زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ارزهای دیجیتالی استیبل کوین مانند USDT یا تتر برای سرمایه گذاری راحت تر، ایمن تر و قابل کنترل و مدیریت روی بازار ارزهای مجازی، به وجود آمده اند. ممکن است تعجب کنید که چرا تتر را به عنوان یک گزینه ی مناسب برای سرمایه گذاری می دانیم وقتی به نظر می رسد ارزش آن همیشه روند دلار آمریکا را دنبال می کند؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است در ادامه با رمزینکس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد مزایای استفاده از تتر در بازار ارزهای دیجیتالی کسب نمایید.

استفاده از تتر

استفاده از تتر

USDT یک استیبل کوین یا ارز دیجیتالی پایدار است که روی شبکه بلاک چین طراحی شده است، اما نه به عنوان یک توکن سرمایه گذاری، بلکه این یک توکن طراحی شده برای تسهیل سرمایه گذاری بی خطر و ایمن با سایر توکن ها است. این امر به این دلیل است که بسیاری از ارزهای دیجیتالی فقط در برابر ارزهای دیجیتالی دیگر قابل فروش هستند، بنابراین برای خرید یک آلت کوین ممکن است ابتدا بیت کوین خریداری کنید، زیرا بسیاری از آلت کوین ها با ارز فیات قابل مبادله نمی باشند.  انجام این کار یک روند طولانی است و همچنین با نوسانات قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی مانند اتریوم ممکن است سرمایه اولیه برای خرید آلت کوین مورد نظر کاهش یابد.  طبق اطلاعات Investopedia، دو نوع اصلی استیبل کوین وجود دارد:

استیبل کوین با پشتوانه ارز فیات، یک ذخیره ارزی فیات مانند دلار آمریکا را به عنوان پشتوانه برای صدور تعداد مناسبی توکن  دیجیتالی حفظ می کنند. اشکال دیگر استیبل کوین با پشتوانه می تواند شامل فلزات گرانبها مانند طلا یا نقره باشد، اما بیشتر استیبل های امروزی با پشتوانه فیات از ذخایر دلار آمریکا استفاده می کنند. این ذخایر توسط متولیان مستقل نگهداری می شوند و بطور منظم برای پایبندی به رعایت مقررات مورد بازرسی قرار می گیرند. تتر و TrueUSD از جمله رایج ترین ارزهای دیجیتالی استیبل کوین می باشند که دارای ارزش معادل یک دلار آمریکا هستند و توسط سپرده های دلار پشتیبانی می شوند.

دومین نوع استیبل کوین های با پشتوانه، استیبل کوین های با پشتوانه ارزهای دیجیتالی می باشند، در این نوع از استیبل کوین تعداد مساوی از سکه های استیبل کوین و توکن های نسبی رمزنگاری باید وجود داشته باشد، این یک فرآیند یک به یک است و به همین دلیل دقیقاً ثبات قیمت می تواند وجود داشته باشد.

مزایای استفاده از تتر

در ادامه به برخی از مزایای استفاده از تتر پرداخته شده است:

شفافیت

تتر تضمین می کند که ذخیره دلارهایی که از USDT پشتیبانی می کنند، تمام وقت تأیید و تنظیم می شود. هر زمان که بخواهید می توانید به این اطلاعات دسترسی داشته باشید. معاملات انجام شده در شبکه بلاک چین تتر ذخیره شده و قابل ردیابی نیز می باشند.

ثبات

پشتوانه دلار، USDT را برای آن دسته از کاربرانی که می خواهند از تمامی مزایای ارزهای دیجیتالی بهره مند شوند اما در نوسانات زیاد بازار در امان بمانند، بسیار جذاب کرده است.

 

هزینه کم

زمانیکه در حال انتقال USDT از یک حساب تتر به حساب دیگر یا بین هر دو کیف پول در شبکه بلاکچین هستید، نیازی به پرداخت هزینه اضافی نیست. تنها عملیاتی که نیاز به کمیسیون دارد، تبدیل USDT به دلار و بالعکس است.

استفاده از تتر

نتیجه گیری

بنابراین تتر، یا دیگر استیبل کوین ها به شما امکان دسترسی سریع تر و امن تر به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی دیگر را می دهند. علاوه بر این در زمان های سقوط بازار ارزهای دیجیتالی نظیر بیت کوین و اتریوم و دیگر ارزها، با تبدیل ارز دیجیتالی خود به تتر می توانید از نوسانات شدید بازار به دور باشید.

به عنوان مثال، بیت کوین طی ۱۰ روز گذشته چیزی حدود ۲۰٪ کاهش قیمت داشته است. در صورتیکه در ابتدای شیب کاهشی بازار، بیت کوین را با قیمت بالاتر با USDT مبادله می کردید، قیمت آن ثابت بود و هیچ تغییری نمی کرد. اما اگر بیت کوین را نزد خود نگه داشته اید، ارزش سرمایه شما کاهش زیادی داشته است.

با این حال قبل از شروع خرید تتر باید به این نکته توجه کنید که می توانید به وب سایت رسمی آن مراجعه کرده و به صفحه “Terms of Service” نگاهی بیندازید. اگر این صفحه را با دقت بخوانید، خواهید دید که این شرکت ادعا می کند که هیچ گونه مسئولیتی در قبال ضرر و زیانی که هنگام مبادله یا خرید USDT با آنها روبرو  می شوید، ندارد. بنابراین در هنگام سرمایه گذاری و استفاده از تتر هم نیز باید تمامی جوانب را مد نظر قرار بگیرید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید