زمان مطالعه : ۳ دقیقه

قیمت بیت کوین در اوایل روز ۲۶ اکتبر افزایش چشم گیری داشت به طوریکه قیمت به ۱۰،۰۰۰ دلار رسید، هرچند که بسیار کوتاه مدت بود. براساس اطلاعات Bitstamp، ارز دیجیتالی شماره یک دنیا در ساعت ۰۱:۴۵ به بالاترین ارزش خود از تاریخ ۲۴ سپتامبر به ۱۰،۳۵۰ دلار رسید. در همین حال، متوسط ​​قیمت جهانی، که توسط شاخص قیمت بیت کوین CoinDesk محاسبه شده است، بالغ بر ۱۰.۳۳۲ دلار است. تا قبل از ۲۶ اکتبر ارزهای دیجیتالی تحت فشارهای نزولی بازار خرس حتی به زیر  قیمت ۷،۵۰۰ دلار نیز رسیده بودند و تحلیلگران برجسته منتظر افت بیشتر ارزش آن ها بودند، این افت قیمت که به اصطلاح “صلیب مرگ” نامیده شد یک صعود نزولی از میانگین حرکت دراز مدت بیت کوین است. در ادامه با رمزینکس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد بالاترین قیمت بیت کوین کسب کنید.

 

بالاترین قیمت بیت کوین

قیمت BTC در اوایل معاملات روز جمعه ۲۵ اکتبر در ایالات متحده حدود ۷،۵۰۰ دلار بود و به صورت ناگهانی در ساعت ۱۷:۲۰ دقیقه به ۸ هزار و ۸۰۰ دلار رسید. قیمت این ارز قبل از رسیدن به ۱۰،۰۰۰ دلار در اوایل ۲۶ اکتبر، در محدوده ۸،۵۰۰ تا ۸،۷۰۰ دلار بود. در اصل، صلیب مرگ برای چهارمین بار از سال ۲۰۱۴ فروشندگان را در سمت اشتباه به دام انداخت. قیمت بیت کوین در روز جمعه با ۸،۶۶۲ دلار بسته شد (UTC) که مطابق با اطلاعات Bitstamp حدود ۱۶.۵۱ درصد افزایش قیمت داشته است. این نرخ افزایشی بیشترین افزایش روزانه از تاریخ ۲ آوریل به شمار می رود. در آن زمان، BTC با ۱۸،۴۵ درصد افزایش قیمت از ۴۱۳۳ دلار به ۵۸۰۸۰ دلار رسیده بود.

در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد دلایل افزایش قیمت بیت کوین و رسیدن به بالاترین قیمت بیت کوین در روزهای اخیر پس از افت چند هفته ای آن کسب کنید.

دلایل افزایش قیمت بیت کوین

برخی از کارشناسان مبادلات ارزهای دیجیتالی روند افزایشی قیمت بیت کوین را با اظهارات رئیس جمهور چین شی جینپینگ مبنی بر اینکه دومین اقتصاد بزرگ جهان باید در پذیرش فناوری بلاک چین تسریع داشته باشد، مرتبط کرده اند. از این گذشته، چین یکی از بزرگترین بازارهای تقاضا برای ارزهای دیجیتالی در طول روند صعودی (گاو نر) در سال ۲۰۱۷ بود.

ناظران برجسته ای همچون آنتونی پامپلیانو بر این عقیده اند که حمایت عمومی رئیس جمهور چین از فناوری بلاکچین، ایالات متحده و سایر کشورها را مجبور به پذیرش این فناوری می کند و شاید ارزش بیت کوین را تقویت کند.

بنابراین جامعه سرمایه گذار انتظار دارد که این روند صعودی ادامه یابد. با این حال برخی از مبادله گران نگران این هستند که بالا رفتن قیمت بیت کوین، ماندگار نباشد؛ زیرا چین در حال تولید نسخه دیجیتالی از ارز خود است و بعید است که ممنوعیت خود را برای بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده لغو کند.

برخی دیگر دلیل بالا رفتن قیمت بیت کوین را هالوینگ می دانند. در گذشته نیز ارز دیجیتالی شش ماه قبل از هالوینگ، افزایش قیمت داشت. به عنوان مثال در ماه نوامبر ۲۰۱۲ ارزش بیت کوین از ۵۰ BTC به ۲۵ BTC کاهش یافت. BTC در سه ماه تا اواسط آگوست از ۵ به ۱۶ دلار رسید و در ماه نوامبر قیمت آن ۱۰ دلار شد.

در همین راستا، BTC در چهار ماه تا اواسط ژوئن ۲۰۱۶، از ۳۶۰ دلار به ۷۸۰ دلار صعود کرد و قبل از صعود و افت دوباره به ۴۶۵ دلار در ماه آگوست رسید، هنگامی که پاداش بلاک از ۲۵ BTC به ۱۲.۵ BTC کاهش یافت.

بیت کوین امسال روند صعودی داشته و تقریباً ۱۵۰ درصد نسبت به سال گذشته در حال افزایش است. این رقم علامت قابل توجهی از سال گذشته را نشان می دهد، هنگامی که سکه دیجیتال پس از ۲۰،۰۰۰ دلار در دسامبر سال ۲۰۱۷ به پایین ترین نرخ خود یعنی ۳۲۱۲ دلار رسید.

در حال حاضر، قیمت بیت کوین ۹،۲۰۶ دلار است که حاکی از افت بالاترین قیمت بیت کوین در چند وقت اخیر یعنی ۱۰۰۰۰ دلار است. نمودارهای تکنیکال نشان می دهد که اگر قیمت ها بالاتر از ۹،۷۵۰ دلار برود، احتمال شکست نقطه پشتیبانی وجود خواهد داشت.

خدمات رمزینکس

در صورتیکه تمایل به دنبال کردن روند قیمت بیت کوین و پیش بینی های آینده قیمت بیت کوین دارید، ما را در ادامه ی پست های مرتبط به تحلیل قیمت بیت کوین همراهی کنید. در صورت تمایل به مبادله (خرید و فروش) بیت کوین با سایر افراد می توانید از رمزینکس تریدر و در صورتیکه تمایل به مبادله با صرافی دارید می توانید از صرافی رمزینکس استفاده کنید. برای استفاده از این امکانات به صفحه https://ramzinex.com/ مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید