بهترین کیف پول های اتریوم کدام است؟

بهترین کیف پول های اتریوم کدام است؟

متوسط

13:12

15 دقیقه


بعد از خرید اتریوم، کیف پولی برای نگهداری و محافظت از آن بسیار لازم است. کیف پول های متنوعی از نرم افزاری گرفته تا سخت افزاری هر یک در مدل های مختلفی در بازار موجود هستند که مزایا و معایب خاص خود را دارند. در این مقاله از صرافی ارز دیجیتال رمزینکس با بهترین انواع کیف پول های ارز دیجیتال اتریوم آشنا خواهید شد.

بهترین کیف پول اتریوم چیست؟

کیف پول اتریوم یک دستگاه فیزیکی، برنامه نرم‌افزاری یا خدماتی است که کلیدهای عمومی و خصوصی شما را ذخیره کرده و با بلاکچین ارتباط برقرار می‌کند. می‌توانید کلید عمومی کیف پول را، که به عنوان «آدرس کوین‌ها» عمل می‌کند، با شماره حساب بانکی‌تان برای اتریوم مقایسه کنید که به وسیله آن هر کسی می‌تواند تراکنش‌های انجام شده از طریق آن را ردیابی کند اما هیچ کس نمی‌داند که این آدرس متعلق به شماست.

کلید خصوصی کیف پول را می‌توان مانند رمز ورود به حساب بانکی اتریوم‌تان تصور کنید که می‌توانید با استفاده از آن اتریوم (ETH) را از کیف پول خودتان به کیف پول‌های دیگر ارسال کنید. در مقاله «کیف پول ارز دیجیتال چیست؟ لیست بهترین کیف پول های ارز دیجیتال ۲۰۲۱» در خصوص کیف پول رمز ارز صحبت شده است.

انواع کیف پول اتریوم کدام است؟

انواع متنوعی از کیف پول اتریوم در بازار وجود دارد که می‌توانید استفاده کنید. این کیف پول‌ها شامل گزینه‌های مختلفی از کیف پول‌های آنلاین که از طریق وب قابل دسترسی هستند گرفته تا کیف پول‌های سخت‌افزاری که کمی گران‌تر هستند می‌شوند.

در مقاله «راه های افزایش امنیت کیف پول ارز دیجیتال و جلوگیری از هک شدن» راجع به انیت کیف پول صحبت شده است. انواع مختلف کیف پول و خصوصیات آنها در زیر شرح داده شده است. در جدول زیر مزایا و معایب بهترین انواع کیف پول اتریوم آورده شده است.

انواع کیف پول اتریوم کدام است؟

چگونه یک کیف پول اتریوم مناسب انتخاب کنیم؟

در ادامه نکات مهم در خصوص بهترین انواع کیف پول اتریوم ارائه شده است.

کیف پول اتریوم شخصی یا شخص ثالث؟

ساده‌ترین راه برای ذخیره کردن اتریوم انجام این کار در کیف پول‌های طرف سوم، مثلاً در کیف پول‌های صرافی‌ها است. مطمئناً در این روش می‌توانید به راحتی به دارایی‌هایتان دسترسی پیدا کنید و نگه داشتن توکن‌هایتان در بستر یک صرافی احتمالاً باعث تسریع روند معاملاتتان می‌شود.

اما با این کار در واقع کنترل کامل سرمایه‌تان را به صرافی می‌دهید زیرا این طرف سوم است که کلیدهای خصوصی شما را ذخیره می‌کند. به علاوه، تاریخ شاهد موارد بسیاری از هک شدن صرافی‌ها و به سرقت رفتن دارایی‌های کاربران بوده است.

پلتفرم اتریوم به شما امکان می‌دهد یک کیف پول شخصی برای خودتان بسازید و می‌توانید گزینه‌های مختلفی را انتخاب کنید. به این ترتیب صرفاً شما خواهید توانست روی کلید خصوصی‌تان کنترل داشته و به رمز ارزهایتان دسترسی داشته باشید.

گره کامل آری یا نه؟

با اجرای یک گره کامل می‌توانید به بلاکچین اتریوم دسترسی مستقیم پیدا کنید. اگر گره کامل ندارید برای دریافت تمام اطلاعات لازم و تأیید تراکنش‌هایتان کافی است به گره دیگری متصل شوید.

برای استفاده از کیف پول کامل گره لازم است که کل بلاکچین اتریوم را دانلود کنید. اساساً با این کار کامپیوتر شما به یک گره تبدیل می‌شود؛ گرهی که با به روز رسانی کردن بلاکچین از طریق به توافق رسیدن با دیگر گره‌ها در مورد مجاز بودن تراکنش‌ها از کل شبکه پشتیبانی می‌کند. این امر تنها در صورت استفاده از کیف پول دسکتاپ امکان‌پذیر است زیرا حجم بلاکچین بسیار زیاد بوده و به طور مداوم در حال رشد است.

کیف پول گرم یا سرد؟

کیف پول‌های اتریوم به دو گروه عمده کیف پول‌های گرم و کیف پول‌های سرد تقسیم می‌شوند. کیف پول گرم کلیدهای شما را به صورت آنلاین ذخیره می‌کند تا در صورت داشتن دسترسی به اینترنت بتوانید از هرجای دنیا به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنید.

با این حال این کیف پول معایب مهمی دارد زیرا هکرها می‌توانند آن را هک کرده و دارایی‌تان را به سرقت ببرند. در سوی دیگر، کیف پول‌های سرد کلیدهای شما را به صورت آفلاین ذخیره می‌کنند و فقط در صورت تمایل شما به اینترنت وصل می‌شوند. بدیهی است که این باعث امنیت بیشتر آنها و دور ماندن از حملات هکرها می‌شود.

 چگونه برای خودتان کیف پول ایجاد کنید؟

ایجاد کیف پول شخصی نسبتاً آسان است، به ویژه با توجه به این‌که پلتفرم اتریوم یک سرویس کیف پول رسمی به نام مای اتر والت (MyEtherWallet) برای کاربران تهیه کرده است. در ادامه با نحوه راه‌اندازی این کیف پول آشنا می‌شوید.

پس از باز کردن وب سایت چند یادآوری ایمنی برایتان نمایان می‌شود. حتماً این موارد را به دقت بخوانید زیرا این موارد برای رسیدن به درک کلی از چگونگی کارکرد کیف پول و کارهایی که برای محافظت از دارایی‌تان باید و نباید انجام دهید بسیار مفید هستند.

به محض اتمام خواندن یادآورهای ایمنی گزینه‌ای برای ایجاد رمز عبور و راه‌اندازی کیف پول جدید مشاهده خواهید کرد. پس از ایجاد یک گذرواژه قوی می‌توانید فایل کی‌استور (Keystore) را دانلود کنید. در دنیای معامله‌گری رمز ارزها ایمنی حرف اول را می‌زند بنابراین توصیه می‌شود با احتیاط کامل این فایل را در مکانی امن ذخیره کنید.

مرحله بعدی بسیار مهم است: کلید خصوصی‌تان را ذخیره کنید. از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید، آن را به خاطر بسپارید، آن را روی یک کاغذ بنویسید و در صندوق امانات قرار دهید. هر کاری که لازم است انجام دهید انجام دهید تا مطمئن شوید کلید خصوصی‌تان را گم نخواهید کرد و دست هیچ کس به آن نخواهید رسید.

سپس برای باز کردن کیف پولتان می‌توانید کلید خصوصی‌تان را کپی و جایگذاری کنید یا فایل کی‌استور را آپلود کنید. چندین روش دیگر برای باز کردن کیف پول وجود دارد، اما دو روش بالا بهترین گزینه برای کاربران تازه وارد هستند.

حالا همه چیز آماده است. دفعه بعدی که خواستید به کیف پولتان دسترسی پیدا کنید کافی است که دوباره رمز عبورتان را در وب سایت وارد کنید. در آنجا می‌توانید آدرس عمومی کیف پول و همچنین موجودیتان را مشاهده کنید.

راهنمای فوق مربوط به راه‌اندازی آسان‌ترین و شاید پرکاربردترین کیف پول اتر است. انواع مختلفی از کیف پول‌ها وجود دارد که مراحل راه‌اندازی آنها کمی متفاوت است. در مقاله «کیف پول اتریوم چیست و انواع آن کدامند؟ آموزش ساخت کیف پول اتریوم» در این خصوص کامل صحبت شده است.

  بهترین کیف پول ریپل (XRP) کدام است؟ انواع + آموزش ساخت ولت ریپل

کیف پول کاغذی (Paper Wallet)

این کیف پول از بهترین انواع برای نگهداری اتریوم است. کیف پول کاغذی اتریوم شاید ایمن‌ترین روش موجود برای نگهداری اتر باشد. این کیف پول اساساً فقط یک تکه کاغذ است که روی آن کدی نوشته شده است. بزرگ‌ترین مزیت کیف پول کاغذی این است که نه به اینترنت متصل می‌شود و نه لازم است آن را در کامپیوترتان ذخیره کنید.

این تکه کاغذ را می‌توانید همیشه همراه خودتان داشته باشید یا آن را در گاوصندوق نگهداری کنید و یا حتی در جایی در حیاط خانه‌تان دفن کنید. در کیف پول کاغذی دارایی‌های شما (بسته به نحوه نگهداری کردنتان از کیف پول) در برابر حملات هکرها و همچنین انواع سرقت‌های فیزیکی مصون خواهد بود.

برای راه‌اندازی کیف پول کاغذی، یک کیف پول جدید در مای اتر والت ایجاد کرده، فایل کی‌استور را دانلود کنید و دکمه «Print» را بزنید. تکه کاغذی که از چاپگرتان خارج می‌شود حاوی کلیدهای عمومی و خصوصی و همچنین کدهای کیو آر (QR) است که به جای واردکردن آدرس به صورت دستی می‌توانید آنها را اسکن کنید.

همچنین برای امنیت بیشتر می‌توانید از مولدهای دیگر موجود در اینترنت استفاده کنید و قبل از ایجاد آدرس کیف پول جدید ارتباط کامپیوتر را با اینترنت قطع کنید. در صورتی که وب سایت مولد بخواهد اطلاعات کیف پول را به یک هکر منتقل کند قطع ارتباط با اینترنت می‌تواند از خطرهای احتمالی جلوگیری کند.

در مقاله «کیف پول کاغذی چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟ آموزش ساخت» به طور کامل در مورد انواع و آموزش ساخت کیف پول کاغذی و کار با آن صحبت شده است.

مزایا:

 • رایگان بودن
 • پشتیبان گیری و بک آپ راحت
 • ذخیره آفلاین

معایب:

 • استفاده سخت
 • به اندازه کیف پول‌های سخت‌افزاری ایمن نیستند

کیف پول موبایل اتریوم

کیف پول موبایل از بهترینگ انتخاب ها برای نگهداری اتریوم است و معمولاً به عنوان کلاینت‌های «سبک» شناخته می‌شوند زیرا برای کار با آنها نیازی به دانلود کردن کل شبکه بلاکچین نیست. در عوض، این کیف پول‌ها برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد وضعیت فعلی شبکه به ماینرها یا گره‌ها متکی هستند.

این کیف پول‌ها برای استفاده در حین حرکت عالی هستند و شما را قادر می‌سازند در صورت داشتن ارتباط اینترنتی در هر زمان به موجودی اترتان دسترسی داشته باشید. با این حال از آنجا که این کلاینت‌ها «سبک» هستند هک کردن آنها آسان‌تر است.

در زمان نگارش این مقاله، محبوب‌ترین و شناخته‌شده‌ترین کیف پول موبایل سازگار با اتریوم کیف پول جکس (Jaxx) است. نسخه‌های این کیف پول برای دسکتاپ در ویندوز، سیستم عامل مک و لینوکس و همچنین برای تلفن‌های هوشمند دارای سیستم عامل‌های آی او اس یا اندروید در دسترس است.

مهم‌ترین ویژگی این کیف پول این است که کلیدهای خصوصی‌تان را هرگز به خارج از گوشی‌تان منتشر نمی‌کند. همچنین برای استفاده از آن نیازی به ثبت نام یا ارائه اطلاعات شخصی نیست.

کوینومی (Coinomi) یکی دیگر از بهترین کیف پول ها به منظور نگهداری اتریوم است که با واکنش‌های مثبت کاربران در فضای مجازی همراه بوده است. کوینومی کلیدهای شما را بر روی دستگاهتان ذخیره می‌کند و می‌تواند ۱۸ کوین مختلف و ۲۱۴ توکن را در خود ذخیره کند. علاوه بر این، امکان تبدیل کردن فوری رمز ارزها در این کیف پول وجود دارد. در حال حاضر فقط نسخه اندروید کوینومی ساخته شده است و پیش‌بینی می‌شود نسخه آی او اس آن به زودی منتشر شود.

کیف پول لومی (Lumi) یکی دیگر از بهترین کیف پول های موبایلی برای اتریوم است که به سرعت در حال رشد بوده و از ویژگی‌هایی مانند ناشناسی بالا، پشتیبانی از چند ارز و طراحی روان برخوردار است. قابلیت ناشناس مانند از طریق رمزگذاری شخصی میسر می‌شود و به این معنی است که تمام اطلاعات خصوصی کاربران فقط بر روی تلفن همراهشان ذخیره می‌شود.

لومی از رمز ارزهای بیت کوین، اتریوم، ایاس و بیش از ۱۰۰۰ توکن ای آر سی ۲۰ (ERC-20) پشتیبانی می‌کند. همچنین خرید و مبادله مستقیم رمز ارزها در کیف پول لومی امکان‌پذیر است. اپلیکیشن این کیف پول برای سیستم عامل‌های اندروید و آی او اس منتشر شده است.

کیف پول اتمیک (Atomic Wallet) یک کیف پول محبوب چند ارزی و غیر نظارتی اتریوم است که از بیش از ۵۰۰ کوین و توکن دیگر پشتیبانی می‌کند. این کیف پول برای سیستم عامل‌های اندروید و آی او اس موجود است.

کاربران می‌تواند در یک رابط کاربرپسند که توسط عبارت بازیابی یادآور (mnemonic seed) محافظت می‌شود به نگهداری، مدیریت، مبادله و خرید اتر بپردازد. کلیدهای خصوصی در دستگاه کاربر رمزگذاری می‌شوند و فقط او می‌تواند آنها دسترسی داشته باشد.

کیف پول‌های دسکتاپ برای نگه داری اتریوم

کیف پول‌های دسکتاپ روی کامپیوتر یا لپ‌تاپ اجرا می‌شوند. شما می‌توانید یک کلاینت کامل با کل بلاکچین اتریوم را دانلود کنید یا از یک کلاینت سبک استفاده کنید. اگرچه راه‌اندازی کلاینت سبک آسان‌تر است اما گزینه اول امنیت بیشتری دارد زیرا برای دریافت اطلاعات دقیق به ماینرها یا گره‌ها نیازی ندارد و خود آنها تراکنش‌ها را تأیید می‌کنند.

نصب و استفاده از کیف پول‌های دسکتاپ آسان و امنیت آنها بالا است زیرا استفاده از آنها فقط از طریق کامپیوتری که بر روی آن نصب شده‌اند امکان‌پذیر است. با این حال از آنجا که این کیف پول‌ها به اینترنت متصل می‌شوند باید مراقب هک شدن یا آلوده شدن کامپیوترتان به بدافزارها باشید. به علاوه، اگر کامپیوترتان به سرقت برود شاید باید با دارایی‌هایتان خداحافظی کنید.

برخی از بهترین کیف پول‌های دسکتاپ موجود در حال حاضر:

 • اکسودوس (Exodus) – یک کیف پول چندارزی با استفاده آسان و دارای رابط کاربرپسند که کلیدهای کاربر را بر روی دستگاه ذخیره می‌کند. قابلیت استفاده از شِیپ شیفت (ShapeShift) در اکسودوس وجود دارد و کاربر می‌توان رمز ارزهای خود را بلافاصله و بدون هیچ زحمتی مبادله کند. با این حال، اکسودوس کاملا منبع باز نیست، به این معنی که قسمتهای از کد آن توسط جامعه قابل مشاهده و بررسی نیست.
 • متا مسک (MetaMask) – یک افزونه به مرورگر کروم است که کلیدهای کاربر را روی خود کامپیوتر ذخیره می‌کند و این باعث می‌شود عملاً به یک کیف پول دسکتاپ تبدیل شود. استفاده از متا مسک بسیار آسان است و می‌توانید از طریق آن اتر ذخیره، ارسال و دریافت کنید. علاوه بر این، متا مسک به کاربر اجازه می‌دهد از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز دیگر در آن استفاده کند.
 • میست (Mist) – از کیف پول‌های رسمی اتریوم است که با استفاده از آن جای نگرانی چندانی وجود نخواهد داشت. میست شبیه به اکسودوس است اما در مقایسه با آن کمتر کاربرپسند است و از قابلیت شیپ شیفت بهره می‌برد.
 • اتمیک (Atomic) – یک کیف پول غیر نظارتی که برای سیستم عامل مک، ویندوز و لینوکس طراحی شده است. این کیف پول کلیدها را رمزگذاری کرده و بر روی دستگاه کاربر ذخیره می‌کند. کیف پول اتمیک در یک رابط کاربری روان از بیش از ۵۰۰ کوین و توکن دیگر پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، اتمیک دارای سرویس تبادل فوری و گزینه خرید رمز ارزها است.

  بهترین کیف پول های نگهداری بایننس کوین (BNB)

مزایا:

 • رایگان بودن
 • استفاده راحت
 • پشتیبان گیری و بک آپ آسان

معایب

 • فضای ذخیره‌سازی آنلاین
 • به اندازه کیف پول‌های سخت‌افزاری ایمن نیستند و هک آن‌ها راحت‌تر است.

کیف پول تحت وب اتریوم

کیف پول وب یا کیف پول آنلاین از فضای ذخیره‌سازی ابری استفاده می‌کنند و می‌توان از هرجای جهان به آن دسترسی پیدا کرد. همچنین این کیف پول به طور کلی بسیار سریع‌تر از انواع دیگر کیف پول است. این کیف پول ها به عنوان یکی از بهترین ها به منظور نگهداری اتریوم مزایا و معایب خاص خود را دارند.

اما چون در کیف پول‌های تحت وب کلیدهای کاربران به صورت آنلاین و غالباً روی سرور طرف سوم ذخیره می‌شوند باعث حساس شدن این نوع کیف پول در برابر حملات سایبری، بدافزارهای مخرب، کلاهبرداری فیشینگ و هکرها می‌شود. علاوه بر این از آنجا که این کیف پول توسط یک شرکت ارائه می‌شود و امنیت دارایی‌های کاربر کاملاً از دست او خارج است ضرورتاً نمی‌توان گفت که کیف پول به کاربر تعلق دارد.

مای اتر والت (MyEtherWallet) در اصل یک کیف پول تحت وب است به دلیل این که کاملاً غیرمتمرکز بوده و کلیدهای کاربر را روی دستگاه او ذخیره می‌کند در مقایسه با سایر کیف پول‌های آنلاین ایمن‌تر است.

کیف پول وب لومی (Lumi Wallet Web) یک نمونه خوب از رابط کاربری تحت وب برای کیف پول موبایل است. این کیف پول عملکردی مشابه کیف پول موبایل خود را دارد و کاربر می‌تواند به انتقال، مبادله و خرید تمام رمز ارزهای موجود در کیف پول بپردازد. همچنین، کیف پول وب لومی به اندازه کیف پول موبایل آن ایمن است زیرا تمام کلیدهای خصوصی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

اکثر کیف پول‌های وب اتریوم مرتبط با صرافی‌ها بوده یا توسط آنها ارائه می‌شوند.

مزایا:

 • رایگان
 • استفاده آسان
 • پشتیبان گیری و بک آپ آسان
 • دسترسی چند دستگاه به آن

معایب:

 • فضای ذخیره‌سازی آنلاین
 • به اندازه کیف پول‌های سخت‌افزاری ایمن نیستند و هک آن‌ها راحت‌تر است

کیف پول سخت افزاری اتریوم

کیف پول‌ سخت افزاری بهترین روش برای ذخیره‌سازی اتریوم هستند. این کیف پول‌ها بهترین نوع برای ذخیره سازی اتریوم هستند و شباهت زیادی به دیسک‌های سخت معمولی و قابل حمل دارند، اما به طور خاص برای استفاده در رمز ارزها طراحی شده‌اند. کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌توانند برای انجام تراکنش به کامپیوتر مورد نظرتان متصل شده و کلیدها را به صورت آفلاین تولید کنند.

از آنجا که کیف پول‌های سخت‌افزاری به اینترنت متصل نمی‌شوند دارایی‌های کاربر از هرگونه حمله سایبری و هک شدن کاملاً مصون خواهد بود. اکثر این کیف پول‌ها دارای قابلیت پشتیبان‌گیری هستند و این باعث به حداقل رسیدن احتمال از دست رفتن دارایی‌های اتر کاربر می‌شود.

همچنین تدابیر امنیتی بیشتر مانند احراز هویت دو عاملی و تعیین رمز عبور می‌تواند به امنیت کیف پول بیفزاید. اکثر کیف پول‌های سخت‌افزاری مدرن دارای یک صفحه نمایش هستند که به کاربر امکان می‌دهد تراکنش‌ها را بر روی خود دستگاه تأیید کند.

البته قیمت کیف پول‌های سخت‌افزاری بالاست و در مقایسه با کیف پول‌های نرم‌افزاری باید کمی بیشتر هزینه کنید اما این نوع کیف پول کاملاً ارزش هزینه پرداختی را خواهد داشت، مخصوصاً اگر بخواهید مقدار زیادی اتر بر روی آنها ذخیره کنید. به علاوه، از آنجا که این دستگاه‌ها با هدف خاصی ساخته شده‌اند به تولید انبوه نرسیده و شاید تهیه کردن آنها کمی دشوار باشد.

کیف پول

قیمت تقریبی

صفحه نمایش

لجر نانو اس (Ledger Nano S)

۷۹ دلار / ۹۹ دلار

بل

ه

ترزور (TREZOR)

۹۹ دلار

بله

کیپ‌کی (KeepKey)

۹۹ دلار

بله

مزایا

 • استفاده آسان
 • امن‌ترین نوع کیف پول برای ذخیره رمز ارز
 • پشتیبان گیری یا بک آپ (backup) آسان
 • فضای ذخیره‌سازی آفلاین
 •  

معایب

 • رایگان نیست

کیف پول‌های نظارتی (Custodial Wallet)

کیف پول‌های نظارتی برای نگهداری اتریوم یک سرویس شخص سوم است که دارایی‌های دیجیتال کاربران را ذخیره‌سازی کرده و از آنها محافظت می‌کند. دارندگان این کیف پول همیشه می‌توانند دسترسی به حساب‌های خود را بازیابی کنند زیرا ارائه‌کنندگان این کیف پول از اطلاعات این کیف پول در سرورهای خود پشتیبان تهیه می‌کند.

برای مثال کیف پول نظارتی اتریوم محصول فری والت (Freewallet) کلیدهای خصوصی را بر روی سرورهای خود ذخیره کرده و دارایی‌های مشتریان را در محل ذخیره سرد ذخیره می‌کند. در نتیجه کاربران در صورت فراموش کردن رمز ورود یا گم شدن تلفن خود همیشه می‌توانند دارایی‌های اترشان را از طریق هر دستگاه دیگری بازیابی کنند.

جدا از تفاوت‌های بالا، کیف پول‌های نظارتی تفاوت دیگری با سایر کیف پول‌های دسکتاپ و موبایل رمز ارزها نداشته و تمام قابلیت‌های آنها را به کاربر ارائه می‌دهند. اگر با سپردن کنترل بر دارایی‌هایتان و محافظت از آن به یک شرکت در قبال راحتی و دسترسی آسان مشکلی نداشته باشید شاید کیف پول‌های نظارتی انتخاب خوبی برایتان باشند.

فهرست بهترین کیف پول های اتریوم

در جدول زیر بهترین انواع کیف پول‌های اتریوم به صورت خلاصه وار تشریح شده اند.

کیف پول نوع کیف پول امنیت رابط کاربری مخصوص تلفن همراه مخصوص کامپیوتر قیمت نمره
ترزور سخت‌افزاری عالی *     ۸۹ یورو ۵
میست نرم‌افزاری خوب *   * رایگان ۴/۶
جکس نرم‌افزاری خوب * * * رایگان ۴/۵
کوین بیس آنلاین خوب * *   رایگان ۴/۵
اکسودوس کلاینت خوب     * رایگان ۴/۵
مای اتر والت آنلاین خوب *     رایگان ۴/۵
متاماسک آنلاین خوب *     رایگان ۴/۵
گواردا آنلاین خوب * * * رایگان ۴/۸

افزایش امنیت کیف پول اتریوم

در ادامه به راه‌ها و روش‌های افزایش کیف پول اتریوم و همچنین جلوگیری از هک آن‌ها پرداخته شده است.

جلوگیری از هک و کلاه‌برداری

اولین قدم برای محافظت از اتر استفاده از یک کامپیوتر و اینترنت ایمن است. به‌طور مثال، هنگامی که به رستوران یا هتل می‌روید تحت هیچ شرایطی به اینترنت آن مکان متصل نشوید. همیشه از کامپیوتر و اینترنت شخصی خود استفاده کنید.

  آموزش دانلود و نصب کیف پول الکتروم (Electrum) اندروید و ویندوز+ ویدیو

از بازدید وب‌سایت‌های جعلی خودداری کنید. هنگامی که می‌خواهید نگاهی وب‌سایت یکی از صرافی‌های برجسته بیندازید، آدرس سایت را به دقت وارد کنید و مستقیماً وارد همان سایت شوید. اغلب مواقع تبلیغاتی به‌طور ناگهانی بر روی صفحه شما ظاهر می‌شود و به خاطر داشته باشید که بسیاری از این تبلیغات به منظور هک سیستم شما ظاهر می‌شوند و به هیچ‌وجه روی آن‌ها کلیک نکنید.

مواظب باشید عبارت یادآور یا کلید خصوصی اتریوم خود را در مرورگر یا سایر نرم‌افزارهای خود کپی و جایگذاری نکنید چرا که این نرم‌افزارها ممکن است به ویروس آلوده باشند و اطلاعات شما به بیرون درز پیدا کند.

در صورت دریافت ایمیل‌هایی مبنی بر فرصت‌های آنلاین درآمدزایی در اتریوم یا هر رمز ارز دیگری، مواظب باشید و آن‌ها را باز نکنید. به‌خصوص اگر این ایمیل‌ها در مورد کلود ماینینگ یا پیشنهادهای سرمایه‌گذاری گروهی است.

هنگامی که ایمیل یا پیام‌هایی را در رسانه‌های اجتماعی از صرافی‌ها و سایر سرویس‌های اتریوم مورد استفاده خود دریافت می‌کنید، حواس خود را به هرگونه پیام مشکوک جمع کنید.

اگر آن‌ها از شما بخواهند رمز ورود یا سایر مشخصات خصوصی خود را به اشتراک بگذارید، به احتمال زیاد این پیام از سمت کلاه‌برداران و هکرها فرستاده شده است. بهترین کار این است که به وب‌سایت صرافی خود مراجعه کنید.

امنیت کیف پول اتریوم

اولین و مؤثرترین کاری که می‌توانید برای بهبود امنیت کیف پول خود انجام دهید استفاده از کیف پول سخت‌افزاری است. با استفاده از این کیف پول‌ها دسترسی شما به اتریوم به صورت آفلاین صورت می‌گیرد، در این صورت خطر هک رمز ارز، حملات فیشینگ و سرقت دارایی تا حد قابل‌توجهی کاهش می‌یابد و حتی غیرممکن می‌شود.

یکی دیگر از روش‌های افزایش امنیت دارایی، این است که احراز هویت دوعاملی را فعال کنید. احراز هویتی دوعاملی یک مرحله امنیتی مهم است که هک را دشوارتر می‌کند. این فرایند توسط پیام‌های متنی انجام می‌شود اما سرویس‌های دوعاملی رایگانی مانند رمز ساز گوگل (Google Authenticator) نیز وجود دارد که از امنیت بسیار بالایی برخوردار است.

چنانچه کیف پول خود را به هر دلیلی از دست بدهید و عبارت یادآور خود را فراموش کنید، هر کاری که تاکنون برای امنیت دارایی خود انجام داده‌اید بی معنی خواهد بود. بهتر است عبارت یادآور خود را در چند جای امن و مختلف نگه دارید تا به چنین مشکلی بر نخورید.

مرحله بعدی برای افزایش امنیت دارایی این است که نرم‌افزارهای کامپیوتر و سیستم‌عامل خود را زود زود به روز رسانی کنید چرا که به روز رسانی‌های جدید خدمات و ویژگی‌های امنیتی جدید را در نسخه‌های به روز رسانی شده قرار می‌دهند که امنیت کامپیوتر شما را افزایش می‌دهد.

در آخر اینکه اگر اترهای زیادی را ذخیره کرده‌اید، عاقلانه است که دو کیف پول مختلف نصب کنید، یکی برای ذخیره اتر و دیگری برای انجام معاملات کوچک روزانه.

امنیت معاملات

برخلاف روش‌های پرداخت سنتی، در معاملات اتریوم امکان بازپرداخت وجود ندارد، به این معنا در صورتی که گیرنده یا فرستنده پس از انجام معامله پشیمان شود نمی‌تواند وجوه را بازگرداند. پس از ارسال اتر دیگر نمی‌توانید آن را پس بگیرید پس حتماً قبل از انجام معامله به خوبی فکر کنید.

علاوه بر این از آنجا که اتریوم غیرمتمرکز است در صورت بروز مشکل، مرکز پشتیبانی یا خدمات مشتری وجود ندارد که بتوان از طریق آن‌ها مشکل را برطرف کرد.

با ایجاد معاملات جدید اتریوم، آن‌ها به صورت دسته‌ای پردازش می‌شوند. این مجموعه معاملات در بلاک‌هایی قرار می‌گیرند که به بلاک چین اضافه می‌شوند. هنگامی که یک بلاک جدید به بلاک چین اضافه می‌شود، آن را تائیدیه (confirmation) می‌نامند.

پس از اضافه شدن چند تائیدیِ، دیگر معاملات انجام شده نهایی شده‌اند و امکان بازگشت آن‌ها وجود ندارد؛ البته اگر باز هم خیالتان راحت نشد، کمی صبر کنید تا بلاک‌های بیشتری به بلاک چین اضافه شوند. حالا معامله شما یقیناً تأیید شده است و هیچ‌کس قادر به تغییر آن نخواهد بود.

نکات امنیتی بیشتر

بسیاری از کاربران چنین تصور می‌کنند که هویت آن‌ها در پلتفرم اتریوم به کلی ناشناس باقی می‌ماند اما این‌طور نیست؛ البته به روز رسانی‌های بعدی اتریوم امکان ناشناس ماندن هویت کاربران را بیش از پیش فراهم می‌کند.

به خاطر داشته باشید که معاملات اتریوم به صورت عمومی و برای همیشه در بلاک چین ذخیره می‌شوند. اگرچه هویت دارنده آدرس کیف پول اتریوم عمومی نیست و کسی نمی‌تواند با نگاه کردن به آن هویت شما را کشف کند اما برخی ممکن است بتوانند از طریق برخی کارها بتوانند هویت دارندگان برخی آدرس‌های عمومی را حدس بزنند.

بنابراین قبل از اینکه وارد پلتفرم اتریوم شوید، درباره همه این موارد تحقیق کنید و با آگاهی کامل در مورد اینکه ممکن است هویت شما ناشناس نماند وارد این پلتفرم شوید.

اتریوم هنوز هم یک فناوری و صنعت جدید به شمار می‌رود و نباید از آن انتظار داشت که قیمت‌هایش ناگهان صعود کند. به منظور کاهش ریسک و خطر سرمایه‌گذاری بهترین کار این است که تنها پول یا دارایی اضافی را که در دست دارید در این پلتفرم سرمایه‌گذاری کنید، در این صورت حتی با سقوط قیمت نیز شما ضرر زیادی نکرده‌اید.

به خاطر داشته باشید که سرمایه‌گذاری در هر صنعتی خطرات خود را دارد و شما باید تا حد توان ریسک حاصل از این سرمایه‌گذاری را کاهش دهید.

هنگام سرمایه‌گذاری در اتریوم به هزینه مالیات یا کارمزد نیز توجه کنید. به عنوان مثال در برخی کشورها استفاده از اتر برای خرید محصولات و خدمات ممکن است شامل درصد مالیات زیاد باشد، اغلب کشورها نیز از مردم می‌خواهند که درآمد، سود سرمایه و سایر مالیات‌ها را برای هر چیزی که ارزش مالی دارد، مانند اتر، پرداخت کنند. پس قبل از شروع حتماً در این مورد به اندازه کافی تحقیق کنید.

سؤالات متداول

چگونه کیف پول اتریوم تهیه کنیم؟

کیف پول‌های نرم‌افزاری اتریوم را می‌توانید در قالب یک اپلیکیشن به صورت آنلاین در کامپیوتر یا موبایل خود نصب کنید. کیف پول‌های سخت‌افزاری اتریوم باید به صورت آنلاین از شرکت تولید کننده سفارش داده شود.

بهترین کیف پول اتریوم چیست؟

انواع مختلف و تعداد زیادی کیف پول اتریوم وجود دارد و نمی‌توان گفت کدام یک از این کیف پول‌ها بهترین است، زیرا هر کاربر برای استفاده از کیف پول و نگهداری اتر اهداف مختلفی دارد. به‌طور مثال، برای کسانی که مقدار زیادی اتر را ذخیره می‌کنند کیف پول لجر نانو ایکس (Ledger Nano X) گزینه مناسبی است اما برای افرادی که مقدار کمی اتر را در حساب خود دارند کیف پول اکسودوس (Exodus) بهترین گزینه است.

چگونه اتر را انتقال دهید؟

 • آدرس اتریوم گیرنده را دریافت کنید.
 • حساب خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که سکه کافی برای ارسال و همچنین پرداخت هزینه گس (gas) یا هزینه معامله در کیف پول خود دارید.
 • به گزینه ارسال (send) در کیف پول خود بروید و آدرس گیرنده را وارد کنید.
 • حدود ۱۵ ثانیه صبر کنید تا معامله تأیید شود.
سه رویداد مهم کریپتویی در هفته‌ای که گذشت

سه رویداد مهم کریپتویی در هفته‌ای که گذشت

22 دقیقه پیش


دلایل افزایش قیمت لونا کلاسیک در ماه جاری 

دلایل افزایش قیمت لونا کلاسیک در ماه جاری 

22 دقیقه پیش


از مرگ بازگشتگان! (تحلیل قیمتی لونا و لونا کلاسیک)

از مرگ بازگشتگان! (تحلیل قیمتی لونا و لونا کلاسیک)

17 دقیقه پیش


رشد ۸۶٪ درصدی لونا کلاسیک (LUNC) طی دو روز گذشته

رشد ۸۶٪ درصدی لونا کلاسیک (LUNC) طی دو روز گذشته

42 دقیقه پیش


کد تایید دو عاملی چیست؟ + آموزش فعال‌سازی ۲FA

کد تایید دو عاملی چیست؟ + آموزش فعال‌سازی ۲FA

13 دقیقه پیش


ربات تریدر ارز دیجیتال چیست؟ معرفی بهترین ربات ترید کریپو

ربات تریدر ارز دیجیتال چیست؟ معرفی بهترین ربات ترید کریپو

14 دقیقه پیش


ارز دیجیتال مارکو (MRC) چیست؟ کی عرضه می‌شود؟ چه کاربردی دارد؟

ارز دیجیتال مارکو (MRC) چیست؟ کی عرضه می‌شود؟ چه کاربردی دارد؟

21 دقیقه پیش


هودل (HODL) یا هولد کردن چیست؟ منظور از هولد و هولدر در ارزهای دیجیتال چیست؟

هودل (HODL) یا هولد کردن چیست؟ منظور از هولد و هولدر در ارزهای دیجیتال چیست؟

41 دقیقه پیش


بهترین ارز دیجیتال برای استیکینگ (stake) یا استیک کردن در سال ۲۰۲۱ کدام است؟

بهترین ارز دیجیتال برای استیکینگ (stake) یا استیک کردن در سال ۲۰۲۱ کدام است؟

21 دقیقه پیش


تحلیل و پیش بینی آینده قیمت بیت کوین کش در سال ۲۰۲۱ تا سال ۲۰۲۵

تحلیل و پیش بینی آینده قیمت بیت کوین کش در سال ۲۰۲۱ تا سال ۲۰۲۵

31 دقیقه پیش


استیکینگ چیست و چرا سود دارد؟ آموزش استیک کردن ارز دیجیتال

استیکینگ چیست و چرا سود دارد؟ آموزش استیک کردن ارز دیجیتال

12 دقیقه پیش


تغییر در فرآیند احراز هویت و تعیین سطوح جدید در رمزینکس برای راحتی بیشتر کاربران

تغییر در فرآیند احراز هویت و تعیین سطوح جدید در رمزینکس برای راحتی بیشتر کاربران

21 دقیقه پیش