بیت کوین کش به عنوان یک شبکه پرداخت عمل می‌کند. این رمز ارز، یک پول الکترونیکی همتا به همتا برای اینترنت است که برای عملیات خود به هیچ بانک مرکزی و اشخاص ثالث قابل اعتمادی نیاز ندارد و کاملاً غیر متمرکز است. تمرکز اصلی بیت کوین کش بر ظرفیت تراکنش است. در ادامه این مقاله قصد داریم به تحلیل تکنیکال قیمت دیروز و امروز ارز دیجیتال بیت کوین کش بپردازیم.

تحلیل امروز بیت کوین کش

قیمت بیت کوین کش با افزایش ۲/۱ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته، بر روی ۵۵۴ دلار معامله شد. در ادامه با تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیت کوین کش با ما همراه باشید.

تحلیل زیر جنبه اطلاعاتی دارد و نباید مبنایی برای خرید یا فروش قرار گیرد. این تحلیل در تاریخ ۱۰ مرداد بروزرسانی شده است.

از نمودار ۴ ساعته این رمز ارز بر می‌آید که قیمت حرکت صعودی خود را به سمت مقاومت نزدیک خود بر روی ۵۶۶ دلار ادامه می‌دهد.در صورت عدم رسیدن به این هدف، قیمت می‌تواند نزدیک به مرز ۵۴۴ دلار متوقف شده و سپس بر روی ۵۲۸ دلار باز گردد.

نمودار ۴ ساعته بیت کوین کش

شاخص قدرت نسبی (RSI) علیرغم اشاره به افت جزئی در فشار خرید، همچنان در محدوده صعودی باقی مانده است. خطوط سیگنال سبز رنگ در اندیکاتور آوسام (Awsome) حضور خریداران را در بازار را نشان می دهد.

با این حال و برعکس این موضوع، هیستوگرام اندیکاتور مک دی (MACD) نزولی شده است، مبین این مطلب نیز کراس اور خطوط سیگنال آن است.

برای خرید بیت کوین کش می توانید وارد پلتفرم معاملاتی همتا به همتا صرافی ارز دیجیتال رمزینکس شوید. در این پلتفرم کاربران به طور مستقیم با یکدیگر وارد معامله خرید یا فروش بیت کوین کش می شوند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش (Bitcoin Cash)؛ ۲۱ خرداد

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش

پس از برخورد قیمت با مقاومت ۷۵۰ دلاری، قیمت بیت کوین کش روند نزولی جدیدی را آغاز کرد. این رمرز ارز سطح حمایتی ۶۵۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۵۵ (SMA55) (4 ساعته) را برای حرکت به یک منطقه نزولی شکست و از سطح ۶۰۰ دلار نیز عبور کرده و به ۵۴۵ دلار رسید.

قیمت اکنون در حال اصلاح بوده و بالاتر از سطح ۶۰۰ دلار هم رسیده است. سپس قیمت از سطح ۲۳/۶ درصد فیبوناچی نیز که از ۷۳۶ دلار به پایین ترین قیمت ۵۴۵ دلار کشیده شده بوده است، افت کرد.

با این حال قیمت نزدیک به ناحیه ۶۳۵ دلار و ۶۵۰ دلار با مقاومت مواجه و پایین تر از سطح ۶۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۵۵ (۴ ساعته) در حال نوسان است. در نمودار ۴ ساعته نیز جفت ارز بیت کوین کش به دلار (BCH/USD) یک خط روند نزولی مهم را روی مقاومت ۶۵۰ دلاری تشکیل داده است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین کش (Bitcoin Cash)
نمودار ۴ ساعته بیت کوین کش

این خط روند نزدیک به میانگین متحرک ساده ۵۵ (SMA55) در نمودار ۴ ساعته قرار دارد که با سطح ۵۰ درصد فیبوناچی هم که از بالاترین سطح ۷۳۶ دلار به پایین ترین سطح ۵۴۵ دلار کشیده شده همزمان است.

بنابراین، برای شروع روند صعودی، یک بریک اوت (شکست قیمت) واضح بالاتر از ۶۵۰ دلار ضروری است. مقاومت ماژور بعدی نزدیک به ۶۶۵ دلار است و بالاتر از آن نیز قیمت ۷۰۰ دلار به عنوان هدف قرار گرفته است. حمایت اولیه در صورت نزول نزدیک به سطح ۵۸۰ دلار است. حمایت اصلی بعدی نیز نزدیک به سطح ۵۵۰ دلار است که حرکت به زیر آن قیمت را به سطح ۵۰۰ دلار خواهد رساند.

با نگاهی به نمودار می توان دید که قیمت بیت کوین کش کاملاً زیر ۶۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۵۵ در تایم ۴ ساعته معامله می شود. به طور کلی، قیمت می تواند روند نزولی خود را ادامه دهد، مگر اینکه بتواند از ناحیه ۶۵۰ دلار تا ۶۶۵ دلار عبور نماید.

بررسی اندیکاتورهای تکنیکال بیت کوین کش

اندیکاتور مک دی (MACD)  4 ساعته: در منطقه صعودی قرار گرفته و در حال از دست دادن انرژی خود است.

شاخص قدرت نسبی (RSI)  4 ساعته: درست زیر سطح ۵۰ خود قرار دارد.

سطوح حمایتی کلیدی: ۵۵۰ دلار و ۵۰۰ دلار. سطوح مقاومتی کلیدی: ۶۵۰ دلار و ۷۰۰ دلار.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش (Bitcoin Cash)؛ ۹ خرداد

اگر قیمت بیت کوین کش نتواند کانال کنونی خود را حفظ کند، ممکن است تا زیر حمایت ۵۰۰ دلاری افت کند. در ادامه بیشتر به تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش پرداخته شده است.

بررسی بازار جفت ارز بیت کوین کش به دلار (BCH/USD)

سطوح کلیدی:

  • سطوح مقاومت: ۱۰۰۰ دلار، ۱۱۰۰ دلار، ۱۲۰۰ دلار
  • سطوح حمایتی: ۳۵۰ دلار، ۲۵۰ دلار، ۱۵۰ دلار

جفت ارز بیت کوین کش به دلار (BCH/USD) در حال حاضر یک حرکت نوسانی را نشان می‌دهد زیرا این رمز ارز از دیروز تا کنون قادر به حفظ روند صعودی ثابت نبوده است. با این حال، طی چند روز گذشته، قیمت بیت کوین کش در آغاز روز با یک روند صعودی یا نزولی آغاز شده و در اواخر روز فارق از جهت غالب روزانه معکوس شود.

نمودار بیت کوین کش به دلار

پیش بینی قیمت بیت کوین کش: انتظارات ما از بیت کوین کش چیست؟

قیمت بیت کوین کش ممکن است همچنان در الگوی پرچم باقی بماند و منتظر عبور از مرز پایین کانال باشد. علاوه بر این، نمودار روزانه نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین کش قبل از رسیدن به بالاترین قیمت روز خود در ۶۸۹/۰۲ دلار تا ۶۱۶/۸۷ دلار افت کرده و سپس خود را در جایی که در حال حاضر سطح حمایتی ۶۶۷/۲۳ دلار است، ثابت کرد.

در همین حال، اگر این حمایت قیمتی ضعیف شود، ممکن است قیمت شکسته شود، زیرا فروشندگان می‌توانند سطح حمایت جدیدی را روی ۳۵۰ دلار، ۲۵۰ دلار و ۱۵۰ دلار پیدا کنند.

با این حال، یک حرکت صعودی ممکن است از میانگین متحرک ۹ روزه (MA9) عبور کند که این می‌تواند قیمت بازار را به سطوح مقاومتی ۱۰۰۰ دلار، ۱۱۰۰ دلار و ۱۲۰۰ دلاری برساند. در حال حاضر، شاخص مقاومت نسبی (۱۴MA) در محدوده ۴۰ حرکت می‌کند.

تحلیل بیت کوین کش
نمودار بیت کوین کش به بیت کوین

بیت کوین کش در مقایسه با بیت کوین به دلیل احساسات نزولی پر قدرت که منجر به افت شدید بازار آن شده، همچنان عملکرد بسیار ضعیفی دارد. با این حال، هنگامی که قیمت بیت کوین کش کاهش می‌یابد، فروشندگان بر خریداران پیشی می‌گیرد و هر شکست در زیر کانال نزولی می‌تواند باعث فروپاشی این رمز ارز شود.

در صورت حرکت جفت ارز بیت کوین کش به بیت کوین به سمت بالا مقاومت اولیه ۰/۰۰۰۰۲۳۰۰ بیت است. در عین حال، ادامه یک حرکت نزولی تا زیر مرز پایینی کانال می‌تواند حمایت مهمی را روی ۰/۰۰۰۰۱۵۰۰ بیت لمس کند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش (Bitcoin Cash)؛ ۷ فروردین

پس از افت چشمگیر قیمت بیت کوین کش طی دو روز گذشته، قیمت بیت کوین کش برگشته و در حال بهبود است. این رمز ارز در ۲۵ مارس (۷ فروردین) تا حدود ۱۸ درصد افت کرد و از آن زمان به بعد در تلاش است تا ضررهای خود را بازیابد و در نمودار به سمت بالا حرکت کند.

نمودار این رمز ارز در زمان نگارش این مقاله روی سطح ۵۰۳/۱ دلار معامله شد و ارزش بازار بیش از ۹/۴ میلیارد دلار را به ثبت رساند. در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵ درصد افزایش قیمت روی این جفت ارز مشاهده شد و به نظر می‌رسد که در بازار انرژی حرکتی کافی برای صعود وجود دارد تا بتواند آن را بهبود بخشد و در کوتاه مدت آن را از محدوده قیمت ۵۵۰ دلار به سمت بالا بازگرداند.

تحلیل قیمت بیت کوین کش (Bitcoin Cash)؛ 7 فروردین

قیمت بیت کوین کش در بازه زمانی ۱۴-۱۶ ساعت گذشته یک روند صعودی قوی را تجربه کرده است. در حالی که مقاومت گسترده‌ای در محدوده قیمت ۵۵۲ دلار وجود دارد، انرژی بالای پشت حرکت صعودی موجود در بازار ممکن است اجازه دهد که این سطح در روزهای آینده شکسته شود.

با این حال، اگر روند یک بار دیگر رو به عقب برگردد، این رمز ارز ممکن است مجبور باشد به سطح حمایتی ۴۷۴/۷ دلاری که یک بار قبلاً لمس کرده است دوباره اعتماد کند. سطح حمایتی دیگری نیز روی قیمت ۴۲۴ دلار وجود دارد اما احتمال سقوط قیمت این رمز ارز به چنین سطحی در کوتاه مدت وجود ندارد.

منطق بازار قیمت

اندیکاتورهای تکنیکال این کوین همگی چشم اندازی صعودی را برای کوتاه مدت نشان می‌دهند. اندیکاتور مک دی (MACD) یک کراس اوور صعودی را تجربه کرده است و هیچ نشانه‌ای از تغییر روند وجود ندارد.

این نشان می‌دهد که قیمت در کوتاه مدت صعودی خواهد بود. اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز بسیار امیدوار کننده است زیرا اکنون در فاصله بسیار نزدیکی تا منطقه اشباع خرید قرار داشته و از منطقه خنثی فاصله گرفته است.

سطوح مهمی که باید مراقب آنها بود:

  • مقاومت: ۵۵۲ دلار، ۶۱۵ دلار
  • حمایت: ۴۷۴ دلار، ۴۲۴ دلار
  • ورود: ۵۱۳ دلار
  • حد سود: ۵۵۸ دلار
  • حد ضرر: ۴۶۸ دلار
  • نسبت ریسک به پاداش: ۱/۱۷

نتیجه گیری

قیمت بیت کوین کش در روز گذشته شاهد بهبود بوده و احتمالاً در کوتاه مدت ادامه خواهد یافت. این کوین حرکت صعودی قابل توجهی را به نمایش گذاشت که می‌تواند منجر به شکست سطح مقاومتی در محدوده قیمت ۵۵۲ دلار در روزهای آینده شود. با این وجود در چند ساعت آینده، اگر یک روند معکوس اتفاق بیفتد، قیمت این رمز ارز احتمالاً خود را روی سطح حمایتی نزدیک خود و روی ۴۷۴ دلار تثبیت خواهد کرد.

تحلیل قیمت بیت کوین کش (Bitcoin Cash)؛ ۸ دی

قیمت بیت کوین کش از اواخر سپتامبر همواره نزولی بوده است، اما در چهار هفته‌ی اخیر دچار جنب و جوش بیشتری شده است. این دارایی دیجیتال توانست سطح مقاومت ۳۴۱ دلاری خود را دو بار بشکند اما در ۲۴ ساعت بعد قیمت آن دچار اصلاح شد. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین کش دوباره در شرایطی مشابه قرار گرفته و احتمال پول‌بک آن بسیار قوی به نظر می‌رسد.

چارت یک روزه‌ی بیت کوین کش

همان‌طور که قبلاً توضیح داده شد، قیمت بیت کوین کش از ۲۲ سپتامبر به بعد نزولی بوده است،‌ به گونه‌ای که موقعیت آن در بالای سطح حمایت صعودی ثتبیت شد. همچنین توجه داشته باشید که میانگین متحرک ۵۰ روزه به عنوان حمایت پایه‌ای عمل کرده و توکن بیت کوین کش همواره پس از برخورد به میانگین متحرک تغییر جهت داده و صعودی شده است.

چارت یک روزه‌ی بیت کوین کش

نکته‌ی کلیدی که با توجه به ساختار بازار بیت کوین کش می‌توان متوجه شد گرایش آن به حرکت جانبی است. در چارت بیت کوین هیچ شکست قابل توجهی به چشم نمی‌خورد و این رمزارز صرفاً بر روی بازار صعودی کلی حساب کرده است. بیت کوین کش اخیراً به ۳۸۰ دلار رسید، سطحی که در زمان این نگارش نزدیک‌ترین مقاومت آن بود. اما اگر قله‌های قبلی را در نظر بگیریم شاید بتوان گفت که بیت کوین کش در چند روز آینده یک بار دیگر نزولی خواهد شد.

با توجه به ماهیت پرنوسان رمزارزها، سطح ۲۷۰ دلار باید آخرین حمایتی باشد که بیت کوین کش قبل از صعودی شدن امتحان می‌کند. در سوی دیگر اندیکاتورهای بازار به یک حرکت رو به بالا قبل از ریزش بعدی قیمت اشاره دارند.

منطق بازار

همان‌گونه که در چارت بالا دیده می‌شود نوارهای میانگین متحرک ظاهراً در حال گسترده شدن هستند که نشان می‌دهد روند صعودی در زمان نگارش این مطلب در حال تثبیت شدن است. شاخص آر اس آی نیز تا حدود زیادی در حال افزایش بود و به نظر می‌رسید که بتواند منطقه‌ی اشباع خرید در چارت را لمس کند.

منطق بازار

در نهایت، اسیلاتور آسم (AO)  نیز به بازیابی مومنتم صعودی در چارت‌ها اشاره می‌کند. کندل‌های سبز نمودار این اسیلاتور حاکی از حرکت صعودی جزئی است؛ این یافته ظاهراً با حرکت قیمت بیت کوین کش مطابقت دارد.

سخن آخر

وابستگی بیت کوین به بیت کوین بدیهی است. رسیدن قیمت بیت کوین کش به قله‌های بالاتر همچنان ادامه خواهد داشت، اما هر گونه تغییر جهت اساسی در آینده منجر به اصلاحات شدید در زیر محدوده‌ی ۳۰۰ دلار خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید