زمان مطالعه : ۳ دقیقه

با رشد تکنولوژی های توسعه ی توکن و سازگاری با رشد سریع فضای آنلاین، راه توسعه توکنی غنی از ویژگی های مختلف پیچده تر شد. حتی هم اکنون تحقق خواسته های از طریق توکن های اساسی کار چندان ساده ای نیست زیرا همه می خواهند شما را طبق آخرین روندهای پیشرفت فناوری ، به روز ببینند. با این وجود ، اگر توسعه دهندگان توکن با جدیدترین فناوریهای توسعه توکن مانند توسعه blockchain ، IPFS ، واقعیت مجازی ، واقعیت افزوده ، توسعه رمزنگاری chatbot و غیره آگاه باشند ، می توان این مشکل را تا حد زیادی برطرف کرد. در این زمینه پلتفرم های بلاک چین برای توسعه توکن در سال ۲۰۲۰ ارائه شده اند که به معرفی آن ها خواهیم پرداخت. با رمزینکس همراه شوید.

با بهترین پلتفرم های بلاک چین برای توسعه توکن آشنا شوید

از آنجا که تعداد زیادی پلتفرم بلاک چین در حال حاضر وجود دارد ، انتخاب از میان آن ها می تواند یک کار چالش برانگیز باشد. ممکن است شما ندانید که مورد مناسب برای پروژه توسعه توکن شما کدام است. پس نکات ذکر شده در این مقاله را به دقت مطالعه کنید. ما به معرفی بهترین پلتفرم های بلاک چین برای توسعه توکن در سال ۲۰۲۰ پرداخته ایم. بیائید با اتریوم شروع کنیم.

پلتفرم های بلاک چین

اتریوم

اگر کمی در مورد آخرین فن آوری های بلاک چین به روز باشید ، اتریوم را به خوبی می شناسید. اتریوم یک پلتفرم غیرمتمرکز بلاک چین است که برای اجرای قراردادهای هوشمند طراحی شده است. قراردادهای هوشمند ، کدهایی ذخیره شده در بلاک چین است که می تواند داده ها را بخواند و بنویسد و با معاملات بلاک چین فعال می شود.

قراردادهای هوشمند از اهمیت زیادی برخوردار هستند زیرا امکان ایجاد برنامه های غیرمتمرکز (DApps) را فراهم می کند که می توانند فرایندها را به صورت خودکار انجام دهند و دقیقاً همانطور که برنامه  ریزی شده اند و بدون هیچگونه خرابی ، اجرا شوند.

ارز بومی اتریومEther  نام دارد و از طریق هزینه تراکنش ، پلتفرم بلاک چین را از طریق هزین هی تراکنش ها قدرتمند می سازد.

یکی از مهم ترین ویژگی های اتریوم ، این است که امکان ایجاد توکن های منحصر به فرد که در بلاک چین اتریوم وجود دارد،  برای هر کسی امکان پذیر است.

ERC مخفف Ethereum Request for Comments است. ERC استاندارد های سطح برنامه برای بلاک چین اتریوم است و می تواند شامل استانداردهای توکن ، بایگانی نام ، قالب های کتابخانه / پکیج و موارد دیگر باشد.

در اینجا ما بر روی استانداردهای مشترک توکن ERC تمرکز خواهیم کرد. این استانداردها مجموعه ای از توابع مورد نیاز را برای نوع توکن ، برنامه های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند برای تعامل با آنها به روشی خاص توضیح می دهند.

ERC20

ERC-20 یک استاندارد توکن است و یک رابط کاربری ساده دارد که امکان توسعه توکن ها در شبکه بلاک چین اتریوم را فراهم می کند که می تواند مجدداً توسط سایر برنامه ها از کیف پول گرفته تا مبادلات غیرمتمرکز استفاده شود. همچنین این استاندارد رایج ترین استاندارد برای توکن های مبتنی بر اتریوم است و توکن انتخاب بسیاری از پروژه های ICO بود.

ERC-721

ERC-721 یکی دیگر از استانداردهای توکن است که توکن های NFTs را در بلاک چین اتریوم مشخص می کند. ویژگی استاندارد ERC-721 عبارتست از این که به هر کسی امکان ایجاد توکن هایی را در اتریوم می دهد که کاملاً از یکدیگر متمایز منحصر به فرد می باشد.

پلتفرم های بلاک چین

ERC1400

ERC1400 یک استاندارد توکن امنیتی نوآورانه است که منحصراً برای ایجاد شکاف بین اوراق بهادار رمزنگاری و فیات توسعه داده شده است. مالکیت آن به درستی اختصاص یافته است ، جایگزین کار با کاغذ شده است و  روند کار را بسیار ساده کرده است.

ERC 223

ERC223 بسیار شبیه ERC20 است ، فقط پیشرفته تر و بهتر از ERC20 است. به طور خلاصه ، ERC223 یک نسخه بهبود یافته و اصلاح شده از ERC20 است.

ERC 777

استاندارد RC 777 ، استاندارد دیگری است که با هدف بهبود استاندار ERC-20 انجام می شود. این استاندار بیان کننده ی ویژگی های غنی پیشرفته می باشد که شامل عملگرهایی است برای ارسال توکن ها روی آدرس های دیگر و برای کاربران امکان کنترل بیشتر بر روی توکن ها را فراهم می کند.

و در نهایت دیگر استاندارد موجود در پلتفرم بلاک چین اتریوم، ERC 1155 است.

دوستان همراه در این مقاله شما را با یکی از بهترین پلتفرم های بلاک چین برای توسعه توکن در سال ۲۰۲۰، به نام اتریوم آشنا کردیم و استانداردهای موجود در آن را نیز برای شما معرفی کردیم. به منظور آشنایی با سایر پلتفرم های موجود در این زمینه ما را در قسمت دوم همین مقاله دنبال نمائید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید