند!

هفته گذشته، Chainalysis به کلاهبرداری با ایمیل اشاره کرد که در آن کلاهبرداران در حال جعل هویت از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های حاد بوده تا از افراد درخواست کمک مالی به تحقیقات در مورد درمان COVID-19 کنند.

در گذشته کلاهبرداران از طریق تهدید افراد در رابطه با افشای رمز و رموز زندگیشان نزد دوست و آشنا، دیگران را تهدید کرده و از آنها باج دریافت می‌کردند.

اما به نظر می‌رسد که کرونا تغییر اساسی در شیوه باج خواهی کلاهبرداران ایجاد کرده‌است. در ماه‌های اخیر، مشاهده شده‌ است که کلاهبرداران افراد را تهدید می‌کنند که اگر میزان ارز دیجیتال درخواست شده در اختیارشان قرار نگیرد، ویروس کرونا را به اعضای خانواده فرد منتقل می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید