زمان مطالعه : ۳ دقیقه

کیف پول Bitcoin.com یکی از کیف پول های غیر نظارتی برای ارزهای دیجیتالی بیت کوین کش و بیت کوین کور است. یکی از ویژگی های مفید این برنامه پشتیبانی از “کیف پول مشترک” است، یک کیف پول مشترک توسط دو یا چند نفر قابل دسترسی است و حداقل به یکی از این “cosigners” نیاز دارد تا مجوز هزینه BCH را از کیف پول مشترک بدهد. این کیف پول همچنین به عنوان یک کیف پول چند امضایی (یا چندرسانه ای) نیز شناخته می شود. در ادامه با رمزینکس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد  ساخت کیف پول مشترک بیت کوین کسب نمایید.

کیف پول مشترک بیت کوین

ایجاد کیف پول مشترک بیت کوین به صورت خلاصه

با دنبال کردن این ۵ مرحله، یک کیف پول مشترک بیت کوین ایجاد کنید:

  • برنامه کیف پول Bitcoin.com را برای iOS ، اندروید، ویندوز ،لینوکس یا مک دانلود کنید
  • از صفحه اصلی، روی گزینه “+” در منوی کیف پول های نقدی بیت کوین کلیک کنید تا یک کیف پول جدید ایجاد نمایید.
  • از فهرست “Add Wallet”،  گزینه “Create shared wallet” را انتخاب کنید
  • “نام کیف پول”، “نام شما”، “تعداد کل متقاضیان” و “تعداد امضاها مورد نیاز” را برای ارسال BCH از کیف پول مشترک تنظیم کنید. توجه: “تعداد copayers” تعداد افراد یا دستگاه هایی است که به این کیفیت دسترسی خواهند داشت.
  • کیف پول را ایجاد کرده و سپس کد ایجاد را با افراد دیگری که می خواهیدد به کیف پول بپیوندند، به اشتراک بگذارید. این کد همچنین می تواند اسکن شود.

چرا از کیف پول مشترک استفاده کنیم؟

در ادامه به برخی از مزایا و ویژگی های کیف پول مشترک بیت کوین اشاره شده است:

امنیت: یک کاربر با چندین دستگاه می تواند از یک کیف پول مشترک برای امنیت تراکنش های خود استفاده کند. در صورتیکه اگر تلفن هوشمند شما به سرقت برود، سارق نمی تواند از کیف پول مشترک استفاده کند؛ چرا که بدون مجوز از دیگر cosigners  (به عنوان مثال یکی دیگر از دستگاه های شما) قادر به برداشت توکن ها و سکه ها نمی باشد.
دسترسی: یک کیف پول مشترک به کلیه cosigners اجازه می دهد تا به تاریخچه تراکنش های یک کیف پول واحد دسترسی داشته باشند.
escrow  یا mediation شخص سوم: برای شرط بندی یا خرید آنلاین.

برای درک نحوه کارکرد کیف پول های مشترک، ای مثال را در نظر بگیرید: یاس می خواهد یک کیف پول مشترک در شرکت خود برای اهداف حقوق و دستمزد ایجاد کند. او می خواهد ۳ مدیر و خودش بتوانند به همان کیف پول دسترسی پیدا کنند. این کیف پول هر ماه پرداخت حقوق و دستمزد را برای کارمندان ارسال می کند. وی یک کیف پول مشترک جدید ایجاد می کند و نام آن را “کیف پول حقوق و دستمزد” می گذارد. او سپس اسم خود را اضافه می کند و تعداد کل copayers را ۴ (خودش و ۳ مدیر) می گذارد. سرانجام، وی تعداد امضا کنندگان را ۳ نفر قرار می دهد. این بدان معناست که هر یک از ۴ cosigners می توانند درخواست پرداخت را ارائه دهند اما پرداخت تا زمانی که ۳ نفر از ۴ موافق نباشند، انجام نمی شود.

کیف پول مشترک بیت کوین

آموزش گام به گام کیف پول بیت کوین

برای ارسال یا دریافت Bitcoin Cash  یا Bitcoin Core، به یک برنامه کیف پول بیت کوین نیاز دارید. این راهنما نحوه نصب و استفاده از کیف پول Bitcoin.com برای دریافت و ارسال این ارزهای دیجیتالی را در بر می گیرد.

مرحله ۱: کیف پول Bitcoin.com را دانلود کنید
می توانید برنامه کیف پول Bitcoin.com را برای تلفن هوشمند یا رایانه خود دانلود کنید.

برای دانلود این برنامه به لوگوی کیف پول Bitcoin.com توجه کنید

کاربران تلفن های هوشمند می توانند، “Bitcoin.com Wallet” را در فروشگاه Google Play یا App Store در دستگاه اندروید یا iOS خود جستجو کنند.
سپس روی دکمه “Install” یا “Get” کلیک کنید.
پس از نصب، برنامه کیف پول Bitcoin از صفحه اصلی شما قابل دسترسی خواهد بود.

مرحله ۲: استفاده از کیف پول Bitcoin.com
کیف پول های شما سپس در صفحه اصلی ظاهر می شود. مانده اولیه شما ۰ BCH و ۰ BTC خواهد بود.

مرحله ۳: مقداری BCH را به کیف پول خود اضافه کنید
اکنون می توانید BCH را به موجودی کیف پول خود اضافه کنید. برای این کار می توانید BCH را مستقیماً از صرافی مانند Coinbase خریداری کنید. برای انجام این کار، روی برگه Receive در امتداد پایین صفحه کلیک کنید.

مرحله ۴: از کیف پول (های) خود نسخه پشتیبان تهیه کنید
برای تهیه نسخه پشتیبان از کیف پول، روی نوار نارنجی در کیف پول خود کلیک کنید. دستورالعمل ها را دنبال کنید و ۱۲ کلمه را به ترتیب از چپ به راست بنویسید. این عبارت بازیابی یا پشتیبان شماست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید