زمان مطالعه : ۲ دقیقه

قیمت بیت کوین (BTC) طی دو ماه گذشته تحت فشار فروش شدید قرار گرفته است. با این حال، پنج شاخص اصلی ثابت می‌کنند که فروشندگان عمده در شرف تبدیل شدن به هودلرهای بیت کوین هستند در حالی که تقاضای نهادی هم همچنان بالا است. این یک اتفاق مهم است که ممکن است بیت کوین را در کوتاه مدت به اوج های جدید تاریخی خود برساند.

نهنگ‌ها فروش خود را متوقف کرده‌اند

تعداد نهنگ‌هایی که بیش از ۱۰۰۰ بیت کوین دارند، از ۸ فوریه (۲۰ بهمن) بیش از ۱۰ درصد کاهش یافته است که فروش گسترده بیت کوین را نشان می‌دهد.

قیمت بیت کوین طی دو ماه دامپینگ توانست دو برابر بالاترین حد خود را به دست آورد، اما پس از آن با یافتن مقاومت قوی در حدود ۶۰ هزار دلار، افزایش کلی قیمت به طور قابل توجهی کند شده است. از ۳۱ مارس (۱۰ فروردین) تا کنون، دارندگان بزرگ بیت کوین فروش خود را متوقف کرده‌اند.

این نشان می‌دهد که هودلرهای بلند مدت به طور فزاینده‌ای در کوتاه مدت نسبت به قیمت بالاتر بیت کوین اطمینان پیدا کرده‌اند.

ماینرهای بیت کوین دوباره به نگه دارندگان بیت کوین تبدیل شده اند

از آنجا که جریان درآمد استخراج کنندگان از بیت کوین تازه استخراج شده به دست می‌آید، آن‌ها به طور منظم مجبورند بیت کوین استخراج شده خود را بفروشند تا هزینه‌های عملیاتی خود مانند هزینه‌های برق را پرداخت کنند. با این حال، برخی از ماینرهای بیت کوین جدیداً به دلالی این رمز ارز گرایش یافته‌اند. با عدم فروش بیت کوین، آن‌ها به جمع کننده‌های خالص تبدیل می‌شوند.

بزرگترین عدم عرضه موجودی در تاریخ بیت کوین از زمان شیوع بیماری کرونا بوده است. از آنجا که موسسات مختلف از نوامبر سال ۲۰۲۰ شروع به جمع آوری مقادیر بیشتری از این رمز ارز کرده‌اند، موضوع عدم عرضه بسیار مهم‌تر می‌شود.

این امر در کاهش مداوم تعادل بیت کوین در عرضه و تقاضا در پلتفرم ها به ویژه پلتفرم کوین بیس (Coinbase) که اکثراً طی چند ماه اخیر توسط موسسات انجام می‌شود، نمود پیدا کرده است.

نیروهای قوی در بازار، اعم از خریدار طولانی مدت، ماینرها یا نهنگ‌ها، همه نشانه هایی از اعتماد به افزایش قیمت بیت کوین را نشان می‌دهند.

شکل گیری یک مثلث صعودی دلیل محکم تری برای این پیش بینی است که این حرکت می‌تواند قریب الوقوع بوده و یا حتی وارونه باشد. در حالی که هیچ کس با قیمت ۷۹۰۰۰ دلاری بیت کوین در آینده نزدیک مشکلی ندارد، شکست مثلث نیز ممکن است مورد توجه قرار گیرد زیرا هنوز همه سیگنال های اصلی روی نمودار کاملاً هم جهت نشده‌اند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید