زمان مطالعه : ۲ دقیقه

قیمت بیت کوین کش از اواخر سپتامبر همواره نزولی بوده است، اما در چهار هفته‌ی اخیر دچار جنب و جوش بیشتری شده است. این دارایی دیجیتال توانست سطح مقاومت ۳۴۱ دلاری خود را دو بار بشکند اما در ۲۴ ساعت بعد قیمت آن دچار اصلاح شد. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین کش دوباره در شرایطی مشابه قرار گرفته و احتمال پول‌بک آن بسیار قوی به نظر می‌رسد.

چارت یک روزه‌ی بیت کوین کش

همان‌طور که قبلاً توضیح داده شد، قیمت بیت کوین کش از ۲۲ سپتامبر به بعد نزولی بوده است،‌ به گونه‌ای که موقعیت آن در بالای سطح حمایت صعودی ثتبیت شد. همچنین توجه داشته باشید که میانگین متحرک ۵۰ روزه به عنوان حمایت پایه‌ای عمل کرده و توکن بیت کوین کش همواره پس از برخورد به میانگین متحرک تغییر جهت داده و صعودی شده است.

چارت یک روزه‌ی بیت کوین کش

نکته‌ی کلیدی که با توجه به ساختار بازار بیت کوین کش می‌توان متوجه شد گرایش آن به حرکت جانبی است. در چارت بیت کوین هیچ شکست قابل توجهی به چشم نمی‌خورد و این رمزارز صرفاً بر روی بازار صعودی کلی حساب کرده است. بیت کوین کش اخیراً به ۳۸۰ دلار رسید، سطحی که در زمان این نگارش نزدیک‌ترین مقاومت آن بود. اما اگر قله‌های قبلی را در نظر بگیریم شاید بتوان گفت که بیت کوین کش در چند روز آینده یک بار دیگر نزولی خواهد شد.

با توجه به ماهیت پرنوسان رمزارزها، سطح ۲۷۰ دلار باید آخرین حمایتی باشد که بیت کوین کش قبل از صعودی شدن امتحان می‌کند. در سوی دیگر اندیکاتورهای بازار به یک حرکت رو به بالا قبل از ریزش بعدی قیمت اشاره دارند.

منطق بازار

همان‌گونه که در چارت بالا دیده می‌شود نوارهای میانگین متحرک ظاهراً در حال گسترده شدن هستند که نشان می‌دهد روند صعودی در زمان نگارش این مطلب در حال تثبیت شدن است. شاخص آر اس آی نیز تا حدود زیادی در حال افزایش بود و به نظر می‌رسید که بتواند منطقه‌ی اشباع خرید در چارت را لمس کند.

منطق بازار

در نهایت، اسیلاتور آسم (AO)  نیز به بازیابی مومنتم صعودی در چارت‌ها اشاره می‌کند. کندل‌های سبز نمودار این اسیلاتور حاکی از حرکت صعودی جزئی است؛ این یافته ظاهراً با حرکت قیمت بیت کوین کش مطابقت دارد.

سخن آخر

وابستگی بیت کوین به بیت کوین بدیهی است. رسیدن قیمت بیت کوین کش به قله‌های بالاتر همچنان ادامه خواهد داشت، اما هر گونه تغییر جهت اساسی در آینده منجر به اصلاحات شدید در زیر محدوده‌ی ۳۰۰ دلار خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید