معیارهای زیادی بر روند افزایشی یا کاهشی قیمت لحظه‌ای بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتالی تاثیر گذار است. از این رو افرادی که در حوزه‌ی ارزهای دیجیتالی فعالیت می‌کنئد باید حتما به قیمت لحظه‌ای این نوع از ارزها، نمودار، تغییرات هفتگی و غیره دسترسی داشته باشند. اما در ایران به دلیل دسترسی دشوار به سایت‌های مبادلاتی و بازارهای لحظه‌ای این کار بسیار سخت و طاقت فرسا است. از این رو جهت اطلاع از قیمت لحظه‌ای بیت کوین با رمزینکس همراه باشید.

فاکتورهای تعیین کننده‌ی قیمت بیت کوین

در بازار بیت کوین نوسانات شدیدی وجود دارد که درک بهتر از تغییر قیمت‌ ها در این بازار نیاز به بررسی عوامل مختلفی دارد. در ادامه به 5 عامل در روند تغییر قیمت لحظه‌ای بیت کوین پرداخته است.

قیمت لحظه‌ای بیت کوین

عرضه محدود

یک حراجی را مد نظر بگیرید که در آن کالاهای نادر و کمیابی وجود دارد و هر کالا چندین داوطلب دارد، از این رو قیمت این کالاها بنابر درخواست زیاد مشتریان افزایش می ‌یابد. عرضه و تقاضای بیت کوین دقیقا همانند این مثال می ‌باشد، بیت کوین دارای 21 میلیون عدد است که تا به امروز 80 درصد از کل آن استخراج شده است. در عین حال افزایش مداوم محبوبیت بیت کوین همراه با عرضه‌ی محدود آن  موجب افزایش قیمت این ارز یجیتالی می‌ شود.

توجه رسانه ها

توجه رسانه ها زمانی اتفاق می افتد که ارزش بیت کوین صعود یا سقوط کرده باشد. بنابراین هر روزه تعداد بیشماری از رسانه در مورد ارزهای دیجیتالی و نقش آنها در آینده به صحبت می‌ پردازند. اخبار ارزهای دیجیتالی تاثیر و نفوذ زیادی بر قیمت آنها دارد. اخبار مثبت موجب افزایش قیمت و اخبار منفی موجب ترس و دلهره سرمایه گذاران و کاهش قیمت می‌ شود.

قوانین و مقررات دولتی

بیت کوین یک ارز دیجیتالی غیر متمرکز است، به معنی که مقررات دولتی که ارز  فیات را پوشش می دهند به آن اعمال نمی شود. با این حال چندین کشور شروع به تنظیم قوانین برای استفاده از این ارز دیجیتالی کرده‌اند. متناسب با مقررات آنها قیمت بیت کوین کاهش یا افزایش می یابد.  به عنوان مثال ژاپن تصمیم گرفت که در سال 2017 از بیت کوین به عنوان شکلی از پرداخت قانونی استفاده کند، از این رو باعث افزایش قیمت بیت کوین در بازار جهانی شد. برعکس اعلام ممنوعیت استفاده و مبادله ارزهای دیجیتالی کشورها باعث کاهش نرخ بیت کوین در بازار جهانی می شود.

جامعه ارز دیجیتالی

سرمایه گذاران نیز تاثیر زیادی در نوسانات ارزش بیت کوین در بازار دارند. چرا که حجم قابل توجهی از بیت کوین را در اختیار دارند و همانند بازار ارزهای سنتی، اعتماد در تصمیم آنها نقش مهمی را ایفا می‌ کند. بنابراین اعتماد مردم باعث شده تا بیت کوین در طول این سال‌ ها همچنان یک دارایی ارزشمند دیجیتالی به شمار رود.

قیمت لحظه‌ای بیت کوین

تکنولوژی

پیشرفت های تکنولوژیکی جدید تاثیر عمده‌ای بر افزایش  قیمت  ارزهای دیجیتالی  دارد. برای مثال، هر گونه ادغام با یک سیستم پرداخت شناخته شده مطمئنا توجه سرمایه گذاران را جلب می کند و اعتماد آنها را به دست می آورد. علاوه بر آن بیت کوین با هدف رفع مشکلات ارزهای فیات ایجاد شد و از همین رو توانسته جایگاه خوبی را در بازار سهام و مبادلات به خود اختصاص دهد.

معیارهای قیمت لحظه ای بیت کوین در ایران چگونه است؟!

نوسانات ارزهای دیجیتالی در ایران همچون سایر نقاط در جهان تحت تاثیرعوامل متفاوتی است که در قسمت بالا به آنها اشاره شد. با این حال به دلیل ممنوعیت معاملات بیت کوین در ایران و فیلتر بودن بیشتر سایت‌ های مرتبط با ارز دیجیتالی، بسیاری از افراد در سال‌ های گذشته ترجیح می دادند تا در بازار این نوع از ارزهای دیجیتالی سرمایه گذاری نکنند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش محبوبیت بیت کوین جوانان در ایران نیز به معامله و خرید و فروش بیت کوین روی آورده‌اند. اما نداشتن سایت معتبر و فیلتر نشده‌ای در اعلام قیمت لحظه‌ای بیت کوین آنها را با مشکل مواجه ساخته است.

سایت رمزینکس با ارائه به روزترین قیمت‌ های بیت کوین براساس معتبرترین منابع موجود، در  24 ساعت شبانه روز به شما کمک می کند. از این رو جهت دستیابی به قیمت لحظه‌ای بیت کوین، نمودارهای رشد هفتگی و روزانه قیمت‌ ها و معاملات ارزهای دیجیتالی می توانید به راحتی در سایت رمزینکس ثبت نام کنید و از خدمات آن بهره مند شوید.

  • sadegh

    سلام سخنرانی افراد مشهور چقد میتونه در قیمت بیت کوین تاثیر گذار باشه؟

    • آکادمی رمزینکس

      قطعا همینطور که گفته شد بیت کوین میتونه تحت تاثیر سخنرانی یا تصمیات افراد مشهور باش