زمان مطالعه : ۳ دقیقه

قیمت بیت کوین امروز افزایش قابل توجهی داشت؛ ارزش بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته تقریباً ۴۰ درصد صعود کرد و پس از گذشت چند روز سخت، بالاخره به سطح ۱۰ هزار دلاری رسید. گزارش های CoinDesk نشان می دهد که برجسته ترین ارز دیجیتال جهان در حدود ساعت ۹:۴۵ به ارزش حدود ۱۰،۳۳۲.۴۱ دلار رسیده است. بیت کوین از پایین ترین روند قیمت روزانه اخیر خود یعنی ۷،۳۹۳.۲۶ دلار در هفته های اخیر، به صورت ناگهانی ۳۹.۸ درصد رشد داشته است. این ارز دیجیتالی محبوب طی چند ساعت بین اواخر صبح تا اوایل ظهر در طی یک روند صعودی به بیش از ۸،۷۰۰ دلار افزایش یافت و تا ساعت ۹ شب از ۱۰،۰۰۰ دلار نیز پیشی گرفت. در ادامه با رمزینکس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد روند صعودی ارزش بیت کوین کسب کنید.

ارزش بیت کوین

افزایش ۴۰ درصدی قیمت بیت کوین

روند صعودی بیت کوین پس از روند نزولی آن در هفته های اخیر اتفاق افتاد. اندکی پیش از آنکه مارک زاکربرگ، مدیر عامل شرکت فیس بوک در کنگره آمریکا در مورد قابل‌ اطمینان بودن لیبرا، (پروژه ارز دیجیتال پیشنهادی فیسبوک) شهادت دهد،  قیمت ارز دیجیتالی کاهش یافت.

اخیراً، تحلیلگران تکنیکال تأکید کرده بودند که ارز دیجیتالی بیت کوین در حال نزدیک شدن به یک روند نزولی به نام Death Cross (صلیب مرگ) است و سیگنال های نزولی بیشتری را در نتیجه میانگین متحرک با دوره ۵۰ (DMA) در افت متوسط ​​۲۰۰ روزه ارائه می دهد.

اما برخلاف تصورات گفته شده، اوایل امروز، بازار ارزهای دیجیتالی رونق بیشتری پیدا کرد. این افزایش ارزش بیت کوین هنگامی رخ داد که شی جینپینگ، رئیس جمهور جمهوری خلق چین، بر فرصت های قابل توجهی که فناوری بلاک چین ارائه می دهد، تأکید کرد.

با حرکت رو به بالای بیت کوین، مبادله گران شروع به سرمایه گذاری های کوتاه مدت کردند و همین امر باعث افزایش بیشتر ارزش بیت کوین شد. به گفته تحلیلگران، ادامه روند افزایشی بیت کوین باعث ایجاد FOMO (ترس از دست رفتن) و ارزش بیت کوین می شود.

اظهارات مدیر عامل های شرکت های ارز دیجیتالی

به گفته جان تودارو ، مدیر تحقیقات ارزهای دیجیتال TradeBlock، درباره تحولات اخیر ارزش بیت کوین:

پیش از شنیدن اظهارات مارک زوکربرگ، کاهش ارزش معاملات، باعث روند نزولی در بازار ارزهای دیجیتالی شد. وی اظهار داشت: مجموعه فنی، منفی به نظر می رسید؛ اما پس از اظهارات رئیس جمهور چین یعنی شی جینپینگ پیرامون فناوری بلاک چین یک کاتالیزور مثبت غیر منتظره ایجاد شد، که باعث شد بازار به سمت روند صعودی حرکت کند. و منجر به حرکت به سمت بالا شد.

Marouane Garcon، مدیر عامل پلتفرم crypto-to-crypto derivatives، بر اهمیت کلیدی نظرات مربوط به رئیس جمهور چین تاکید کرد.

وی اظهار داشت که اتفاقات زیادی افتاده، اما بیشترین تاثیر در قیمت مربوط به سخنان و اظهارات رئیس جمهور چین شی است، زیرا سخنان او چراغ سبزی برای مردم چین است و تأثیر مهمی در سراسر چین ایجاد خواهد کرد.

ارزش بیت کوین

تحلیل ارز بیت کوین در هفته گذشته

هفته گذشته شاهد بودیم که بیت کوین مثلث میان مدت را شکسته است، حرکتی گسترده به سمت روند نزولی و یافتن پشتیبانی از سطح که از نظر بسیاری به عنوان پشتیبان اساسی دیده می شد. این روند ۶۱.۸٪ فیبوناچی طلایی، در محدوده ۷۲۰۰ دلار بود. بیت کوین در حال حاضر حدود ۹۲۰۰ دلار (سطح ۳۸.۲٪ فیبوناچی) در حال تثبیت است. سطح بعدی مقاومت ۹۴۰۰ دلار است.

شاید شاخص RSI تنها چراغ مثبت موجود باشد، با این حال، RSI اکنون با الگوی پایین ترین سطح مواجه به عنوان یک نقطه تصمیم گیری مهم روبرو است.

اهداف بعدی قبل از رسیدن به ۱۰،۳۰۰ تا ۱۰،۴۰۰ دلار، ۹۸۰۰ دلار است. پس از شکستن نقطه مقامت بعدی اهداف بالاتر ۱۰،۶۰۰ دلار و ۱۱۰۰۰ دلار (مقاومت قابل توجه) است.

در بازار مبادلات بیت کوین هر چیزی امکان پذیر است، ممکن است روزانه شاهد سود ۴۲ درصد یا برعکس باشید. اما گمانه زنی هایی از یک پیش بینی کنند ناشناس وجود دارد که نشان می دهد، احتمالا قیمت بیت کوین تا آخر اکتبر ۲۰۱۹ به ۱۶،۰۰۰ دلار خواهد رسید.

با این حال تریدهای بزرگ همچنان حرکتی انجام نداده اند، شاید به دنبال تثبیت نقطه های حمایت پشتیبان یا حتی نمودارها و شاخص ها می باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید