زمان مطالعه : ۲ دقیقه

در بعد از ظهر در تاریخ ۱۴ ژانویه ۲۰۲۱ نسخه جدید بیت کوین کور وجود آمد. این خبر توسط ولادیمیر جی فن در لان، نگهدارنده اصلی بیت کوین کور در انجمن بنیاد لینوکس، اعلام شد.

نسخه ۰.۲۱.۰ اولین نسخه منتشر شده در سال ۲۰۲۱ است. زمان انتشار تَپ‌روت (Taproot) کی خواهد بود؟

با توجه به فهرست تغییرات رسمی نسخه جدید، بیشترین به روزرسانی‌ها از نظر عملکرد شبکه مربوط به RPC ها (دستورات درون بلاکچینی) و مشخصات کیف پول است.

در این نسخه، ممپول بررسی می‌کند که آیا تراکنش‌های آغاز شده توسط کیف پول و RPC با موفقیت منتشر می‌شوند یا خیر. تراکنش‌های منتشر نشده هر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه اعلام می‌شود. سپس، یک مکانیسم های ضد اسپم اجرا می‌شود: برای خلاص شدن از دسته بزرگی از تراکنش‌ها، IP اپراتور نود باید در لیست سفید قرار گیرد.

این نسخه بیت کوین را یک قدم دیگر به انتشار مکانیسم‌های تپ‌روت نزدیک می‌کند: قوانین اجماع پیشنهادی تپ‌روت بدون فعال سازی در شبکه اصلی اجرا می‌شود. علاقه مندان به بیت کوین می‌توانند آن را در یک محیط آزمایشی امتحان کنند.

همچنین، تعاملاتی که با شبکه Tor به صورت خودکار باز می‌شدند اکنون به جای Tor v2 به سرویس Tor v3 متکی هستند.

پایان نیاز به ایجاد کیف پول خودکار

همچنین، از زمان انتشار این نسخه بیت کوین کور دیگر کیف پول‌های جدید بیت کوین را به طور خودکار ایجاد نمی‌کند. این شبکه کیف پول‌های موجود را بالا می‌آورد و در صورت عدم وجود کیف پول‌های مشخص‌شده، سیستم به جای ایجاد کیف پول‌های جدید با کلیدهای جدید، خطاها را ثبت می‌کند.

در عین حال، کماکان می‌توان کیف پول‌های جدید را با یک رابط کاربری گرافیکی ایجاد کرد –افراد می‌توانند از طریق دستورات «bitcoin-cli createwallet» یا «bitcoin-wallet create» در رابط خط دستور یا «createwallet» مربوط به RPC این کار را انجام دهند.

بالاخره، نسخه ۰.۲۱.۰ نوع جدیدی از کیف پول –کیف پول‌های Descriptor- را ارائه می‌کند که دارای چندین تفاوت فنی با کیف پول‌های «پیش فرض» بیت کوین است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید