زمان مطالعه : ۴ دقیقه

از زمان عرضه ارز دیجیتال و رمزنگاری شده ، دو روش معمول خرید و استخراج  برای به دست آوردن و سرمایه‌گذاری در آن‌ها معرفی شد. بعد از مدتی با توجه به محبوبیتی که این ارزها در میان کاربران پیدا کردند، سایت‌های مختلف تصمیم به ارائه بیت کوین رایگان برای جلب نظر افراد، گرفتند. اما همان‌طور که حتماً می‌دانید، استفاده از فاست و یا برنامه‌های بیت کوین رایگان بسیار زمان‌بر بوده درحالی‌که نتیجه چندان چشمگیری هم ندارند. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال بهترین استخر استخراج بیت کوین هستند تا از این طریق شانس خودشان را امتحان کنند!

استخراج بیت کوین چگونه انجام می‌شود؟

برای استفاده از مواردی که در ادامه تحت عنوان بهترین استخر استخراج بیت کوین معرفی می‌کنیم، هر معدنچی باید از طریق اینترنت و کامپیوتر به بلاک چین وصل شده و وارد فرآیند استخراج شود. زمانی که معدنچی به بلاک چین وصل می‌شود، برای به دست آوردن هر بلوک باید محاسبات پیچیده‌ای را حل کند. بنابراین هر کسی که بتواند زودتر این محاسبات را انجام دهد، زودتر صاحب ساتوشی می‌شود. برای حل این معادلات به هزینه و انرژی زیادی نیاز است. خصوصاً الآن که از کوین‌های باقی مانده تعداد زیادی باقی نمانده است. بنابراین اگر شما توان تهیه پردازشگرهای قوی جهت حل این محاسبات را دارید، می‌توانید در استخراج بیت کوین با استفاده از استخرهایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، موفق شوید!

انواع روش‌های استخراج بیت کوین

در ابتدا فرآیند استخراج بر اساس CPU انجام می‌شد. اما همان‌طور که بیان کردیم، با گذشت زمان این فرآیند شکل پیچیده‌تری به خود گرفت. بنابراین پیشنهاد استخراج بر اساس GPU مطرح شد.

جالب است که Satoshi Nakamoto، مردی که در ابتدا Bitcoin را در سال ۲۰۰۹ ایجاد کرد، نظر موافقی در رابطه با استخراج بر اساس GPU نداشت. با این حال با توجه به مشکل‌تر شدن فرآیند، افراد ناگزیر به استفاده از این فناوری برای استخراج شدند.

بهترین استخر استخراج بیت کوین

بهترین استخر استخراج بیت کوین

استخر BTC.com

این استخر متعلق به بزرگ‌ترین استخراج کننده بیت کوین، Bitmain است که از سال ۲۰۱۵ فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرده است. این استخر به عنوان یکی از موارد بهترین استخر استخراج بیت کوین شناخته می‌شود چرا که کیف پول منحصر به خودش را پیشنهاد داده و با تشکیل یک انجمن فعال، به بررسی سؤالات و مشکلات کاربران می‌پردازد. با استفاده از این استخر، علاوه بر بیت کوین می‌توانید سایر انواع ارز رمزنگاری شده مانند بیت کوین کش، اتریوم، اتریوم کلاسیک و Decred را استخراج نمایید.

هزینه استفاده از ۳ طرح پیشنهادی این استخر، بین ۱.۵ الی ۴ درصد متغیر است.

استخر AntPool

یکی دیگر از مواردی که به عنوان بهترین استخر استخراج بیت کوین شناخته می‌شود، استخر AntPool است که فعالیت خود را توسط Xu Lingchao و Tian Xin در چین از سال ۲۰۱۴ آغاز کرده است. با استفاده از این استخر می‌توانید ارزهای رمزنگاری شده زیر را استخراج نمایید :

  • BTC
  • BCH
  • LTC
  • ETH
  • ETC
  • ZEC
  • XMC
  • BTM

در صورتی که با استفاده از این استخر روزانه ۰.۰۰۱ بیت کوین به دست آورید، می‌توانید درخواست پرداخت روزانه داشته باشید! البته باز هم می‌گوییم، اگر بتوانید!

از نظر کاربران این سایت بسیار امن است چرا که برای تأمین امنیت استخراج‌کننده‌ها از روش‌های مختلفی مانند احراز هویت دو مرحله‌ای، ارسال ایمیل هشدار استفاده می‌کند.

استخر Slush

علاوه بر این که این استخر را می‌تواند در لیست بهترین استخر استخراج بیت کوین جای داد، بلکه باید به آن لقب قدیمی‌ترین استخر را نیز داد چرا که از سال ۲۰۱۰ تا کنون راه‌اندازی شده است. این استخر توسط کمپانی Czech ، تولیدکننده کیف پول سخت‌افزاری TREZOR تأسیس شده است. تا کنون با استفاده از این معدن بیت کوین، ۱۵ هزار بلوک استخراج شده است.

بهترین استخر استخراج بیت کوین

استخر ViaBTC

با این استخر می‌توانید ارزهایی مانند بیت کوین، بیت کوین کش و لایت کوین را با بالاترین درصد نرخ هش استخراج نمایید. این معدن فعالیت خود را از سال ۲۰۱۶ آغاز کرده است و تا کنون موفق به استخراج ۲۲ هزار بیت کوین شده است.

استخر F2P

این استخر چینی فعالیت خود را از سال ۲۰۱۳ برای استخراج ارزهای رمزنگاری شده لایت کوین ، اتریوم، زی کش  بیت کوین آغاز کرد. این معدن در لیست بهترین استخر استخراج بیت کوین قرار داده می‌شود چرا که اگر موجودی حساب شما به مقادیر زیر برسد به راحتی می‌توانید برداشت از حساب را انجام دهید :

۰.۰۰۱بیت کوین

۰.۰۱ لایت کوین

۰.۰۱ زی کش

۰.۱ اتریوم

استخر BTC.top

این استخر، یکی معدن اختصاصی است. به این معنا که معدنچی‌های جدید تنها با دعوت‌نامه سایر معدنچی‌ها می‌توانند وارد فرآیند استخراج شوند. اطلاعات زیادی در رابطه با نحوه عملکرد این استخر وجود ندارد، جز آنکه فعالیتش را از سال ۲۰۱۶ با ارائه بالاترین نرخ هش آغاز کرده است.

آیا شما تجربه استفاده از یکی از موارد لیست بهترین استخر استخراج بیت کوین را داشته‌اید؟ به نظر شما خرید بیت کوین بهتر است یا استخراجش؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید