کیف پول کاردانو؛ با ۱۰ تا از بهترین‌ها برای نگهداری آدا آشنا شوید!

کیف پول کاردانو؛ با ۱۰ تا از بهترین‌ها برای نگهداری آدا آشنا شوید!

مبتدی

12:13

15 دقیقه


انواع مختلفی از کیف پول کاردانو در دسترس کاربران قرار دارد که می‌توان دارایی را در آن با خیال راحت نگه داشت. انتخاب از میان کیف پول‌های سخت افزاری و نرم افزاری حال چه اندروید یا غیر اندروید چندان کار سختی نیست اما از اهمیت بالایی برخوردار است و عدم دقت در آن شاید دردسرساز شود. در ادامه این مقاله از رمزینکس بیشتر به معرفی بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال کاردانو (آدا) پرداخته‌ایم.

انواع مختلف کیف پول کاردانو

هنگام جستجو به دنبال بهترین کیف پول کاردانو به چهار نوع مختلف کیف پول برخورد خواهید کرد. این کیف پول‌ها عبارت‌اند از:

 • کیف پول آنلاین
 • کیف پول نرم افزاری/ برنامه‌ای
 • کیف پول سخت افزاری
 • کیف‌ پول کاغذی

هر یک از این کیف پول‌ها مزایا و ویژگی‌های متفاوتی داشته و هر کدام مناسب افراد مختلفی هستند. قبل از پرداختن به بهترین کیف پول‌های کاردانو بهتر است بیشتر با انواع کیف پول ارزهای دیجیتال آشنا شوید.

کیف پول‌های آنلاین

کیف پول‌های آنلاین از کمترین امنیت برخوردار هستند. اگر چنین کیف پولی را انتخاب می‌کنید باید واقعاً به ارائه دهنده آن اعتماد داشته باشید. اگرچه اکثر کیف پول‌های آنلاین درجه یک کلید خصوصی کاربر را روی پلتفرمشان ذخیره نمی‌کنند اما همچنان ممکن است کوین‌های کاربر در اثر هک شدن کیف پول به سرقت برود.

مزیت اصلی چنین کیف پول‌هایی قابلیت استفاده آنها است. برای دسترسی به کیف پول‌های آنلاین فقط کافیست به اینترنت دسترسی داشته باشید. همچنین انجام تراکنش در کیف پول‌های آنلاین بسیار آسان است زیرا کلیدهای خصوصی کاربر در برخی از آنها روی سرورهای میزبان ذخیره می‌شوند.

با در نظر گرفتن همه موارد بالا می‌توان به این نتیجه رسید که کیف پول‌های آنلاین تنها برای ذخیره کردن مقادیر کم رمز ارزها مناسب است. در غیر این صورت باید به دنبال گزینه‌های امن‌تری باشید.

کیف پول نرم افزاری/ برنامه‌ای

اگر قصد انجام معاملات روزانه را دارید کیف پول‌های نرم افزاری می‌تواند انتخاب بسیار خوبی باشد. این نوع کیف پول در مقایسه با نوع آنلاین امنیت بیشتری دارد اما به اندازه کیف پول‌های سخت افزاری قابل اعتماد نیستند.

استفاده از کیف پول‌های نرم افزاری یا برنامه‌ای بسیار آسان است. علاوه بر این، می‌توانید دارایی‌هایتان را با استفاده از برنامه تلفن همراه در هر مکانی پیگیری کنید. قابلیت اطمینان این کیف پول‌ها کاملاً به پلتفرم ارائه دهنده بستگی دارد. در بخش معرفی بهترین کیف پول‌های کاردانو چند نمونه از کیف پول‌های با امنیت بالا را معرفی خواهیم کرد؛ با این حال ممکن است در فضای مجازی با ارائه دهندگان کمتر قابل اعتماد برخورد کنید که در این صورت باید کاملاً مراقب باشید.

در مجموع، کیف پول نرم افزاری برای افرادی که در طول روز چندین تراکنش انجام می‌دهند و همچنین برای کسانی که مقادیر کمی از ارزهای دیجیتال را آن ذخیره می‌کنند توصیه می‌شود.

کیف پول‌های سخت افزاری

در جستجو به دنبال بهترین کیف پول‌های کاردانو متوجه می‌شوید که بیشترین گزینه‌های توصیه شده از نوع سخت افزاری هستند. این کیف پول‌ها همچنین به عنوان کیف پول سرد شناخته می‌شوند زیرا کلیدهای خصوصی کاربر را به صورت آفلاین ذخیره می‌کنند در نتیجه خبری از مسائل هک شدن وجود نخواهد داشت.

اکثر کیف پول‌های سخت افزاری با کیفیت از مواد با دوام ساخته شده‌اند در نتیجه کاربر نگران افتادن یا شکستن آنها نخواهد بود. همچنین، در صورت از دست دادن کیف پول سخت افزاری معمولاً روند بازیابی دارایی‌های داخل آن بسیار ساده است.

البته استفاده کردن از کیف پول‌های سخت افزاری به راحتی کار با کیف‌های آنلاین یا نرم افزاری نیست؛ با این حال اگر قصد ذخیره کردن مقدار زیادی رمز ارز را دارید تهیه چنین کیف پولی ضروری است.

کیف پول‌های کاغذی

اگرچه کیف پول‌های کاغذی امن‌ترین روش برای نگهداری رمز ارزها محسوب می‌شوند اما در صورت گم کردن آنها یا اتفاق ناخوشایند دیگری مانند ریختن آب روی آن یا سوختن کیف پول باید با رمز ارزهای ذخیره شده روی آن خداحافظی کنید. کیف پول کاغذی تنها راه غیر فنی برای ذخیره ارزهای دیجیتال است.

در صورت استفاده از کیف پول کاغذی برای انجام هر تراکنش به کلید عمومی آن نیاز خواهید داشت. ناگفته پیداست که وارد کردن کلید خصوصی برای هر تراکنش ممکن است واقعاً وقت گیر باشد اما اگر می‌خواهید رمز ارزهای کاردانو را به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت در نظر بگیرید این کیف پول‌ها یکی از بهترین گزینه‌ها هستند.

حالا که به صورت ابتدایی با انواع کیف پول آشنا شدید در ادامه به معرفی بهترین کیف پول‌های مناسب نگهداری کاردانو خواهیم پرداخت.

  راه های افزایش امنیت کیف پول ارز دیجیتال و جلوگیری از هک شدن کیف پول

در کیف پول کاردانو به دنبال چه ویژگی‌هایی باشیم؟

اگر به دنبال انتخاب کردن یک کیف پول مناسب برای نگهداری کاردانو یا هر رمز ارز دیگر هستید باید کیف پول‌ها را از نظر داشتن چند ویژگی کلیدی بررسی کنید. این ویژگی‌های عبارت‌اند از:

رمز ارزهای پشتیبانی شده: مطمئن شوید کیف پولی که انتخاب می‌کنید قابلیت پشتیبانی از رمز ارزی که می‌خواهید ذخیره کنید را داشته باشد. برای ذخیره کردن کاردانو تعداد کیف پول‌های محدودی وجود دارد.

پشتیبانی: اگر زمانی در زمینه انجام یک تراکنش یا عملکرد کیف پولتان به مشکلی برخورد کردید آیا می‌توانید به سرعت و به راحتی با بخش پشتیبانی مشتری تماس بگیرید؟ آیا تیم پشتیبانی در زمینه ارائه کمک سریع و مناسب سابقه خوبی دارد؟

توسعه مداوم: برخی از کیف پول‌ها وارد بازار می‌شوند و تیم توسعه آن دیگر هیچ اقدامی برای ارتقاء یا توسعه مستمر آن انجام نمی‌دهد. به دنبال کیف پولی باشید که یک تیم توسعه قوی که همیشه به دنبال پیشرفت است از آن پشتیبانی کند.

رابط کاربری قابل درک: کیف پولی که انتخاب می‌کنید باید یک رابط کاربری ساده داشته باشد که از همان ابتدا بتوانید به راحتی آن را درک کرده و با آن کار کنید.

امنیت بالا: آیا کیف پول به شما اجازه می‌دهد کنترل کلیدهای خصوصی‌تان را در اختیار داشته باشید؟ آیا قابلیت احراز هویت ۲ عاملی را دارد؟ آیا امکانات پشتیبان گیری دارد؟ برای کسب اطمینان از امنیت کافی کیف پول برای ذخیره کردن رمز ارزهایتان ویژگی‌های امنیتی موجود آن را بررسی کنید.

بهترین کیف پول‌های کاردانو در سال ۲۰۲۱

در ادامه به بررسی بهترین کیف پول‌های کاردانو در سال ۲۰۲۱ خواهیم پرداخت که برای استفاده کاربران کاملاً ایمن و کاربردی هستند.

 1. لجر نانو اکس (Ledger Nano X)

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اکس از سیستم عامل‌های ویندوز، لینوکس، مک و همچنین دستگاه‌های اندروید و آی او اس پشتیبانی می‌کند.

لجر نانو اکس را می‌توان از طریق بلوتوث به تلفن‌های همراه متصل کرد. این نسخه نسل دوم از کیف پول‌های سخت افزاری لجر (بعد از لجر اس) با سیستم عامل مشابه است که از امنیتی کاملاً بهبود یافته و از کوین‌ها و ویژگی‌های بسیار بیشتری پشتیبانی می‌کند. از طریق برنامه لجر لایو گوشی همراه همچنین می‌توان از برنامه والت کانکت (WalletConnect) استفاده کرد که یک پروتکل منبع باز برای اتصال به برنامه‌های غیر متمرکز با استفاده از کدهای QR است.

لجر نانو اکس (Ledger Nano X)

باتری لجر نانو اکس دارای ظرفیت ۱۰۰ میلی آمپر ساعت که عمر آن در صورت استفاده مداوم تا ۸ ساعت و در صورت عدم استفاده تا چند هفته خواهد بود. لجر نانو اکس همچنین در مقایسه با نانو اس (۱۲۸ × ۶۴) دارای صفحه نمایش بزرگ‌تر است. تمام عملیات روی دستگاه تنها با استفاده از دو دکمه انجام می‌شود.

همه تراکنش‌های کاردانو مانند ارسال یا استیکینگ به صورت داخلی در دستگاه و با استفاده از کلید خصوصی کاربر امضا می‌شود که هرگز فاش نمی‌شود.

 • مدیریت ایمن رمز ارز کاردانو و استیکینگ هماهنگ شده با کیف پول یوروی یا ددالوس
 • مدیریت کلیه دارایی‌های بلاکچین کاردانو
 • ویژگی‌های متعدد لجر لایو
 • ایمن‌ترین کیف پول سخت افزاری در کنار ترزور مدل تی
 • استفاده آسان با دستگاه تلفن همراه
 • فضای ذخیره سازی زیاد
 1. ترزور مدل تی (Trezor Model T)

ترزور مدل تی را می‌توان با کیف پول یوروی و ددالوس کاردانو استفاده کرد. این کیف پول از ویندوز، لینوکس، مک، و اندروید (اما هنوز از دستگاه‌های آی او اس نه!) پشتیبانی می‌کند.

ترزور مدل تی رابط کاربری بسیار ساده‌ای دارد. کاربر می‌تواند با استفاده از صفحه لمسی کیف پول در بخش‌های مختلف آن پیمایش کند. مشخصات نرم افزار و سخت افزار ترزور به صورت منبع باز منتشر می‌شود و همه می‌توانند کد برنامه را از نظر داشتن مشکلات بررسی کنند.

ترزور از تعداد زیادی کیف پول و بیش از ۱۰۰۰ رمز ارز پشتیبانی می‌کند.

همه تراکنش‌های کاردانو مانند ارسال کوین یا استیکینگ به صورت داخلی در دستگاه و با استفاده از کلید خصوصی کاربر امضا می‌شود و این کلیدها هرگز افشا نمی‌شود.

 • مدیریت ایمن و استیکینگ کاردانو هماهنگ با کیف پول یوروی یا ددالوس
 • مدیریت کلیه دارایی‌های بلاکچین کاردانو
 • صفحه لمسی رنگی داخلی که تجربه‌ای عالی به کاربران می‌دهد.
 • مدیریت رمز عبور: ایجاد و ذخیره رمزهای عبور پیچیده که سپس رمزگذاری می‌شوند؛ یک ویژگی عالی برای ایمن نگه داشتن رمزهای عبور به ویژه آن‌هایی که به خاطر سپاری آنها دشوار است.
 1. کیف پول ددالوس (Daedalus)

ددالوس یک کیف پول نسخه دسکتاپ کاردانو بسیار امن است که توسط شرکت IOHK (درحال حاضر با نام IOG) طراحی شده است. از این کیف پول فقط می‌توان در سیستم عامل‌های ویندوز (فقط نسخه‌های ۸.۱ و ۱۰)، مک، و لینوکس استفاده کرد.

  بررسی بهترین کیف پول ترون (TRX)؛ بهترین ولت ترون برای ویندوز و موبایل کدام است؟

ددالوس از تعداد نامحدودی کیف پول پشتیبانی می‌کند که این در سازماندهی کردن رمز ارزهای کاردانو به کاربر بسیار کمک می‌کند اما همچنین دارای ویژگی‌های پشتیبان گیری و بازیابی بسیار خوبی است.

در کیف پول ددالوس کاربر می‌تواند با فیلتر کردن استخرهای استیکینگ تمام اطلاعات موجود را پیدا کرده و بر اساس آن استخر مناسب برای واگذار کردن توکن‌های خود را انتخاب کند.

ددالوس به خوبی با هر دو کیف پول سخت افزاری لجر نانو اکس و ترزور مدل تی کار می‌کند.

نصب، همگام سازی و شروع استفاده از ددالوس حدود ۳۰ دقیقه زمان می‌برد.

 • ادغام کیف پول سخت افزاری
 • استیکینگ کاردانو
 • مدیریت کلیه دارایی‌های بلاکچین کاردانو
 • امکان ایجاد چندین کیف پول در داخل ددالوس برای توزیع کردن خرج کردن یا استیک کردن توکن کاردانو
 1. کیف پول یوروی (Yoroi)

کیف پول یوروی محصول شرکت ایمورگو (Emurgo) است که از شرکت‌های سرمایه‌گذار در کاردانو بوده و در حال تلاش برای افزایش استقبال عمومی از کاردانو است.

یوروی یک کیف پول سبک (light) برای استفاده روزمره از کاردانو است. نصب و استفاده از کیف پول یوروی در دستگاه‌های اندروید و آی او اس و همچنین به عنوان افزونه در مرورگرهای کروم، فایرفاکس، و اج بسیار ساده است.

مانند همه محصولات کاردانو که امنیت در آنها اولویت اصلی است، کیف پول یوروی کاملاً آزمایش شده است، امنیت آن مورد بررسی قرار گرفته و کلیدهای خصوصی آن به طور کامل رمزگذاری شده‌اند؛ همه این ویژگی‌ها استفاده از یوروی را بسیار ایمن می‌کند.

برخلاف ددالوس، برای استفاده از یوروی لازم نیست کل بلاکچین را دانلود کرد و این باعث می‌شود کاربر بتواند به سرعت کیف پول یوروی را دانلو کرده و بلافاصله از ویژگی‌های متعدد آن استفاده کند.

شما می‌توانید به راحتی رمز ارز کاردانو را از طریق کیف پول یوروی استیک کنید. یوروی همچنین با هر دو کیف پول سخت افزاری لجر نانو اکس و ترزور مدل تی کار می‌کند.

 • ادغام کیف پول سخت افزاری
 • مدیریت کلیه دارایی‌های بلاکچین کاردانو
 • استیکینگ کاردانو
 • نصب سریع و آسان
 1. لجر نانو اس (Ledger Nano S)

لجر نانو اس یک کیف پول سخت افزاری است که بیش از ۲۷ کوین و ۱۱۰۰ رمز ارز را پشتیبانی می‌کند؛ بنابراین کاربر می‌تواند دارایی‌های متعددی از جمله کاردانو را مدیریت کند. لجر نانو اس به خوبی با کیف پول‌های یوروی، ددالوس، و آدالایت کار می‌کند.

در لجر نانو اس کلید خصوصی کاربر در یک تراشه امن (همان نوع مورد استفاده برای گذرنامه) که توسط یک پین کد قفل شده است محافظت می‌شود. در صورت گم شدن یا به سرقت رفتن کیف پول لجر نانو اس یا اکس کاربر می‌تواند با استفاده از عبارت بازیابی تمام حساب‌های خود را بازیابی کند.

استفاده از رابط کاربری لجر نانو اس بسیار آسان است و همه عملیات را می‌توان با استفاده از دو دکمه روی دستگاه انجام داد و بر روی صفحه نمایش مشاهده کرد. لجر اس از سیستم عامل BOLOS استفاده می‌کند که توسط لجر توسعه یافته است و از تمام برنامه‌های ذخیره شده روی کیف پول محافظت کرده و در نتیجه تمام اطلاعات حساس کاربر را به صورت امن حفظ می‌کند.

همه تراکنش‌های کاردانو مانند ارسال یا استیکینگ به صورت داخلی در دستگاه و با استفاده از کلید خصوصی کاربر امضا می‌شود و این کلیدها هرگز افشا نمی‌شود.

 • مدیریت ایمن و استیکینگ کاردانو هماهنگ با کیف پول‌های یوروی و ددالوس
 • ارزان
 1. آدالایت (AdaLite)

آدالایت یک کیف پول تحت وب کاردانو است که استفاده از آن بسیار ساده است و توسط شرکای کاردانو «Vacuumlabs» توسعه یافته است.

کیف پول‌های تحت وب محصولات کاملاً مطمئنی نیستند زیرا در مقایسه با کیف پول‌های ددالوس یا یوروی از امنیت کمتری برخوردارند، با این حال هر سه مورد بالا «کیف پول گرم» هستند و امنیت بسیار بالایی ندارند مگر اینکه از آنها با کیف پول‌های لجر نانو اکس یا ترزور مدل تی که امکان ادغام دارند استفاده شود.

 • قابلیت استیکینگ کاردانو
 • ادغام کیف پول سخت افزاری
 1. کیف پول گواردا (Guarda)

گواردا یک کیف پول غیر امانی چند پلتفرمی است که می‌توان از آن برای ذخیره، دریافت و ارسال کاردانو و بیش از ۴۰ ارز دیجیتال دیگر استفاده کرد. شرکت سازنده گواردا اطلاعات شخصی کاربر یا کلیدهای خصوصی او را روی سرورهای خود ذخیره نمی‌کند. کاربر می‌تواند نسخه پشتیبان رمزگذاری شده را دریافت کرده و روی دستگاه خود ذخیره کند و بعداً از طریق هر دستگاه متصل به اینترنت به سادگی به کیف پول خود دسترسی پیدا کرده یا آن را بازیابی کند.

کیف پول گواردا (Guarda)

گواردا علاوه بر نسخه‌های دسکتاپ (لینوکس، ویندوز، سیستم عامل مک)، موبایل (آی او اس، اندروید) و افزونه کروم یک کیف پول تحت وب بسیار ابتکاری و کاربر پسند دارد که می‌توان از آن برای مدیریت کردن کاردانو و سایر دارایی‌ها استفاده کرد.

  کیف پول جکس + آموزش ساخت کیف پول Jaxx + نحوه استفاده

گواردا همچنین یک صرافی داخلی دارد که می‌توان از آن برای سواپ (مبادله) کردن رمز ارزها در داخل کیف پول استفاده کرد.

کاربران حالا با استفاده از نسخه‌های دسکتاپ و تحت وب گواردا می‌توانند توکن‌های کاردانو را استیک (سهام‌گذاری) کنند.

 1. کیف پول اکسودوس (Exodus)

کیف پول اکسودوس برای سیستم عامل‌های ویندوز، لینوکس، مک و همچنین دستگاه‌های اندروید و آی او اس در دسترس است. همچنین می‌توانید این کیف پول‌ها را با هم همگام سازی کنید تا بتوانید از هر کجا به رمز ارزهایتان دسترسی داشته باشید.

اکسودوس دارای یک صرافی یکپارچه است و از بیش از ۱۰۰ رمز ارز از جمله کاردانو پشتیبانی می‌کند.

اکسودوس یک مرکز راهنمای بسیار خوب همراه با فیلم‌های آموزشی و پشتیبانی کاربردی است. کاربران همچنین می‌توانند رمز ارزهای کاردانوی خود را در اکسودوس استیک کنند، اما گزینه‌های این کیف پول در مقایسه با برخی نمونه‌های دیگر چندان متنوع نیست.

 1. کیف پول اتمیک (Atomic Wallet)

اتمیک یک کیف پول همه کاره و دارای ویژگی‌های زیادی است؛ در نتیجه این کیف پول برای کاربرانی که می‌خواهند چندین دارایی را نگهداری، خرید و در داخل کیف پول مبادله کنند بسیار کاربردی خواهد بود. اتمیک از تمام سیستم عامل‌های اصلی شامل ویندوز، مک، آی او اس، اندروید و همچنین اوبونتو (Ubuntu)، دبیان (Debian) و فدورا (Fedora) پشتیبانی می‌کند.

کیف پول اتمیک مبتنی بر فناوری بیت تورنت است و رمزهای عبور و داده‌های کاربر را به جای ذخیره روی سرورهای خود صرفاً روی دستگاه او ذخیره می‌کند. اتمیک از بیش از ۳۰۰ رمز ارز از جمله کاردانو پشتیبانی می‌کند.

در کیف پول اتمیک می‌توان به کمک ادغام چِینج‌لی بیت کوین و چهار رمز ارز دیگر (غیر از کاردانو) را مستقیماً در داخل کیف پول (با کارمزد ۲ درصد) با استفاده از کارت اعتباری خرید و آنها را با سایر ارزهای دیجیتال مبادله کرد. همچنین لازم به ذکر است که اتمیک اولین کیف پول رمز ارزی است که توکن مخصوص به خود به نام AWC را دارد.

در کیف پول اتمیک امکان استیک کردن بیش از ۹ رمز ارز از جمله کاردانو وجود دارد.

 1. تراست والت

شعار این کیف پول افزایش دسترسی همگان به ارزهای دیجیتال است. این کیف پول به طور رسمی از سوی صرافی بایننس پشتیبانی می‌شود و این به این معنی است که تراست والت محصول رسمی گروه بایننس است.

تراست والت در بین معامله‌گران و به ویژه کسانی که علاقه بیشتری به سرمایه گذاری روی کاردانو هستند گزینه بسیار محبوبی است. اگر به دنبال یافتن مناسب‌ترین کیف پول برای مدیریت کردن توکن‌های کاردانو هستید شاید تراست والت یکی از بهترین گزینه‌ها باشد.

رابط کاربری تراست والت بسیار کاربر پسند و درک آن آسان است. تجربه کاربر همیشه مهم‌ترین اولویت سازندگان تراست والت بوده است. این کیف پول ویژگی‌های متعددی دارد و تیم توسعه در حال اضافه کردن ویژگی‌های بیشتری است که این می‌تواند چشم انداز امور مالی غیر متمرکز را کاملاً تغییر دهد.

تراست والت از کوین‌ها و توکن‌های مختلف مانند اتریوم، بیت کوین و البته کاردانو پشتیبانی می‌کند.

نکات مهم برای ذخیره ایمن کاردانو

برای اطمینان از ذخیره ایمن و بدون دردسر توکن‌های کاردانو توصیه می‌کنیم نکات زیر را رعایت کنید:

 • اتصال به اینترنت را قطع کنید. به یاد داشته باشید که ذخیره سازی آفلاین باعث می‌شود خطر هک شدن از بین برد و از این روش از هر نوع کیف پولی که به اینترنت متصل می‌شود ایمن‌تر است. اگر می‌خواهید مقدار زیادی رمز ارز نگهداری کنید امن‌ترین مکان برای ذخیره آن کیف پول سخت افزاری است.
 • از ویژگی‌های امنیتی استفاده کنید. آیا کیف پولتان از احراز هویت دو عاملی پشتیبانی می‌کند، یا به شما توصیه می‌کند برای امنیت بیشتر رمز عبور پیچیده‌ای انتخاب کنید؟ سعی کنید از هر گزینه ممکن برای محافظت بیشتر از رمز ارزهایتان استفاده کنید.
 • پشتیبان گیری. حتماً به صورت مرتب از کیف پولتان نسخه پشتیبان تهیه کنید تا به روز باشد و در صورت بروز مشکل بتوانید به دارایی‌های رمز ارزی‌تان دسترسی پیدا کنید.
 • عاقلانه عمل کنید. به خاطر داشته باشید که هنگام ذخیره دارایی‌های کاردانو همیشه از روش‌های استاندارد امنیتی استفاده کنید. به عنوان مثال، از رمز عبورهای قوی استفاده کنید، هرگز رمز عبور یا کلید خصوصی کیف پولتان را به هیچ کس دیگری ندهید، آنتی ویروس و نرم افزارهای ضد بدافزار را نصب کنید و فقط از کیف پول ارائه دهندگان مطمئن استفاده کنید.
 • مراقب کیف پول‌های کلاهبرداری باشید. در ماه‌های اخیر گزارش‌هایی مبنی بر منتشر شدن کیف پول کلاهبرداری کاردانو در فضای اینترنت منتشر شده است. مطمئن شوید که فقط از کیف پول یک ارائه دهنده معتبر و شناخته شده استفاده می‌کنید.
سه رویداد مهم کریپتویی در هفته‌ای که گذشت

سه رویداد مهم کریپتویی در هفته‌ای که گذشت

یک ساعت پیش


دلایل افزایش قیمت لونا کلاسیک در ماه جاری 

دلایل افزایش قیمت لونا کلاسیک در ماه جاری 

7 دقیقه پیش


از مرگ بازگشتگان! (تحلیل قیمتی لونا و لونا کلاسیک)

از مرگ بازگشتگان! (تحلیل قیمتی لونا و لونا کلاسیک)

یک ساعت پیش


رشد ۸۶٪ درصدی لونا کلاسیک (LUNC) طی دو روز گذشته

رشد ۸۶٪ درصدی لونا کلاسیک (LUNC) طی دو روز گذشته

14:17


کد تایید دو عاملی چیست؟ + آموزش فعال‌سازی ۲FA

کد تایید دو عاملی چیست؟ + آموزش فعال‌سازی ۲FA

32 دقیقه پیش


ربات تریدر ارز دیجیتال چیست؟ معرفی بهترین ربات ترید کریپو

ربات تریدر ارز دیجیتال چیست؟ معرفی بهترین ربات ترید کریپو

یک ساعت پیش


ارز دیجیتال مارکو (MRC) چیست؟ کی عرضه می‌شود؟ چه کاربردی دارد؟

ارز دیجیتال مارکو (MRC) چیست؟ کی عرضه می‌شود؟ چه کاربردی دارد؟

یک ساعت پیش


هودل (HODL) یا هولد کردن چیست؟ منظور از هولد و هولدر در ارزهای دیجیتال چیست؟

هودل (HODL) یا هولد کردن چیست؟ منظور از هولد و هولدر در ارزهای دیجیتال چیست؟

14:18


بهترین ارز دیجیتال برای استیکینگ (stake) یا استیک کردن در سال ۲۰۲۱ کدام است؟

بهترین ارز دیجیتال برای استیکینگ (stake) یا استیک کردن در سال ۲۰۲۱ کدام است؟

یک ساعت پیش


تحلیل و پیش بینی آینده قیمت بیت کوین کش در سال ۲۰۲۱ تا سال ۲۰۲۵

تحلیل و پیش بینی آینده قیمت بیت کوین کش در سال ۲۰۲۱ تا سال ۲۰۲۵

14:28


استیکینگ چیست و چرا سود دارد؟ آموزش استیک کردن ارز دیجیتال

استیکینگ چیست و چرا سود دارد؟ آموزش استیک کردن ارز دیجیتال

یک ساعت پیش


تغییر در فرآیند احراز هویت و تعیین سطوح جدید در رمزینکس برای راحتی بیشتر کاربران

تغییر در فرآیند احراز هویت و تعیین سطوح جدید در رمزینکس برای راحتی بیشتر کاربران

24 دقیقه پیش