زمان مطالعه : ۹ دقیقه

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۰ کدامند؟ خرید بیت کوین بهتر است یا استخراج؟ بهترین ارز دیجیتال برای ماینینگ کدام است؟ کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد؟ اگر شما هم قصد ورود به بازار مالی ارزهای رمزپایه را داشته و همواره به دنبال بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری هستید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

از زمان شیوع کرونا تا کنون، شاهد نوسانات زیادی در حوزه بازارهای مالی بوده ایم. گرچه در بسیاری از بازارها، از جمله بازار سهام و بورس جهانی، افت زیادی مشاهده شد؛ اما وضعیت در بازار ارزهای دیجیتال، طور دیگری بود. گرچه بسیاری از تحلیلگران اقتصادی از زمان ظهور بیت کوین تا کنون معتقدند که این نوع ارزها جایی در اقتصاد نخواهند داشت، اما به نظر میرسد که مقوبلیت ارزهای دیجیتال در میان مردم، روز به روز در حال افزایش است.

چرا باید در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرد؟

همانطور که گفته شد، در سال های گذشته، بازار ارزهای دیجیتال، رشد چشمگیری داشته است. بر اساس بررسی هایی که تا کنون انجام شده است، نرخ بازگشت سرمایه افرادی که در ارزهای رمزنگاری سرمایه گذاری کرده اند، بیش از هر بازار دیگری بوده است. خصوصا افرادی که در ابتدای ظهور بیت کوین، سرمایه گذاری خود را شروع کرده اند!

علاوه بر این، مقوبلیت و اطلاعات مردم در خصوص چنین ارزهایی بیش از پیش افزایش یافته است. همانطور که حتما میدانید، ارزش ذاتی رمزارزها توسط خودم مردم تعیین میشود. به عبارت دیگر، هرچه که مردم بیشتر در این ارزها سرمایه گذاری کرده و از آنها استفاده کنند، رشد ارزشی آنها بیشتر هم خواهد شد.

از طرف دیگر، درست مانند بازار بورس، بازار ارزهای دیجیتال هم نوسانات زیادی را پشت سر گذاشته است. اما نکته حائز اهمیت این است که علی رغم تمام نوسانات، بیت کوین هنوز هم به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۰ در نظر گرفته میشود.

از این گذشته، دولت ها دست از مخالفت گسترده با این ارزها برداشته و به دنبال تدوین قانون هایی هستند که از درستی عملکرد این ارزها اطمینان حاصل کنند.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

جالب است بدانید که روز به روز به تعداد ارزهای دیجیتال افزوده میشود. در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ نوع رمز ارز در جهان وجود دارد که همگی با مقداری تفاوت نسبت به بیت کوین و اتریوم مورد استفاده قرار میگیرند. گرچه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ایده خوبی است، اما نه قطعا در هر ارز دیجیتالی! به همین خاطر بهتر است که ابتدا با بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۰ آشنا شده و سپس تصمیم گیری کنید.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

بیت کوین

بدون شک اولین ارزی که برای سرمایه گذاری پیشنهاد میشود، بیت کوین است. گرچه درک نحوه عملکرد این رمز ارز برای بسیای هنوز مشکل است، اما در سال های اخیر به خوبی ثابت کرده است که پادشاه ارزهای دیجیتال است و علی رغم تمام مشکلات، همچنان در صدر جدول قرار دارد. در سال ۲۰۱۷، ارزش بیت کوین به بیشترین مقدار خود یعنی ۱۹ هزار دلار رسید. از آن زمان تا کنون، انگیزه بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری در این ارز، بیش از پیش افزایش یافته است. گرچه هنوز نتوانسته رکورد سال ۲۰۱۷ خود را بشکند، اما با توجه به افزایش قیمتهایی که داشته است، این انتظار خیلی هم دور از دسترس نیست.

اتریوم

یکی دیگر از قدیمی ترین ارزهای دیجیتال که همیشه جایگاه بعد از بیت کوین را به خود اختصاص داده، اتریوم است. اتریوم گرچه مشابه با بیت کوین است، اما در یک مورد اصلی، بلاکچین متفاوت از هم هستند. از اتریوم نه تنها برای انجام مراودات مالی، بلکه برای قراردادهای هوشمند و پیاده سازی بسیاری از برنامه های هوشمندسازی، مورد استفاده قرار میگیرد. به همین دلیل، این احتمال که اتریوم یک شبه از بین برود وجود ندارد، چرا که در حال حاضر از بلاکچین آن در بسیاری از پروژه های جهانی استفاده میشود. همین مسئله مزیت اصلی اتریوم نسبت به بیت کوین محسوب میشود. در حالی که بیت کوین همواره بلاکچین خود را ثابت نگه داشته است، اما اتریوم از زمان ظهورش تا کنون در حال توسعه پروژه های مختلف برای نگهداری از بلاکچین خود است.

بیشتر بخوانید :  معرفی ارز دیجیتال زی کش

به همین خاطر است که اتریوم به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۰ در نظر گرفته میشود. جالب است بدانید که معمولا با افزایش قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم هم افزایش پیدا میکند. چرا که صعود یا سقوط ارزهای دیجیتال، معمولا باهم اتفاق میافتد!

در حال حاضر و در زمان نگارش این مقاله، اتریوم به عنوان بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری در نظر گرفته میشود.

رپیل : بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری

هدف ریپل، رفع مشکلی است که بیت کوین تا کنون در حل آن چندان موفق نبوده است. استراتژی ریپل به گونه ای است که نقل و انتقالات مالی بین کشورهای مختلف را در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه، ممکن کند. در حقیقت ، از سال ۲۰۱۹ ، بانکداری یکی از اصلی ترین کاربردهای ریپل است ، زیرا blockchain که اغلب به عنوان یک شبکه بین بانکی مورد استفاده قرار می گیرد ، به مؤسسات امکان ارسال و دریافت مستقیم از یکدیگر را می دهد. بنابراین هرچه که مقوبلیت رپیل در میان موسسات مالی و بانکها بیشتر شود، شانس آن برای رشد در بازار ارزهای دیجیتال هم بیشتر میشود.

ریپل هم به عنوان بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۰ در نظر گرفته میشود. گرچه ارزش ذاتی این ارز، در سال ۲۰۱۹ رشد چندانی نداشته است، اما این مسئله نباید شما را نسبت به این رمز ارز دلسرد کند. دلیل پایین بودن قیمت ریپل دو مورد زیر است:

 • بالا بودن تعداد توکنهای ریپل (هرچه که تعداد توکنها بیشتر باشد، تراکنش های مالی حتی با مقدار کم، با کارمزد کمی قابل انجام خواهند بود.)
 • وضعیت اقتصاد جهان، خصوصا بانکها، از سال گذشته تا کنون، چندان تعریفی نداشته است.

لایت کوین

ارز دیجیتال لایت کوین، مبتنی بر بیت کوین است. به این معنا که از همان بلاکچین بیت کوین، با کمی تغییر استفاده میکند. در میان انواع آلت کوینی که بر پایه Bitcoin ایجاد شدند، لایت کوین موفقترینشان است. جالب است بدانید که هدف اصلی از آلت کوین ها، ایجاد یک تغییر اساسی در ساختار بلاکچین بیت کوین است. گرچه قیمت لایت کوین نسبت به بیت کوین همیشه کمتر است، اما به عنوان یک قاعده کلی با افزایش یا کاهش قیمت بیت کوین، قیمت این آلت کوینها هم زیاد و کم میشود. بنابراین افرادی که سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در بیت کوین را ندارند، میتوانند جایگزین آن، یعنی لایت کوین را انتخاب کنند.

بایننس کوین

در لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۰، بایننس کوین اهمیت ویژه ای دارد؛ به دو دلیل. اول اینکه تنها ۲ سال از حضور این رمز ارز در بازار ارزهای دیجیتال میگذرد و دوم اینکه برخلاف سایر ارزهای دیجیتال، این ارز رمزپایه توسط صرافی ارز دیجیتال توسعه پیدا کرده است. Binance همیشه به عنوان پشتیبان سایر ارزهای دیجیتال و البته بلاکچین شناخته شده و میشود. با وجود اینکه زمان زیادی از معرفی رسمی این ارز دیجیتال نمیگذرد، اما در سال گذشته چند بار رکورد قیمتی خود را شکسته است.

جالب است بدانید که کاربران صرافی Binance، برای دریافت تخفیف میتوانند ابتدا برای خرید بایننس کوین اقدام کرده و سپس ترید سایر ارزهای دیجیتال را آغاز کنند. سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال پیشنهاد میشود، چرا که Binance بزرگترین سرویس تبادل در جهان است. پس تا زمانی که ارزهای دیجیتال و این سرویس وجود دارد، نگرانی در خصوص از بین رفتن ناگهانی بایننس کوین وجود ندارد.

بیشتر بخوانید :  تحلیل بازار : بهبود قیمت بیت کوین، شاید گاو ها بازگردند!؟

بهترین ارز دیجیتال برای ماینینگ

یکی از روشهای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، استخراج آنهاست. در مورد اینکه استخراج در شرایط فعلی و بعد از هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۰ ، به صرفه هست یا نه، مفصل صحبت کرده ایم. ایده هایی مشابه با استخراج بیت کوین با گوشی و … تصورات غلطی است که نه در دراز مدت و نه در کوتاه مدت، سودده نخواهد بود. در حال حاضر، با توجه به افزایش قیمت دلار و کاهش ارز ریال، خرید دستگاه ماینینگ و تامین هزینه های مربوط به نگهداری از آن، تقریبا برای بسیاری غیر ممکن است. با این وجود هنوز هم علاقه بسیاری نسبت به استخراج ارزهای دیجیتال کم نشده است. در ادامه چند مورد از گزینه هایی که به عنوان بهترین ارز دیجیتال برای ماینینگ در نظر گرفته میشوند، را معرفی میکنیم:

بهترین ارز دیجیتال برای ماینینگ

گرین (GRIN)

گرین به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری از طریق استخراج در نظر گرفته میشود. این ارز دیجیتال برخلاف بیت کوین، عرضه نامحدودی دارد.

 • الگوریتم: اثبات کار (PoW)
 • تابع هش: MimbleWimble
 • پاداش فعلی ماینرها GRIN: 60 گرم در هر بلاک
 • وب سایت رسمی: https://grin-tech.org/

اتریوم کلاسیک (ETC)

اتریوم کلاسیک هارد فورک اتریوم است. این Cryptocurrency را می توان از طریق GPU استخراج کرد و برای هر بلوک پاداش ۴ ETC دریافت کرد.

 • الگوریتم: اثبات کار (PoW)
 • تابع هش: Ethash
 • پاداش فعلی ماینرها: ۴ ETC
 • وب سایت رسمی: https://ethereumclassic.github.io/

زی کش (ZCash)

برای کسانی که واقعاً به حریم شخصی خود اهمیت می دهند ، ZCash بهترین انتخاب است. این کوین فعالیت خود را از سال ۲۰۱۶ آغاز کرده و به دلیل اینکه ردیابی آن تقریبا غیر ممکن است، مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران قرار گرفته است.

 • الگوریتم: اثبات کار (PoW)
 • تابع هش: Equihash
 • پاداش فعلی ماینرها: ۱۰ ZEC
 • وب سایت رسمی: https://z.cash/

RavenCoin (RVN)

RavenCoin نتیجه یک هارد فورک دیگر از بیت کوین در سال ۲۰۱۸ بود. گرچه این رمز ارز به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده، اما خیلی سریع با بسیاری از والتها و سرویسهای تبادل ارز، همگام شده است.

 • الگوریتم: اثبات کار (PoW)
 • تابع هش: X16R
 • پاداش فعلی ماینرها: ۵,۰۰۰ RVN
 • وب سایت رسمی: https://ravencoin.org/

مونرو (XMR)

Monero کوین دیگری است که به عنوان یکی از امن ترین رمزارزها شناخته میشود که البته هزینه های مربوط به آن نسبت به سایر رمزارزها، کمی بیشتر است. مونرو دائماً الگوریتم خود را تغییر می دهد تا از ASIC-Mining جلوگیری کند. این سکه هر دو دقیقه یک پاداش ۳.۳۸ XMR ایجاد می کند و آن را به یک ارز رمزنگاری بسیار سودآور تبدیل می کند.

 • الگوریتم: اثبات کار (PoW)
 • تابع هش: CryptoNightR
 • پاداش فعلی ماینرها: ۲.۴۷ XMR
 • وب سایت رسمی: https://getmonero.org/home

لایت کوین (LTC)

لایت کوین یکی دیگر از گزینه های فهرست بهترین ارز دیجیتال برای ماینینگ است. چرا که در طول سالهای گذشته بسیار پایدار بوده و به راحتی خرید و فروش میشود. علاوه بر این، برای استخراج این رمز ارز، نیازی به سرمایه اولیه زیادی نیست.

 • الگوریتم: اثبات کار (PoW)
 • تابع هش: Scryp
 • پاداش فعلی ماینرها: ۱۲.۵ LTC
 • وب سایت رسمی: https://litecoin.org/

الکترونوم (ETN)

درست مانند Monero ، Electroneum یک سکه مقاوم در برابر ASIC است. این cryptocurrency در سال ۲۰۱۷ منتشر شد و می توان آن را با پردازنده های CPU یا GPU هایی مانند AMD و Nvidia استخراج کرد. ETN همچنین یک برنامه تلفن همراه دارد که با استفاده از کیف پول داخلی آن میتوانید مستقیماً پاداش استخراج بلوک خود را انتقال داده و ذخیره کنید.

 • الگوریتم: اثبات کار (PoW)
 • تابع هش: CryptoNight
 • پاداش فعلی ماینرها: ۷,۰۰۰ ETN
 • وب سایت رسمی: http://electroneum.com/

Dogecoin (DOGE)

گرچه دوج کوین تنها در حد یک سرگرمی بود، اما خیلی سریع جایگاه خود را در میان ۳۰ ارز برتر، پیدا کرد. این رمز ارز از پروتکل Scrypt پیروی کرده و هزینه زیادی برای ماینرها ندارد.

 • الگوریتم: اثبات کار (PoW)
 • تابع هش: Scrypt
 • پاداش فعلی ماینرها: ۱۰,۰۰۰ DOGE
 • وب سایت رسمی: http://dogecoin.com/

اتریوم و بیت کوین، همیشه در فهرست بهترین ارز دیجیتال برای ماینینگ وجود دارند. گرچه تعرفه برق ایران برای استخراج افزایش یافته و دستمزد ماینرها کاهش یافته، اما در صورت وجود سرمایه اولیه برای خرید تجهیزات، استخراج این دو ارز، ایده خوبی خواهد بود.

کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد؟

یکی از مهمترین سوالاتی که هنگام سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال مطرح میشود این است که کدام رمز ارز، آینده بهتری دارد؟ اطلاع از پاسخ این سوال، تا حد زیادی راهنمای شما برای کسب نتیجه بهتر از سرمایه گذاری خواهد بود. اما نکته مهمی که در خصوص بازار ارزهای دیجیتال باید بدانید این است که هیچ چیز در خصوص این بازار، قابل پیش بینی نیست. پیش بینی سایر بازارهای مالی مانند طلا، مسکن و … تا حدی ممکن است، اما بازار ارزهای دیجیتال به دلیل تازگی و روند رو به رشدی که دارند، چندان وضعیت مشخص و یا قابل پیش بینی ندارند.

بیشتر بخوانید :  تحلیل قیمت بیت کوین آذر ماه 98

توصیه ما به شما این است که برای کاهش ریسک و ضرر احتمالی، سرمایه اولیه خود را بین چند ارز دیجیتال تقسیم کنید. در این صورت، زمانی که ارزش یکی از آنها رو به کاهش بود، میتوانید به سرعت آن را به ارز دیگری تبدیل کنید. از طرف دیگر باید به خاطر داشته باشید که با سرمایه گذاری در این بازار، خیلی سریع شاهد چندین برابر شدن سرمایه خود نخواهید بود. بنابراین باید برای یک سرمایه گذاری بلند مدت برنامه ریزی کنید و نه کوتاه مدت.

بنابراین نمیتوان به طور قطع در مورد اینکه کدام ارز آینده بهتری دارد، اظهار نظر کرد. تنها مسئله که در این مورد میتوان از آن مطمئن بود، این است که بیت کوین علی رغم تمام نوساناتی که در سال های گذشته پشت سر گذاشته است، همچنان هم به عنوان یکی از بهترینها، جهت سرمایه گذاری در نظر گرفته میشود.

نکاتی که قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال باید بدانید

 • قبل از خرید ارز دیجیتال، ابتدا باید یک کیف پول امن برای نگهداری از ارز دیجیتال انتخاب کنید. گزینه های مختلفی مانند کیف پول نرم افزاری، سخت افزاری، کیف پول کاغذی و … وجود دارد. این که کدام یک از این والتها برای شما بهتر است، به هدف شما از سرمایه گذاری بستگی دارد. در صورتی که قصد سرمایه گذاری بلند مدت در رمز ارزها را دارید، باید یک کیف پول سخت افزاری مانند لجر نانو اس انتخاب کنید. اما در صورتی که به دنبال یک والت همیشه در دسترس هستید، والت هایی همچون جکس، تراست والت، الکتروم، کوینومی، مای سیلیوم، copay و … انتخاب مناسبی خواهند بود.
 • برای خرید بیت کوین و سایر رمز ارزها، میتوانید هم از طریق صرافی ها و هم به صورت مستقیم، اقدام کنید. پیشنهاد ما ثبت نام در صرافی های ارز دیجیتال است. چرا که خرید بیت کوین بدون احراز هویت، قطعا مشکلات زیادی به همراه دارد. از جمله خرید به مقدار محدود، عدم دریافت ارز و … .
 • با توجه به مقوبلیت گسترده ارزهای دیجیتال، روز به روز به تعداد صرافی هایی که در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال فعالیت میکنند، افزوده میشود. اما چالش اصلی برای افرادی که در ایران زندگی میکنند، تحریم های آمریکا علیه ایران است. به دلیل تحریم ها، ثبت نام و احراز هویت در صرافی های خارجی، بسیار مشکل و بعضا غیر ممکن است. علاوه بر این، حتی در صورتی که موفق به افتتاح حساب در این صرافی ها شوید، اگر فقط یک بار با آی پی آدرس ایران وارد حساب کاربری خود شوید، حسابتان مسدود خواهد شد! با توجه به این مشکل، بهتر است که برای خرید و فروش ارز دیجیتال، صرافی ایرانی مانند رمزینکس را انتخاب کنید.
 • بعد از ثبت نام در صرافی، بهتر است که ارز دیجیتال خریداری شده را در کیف پول صرافی قرار نداده و سریعا به والت خود انتقال دهید.
 • کلید های خصوصی و رمز بازیابی که والت در اختیارتان قرار میدهد را در جایی امن نگهداری کنید. در صورت از بین رفتن یا آسیب دیدن والت، از طریق عبارت بازیابی قادر به بازگرداندن سرمایه تان خواهید بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید