اپراتور Coinme خرید ارز دیجیتال بیت کوین را برای ساکنان 21 ایالت در ایالات متحده آمریکا با استفاده از ATM بیت کوین گسترش داده است. Coinme برای اولین بار در سال 2014 شروع به فروش بیت کوین کرد و در حال حاضر از طریق همکاری با اپراتور Coinstar، بیش از 2200 کیوسک کوین در مکان های مختلف  تاسیس کرده است. در ادامه با رمزینکس همراه باشید تا از ATM های بیت کوین، نحوه‌ی کار آن و پیشرفت شرکت Coinme با کیوسک های Coinme مطلع شوید.

با ATM های بیت کوین آشنا شوید

ATM بیت کوین یک کیوسک است که به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از یک دستگاه گوینده اتوماتیک، بیت کوین خریداری کنند. برخی از این دستگاه ها قابلیت دو طرفه دارند، به این معنی که کاربر قادر به خرید و فروش بیت کوین با استفاده از پول نقد است. کیوسک های atm دستگاه هایی هستند که قابلیت اتصال به اینترنت و تبدیل پول نقد یا کارت اعتباری به بیت کوین را دارند. این دستگاه ها دقیقا به صورت خود پردازهای سنتی کار نمی کنند، ‌اما کار مشابهی دارند. atm بیت کوین به هیچ دستگاه بانکی متصل نیست بلکه به صورت مستقیم با کاربران ارتباط برقرار می کند. مکان های رایج دستگاه های خودپرداز بیت کوین در فروشگاه های خرده فروشی، مغازه ها، رستوران ها، مراکز خرید یا فرودگاه می باشد.

ATM های بیت کوین

بیشتر بدانید : ماشین حساب استخراج بیت کوین چیست؟

خرید بیت کوین با استفاده از دستگاه های ATM

فرآیند خرید بیت کوین در دستگاه های مختلف متفاوت است. با این حال خرید از دستگاه های رایج شامل مراحل ارائه شده در امه‌ی مطلب است:

1. گزینه‌ی خرید بیت کوین را انتخاب نمایید

2. مقدار ارز مورد نظر خود را مشخص نمایید

3. محدودیت ها و روش های تایید توسط اپراتور تنظیم می شود و می تواند در دستگاه های مختلف، متفاوت باشد.

4. شماره تلفن خود را با استفاده از پد ATM وارد نمایید، سپس کد SMS را دریافت و در دستگاه وارد کنید.

5. پس از آن گزینه های مختلفی روی صفحه‌ی نمایش وجود دارد که شما می توانید با کلیک روی هر کدام، نحوه‌ی ارسال بیت کوین به آدرس کیف پول تان را انتخاب نمایید. سپس با انتخاب کد qr می توانید آدرس را پرینت نمایید.

گسترش عملکرد شرکت اپراتور ATM بیت کوین

Coinme کار خود را به عنوان اپراتور atm بیت کوین  آغاز کرد و در این راه در سال 2015 از کیوسک های Robocoin استفاده کرد. پس از آن شرکت Robocoin کار خود را متوقف کرد و از این رو Coinme مجبور به استفاده از نرم افزار Lamassu جهت تطبیق آن با سخت افزارها و ایجاد دستگاه های بیشتر شد. در سال 2017 شرکت ساخت دستگاه های سخت افزاری و نرم افزاری جدیدی را با برند خود آغاز کرد.

ATM های بیت کوین

بیشتر بدانید : اپلیکیشن های دریافت بیت کوین رایگان کدامند؟

نیل Bergquist، یکی از بنیانگذاران و مدیران ارشد Coinme در مصاحبه‌ی مطبوعاتی خود در این خصوص اظهار داشت که :

بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی مزایای منحصر به فردی را برای مصرف کنندگان در نظر دارند که شامل کاهش هزینه‌ی کارمزد و زمان ارسال پول به دوستان و فامیل ها می شود. از این رو این شرکت برای همکاری با Coinstar بسیار هیجان زده است؛‌ چرا که قابلیت دسترسی به این ارز دیجیتالی را برای عموم مردم راحت تر ساخته است.

این ویژگی کاربران را قادر می سازد تا با استفاده از دستگاه های Coinstar و تا سقف 2500 دلار  با  اکانت Coinme بیت کوین دریافت کنند. در حال حاضر بیش از 3000 دستگاه خود پرداز بیت کوین در سراسر ایالات متحده، 700 دستگاه در کانادا، 270 عدد در اتریش و 240 عدد در انگلستان وجود دارد.

به طور معمول کاربران، ارزهای دیجیتالی خود را از طریق روش های آنلاین خریداری می کنند، اما با استفاده از ATM این کار به صورت فیزیکی و با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

به گفته‌ی مدیر عامل شرکت Coinstar:

خرید بیت کوین از طریق کیوسک های Coinstar با استقبال شدیدی از طرف مصرف کنندگان و خرده فروشان برخوردار بوده است. از این رو باعث شده تا به فکر تاسیس کیوسک های فروش کوین در دیگر کشورها بیافتیم.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما صمیمانه سپاسگزاریم، در صورت هرگونه اطلاع از نحوه‌ی کارکرد atm بیت کوین، گسترش آن در کشورهای دیگر و همکاری دو شرکت Coinme و Coinstar، لطفا نظرات خود را در کامنت ها بیان کنید تا دیگر مخاطبان نیز بهره مند شوند.

دوستان گرامی از توجه و همراهیتان صمیمانه ممنون و وسپاسگزاریم. لطفا سوالات و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید.

در حال حاضر نظری وجود ندارد.