زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بر خلاف هشدارهای مکرر مبنی بر پول‌بک قیمت بیت‌کوین، هیچ نشانه‌ای از خستگی روند صعودی دیده نمی‌شود. این رمزارز پرچمدار در بازار آخر هفته از محدوده قیمت ۲۸۰۰۰ دلار عبور کرد تا به این ترتیب با رشد ۱۱/۸۵ درصدی هفته را به پایان برساند. در حالی‌که سایر صنایع مالی در تعطیلات کریسمس به خواب رفتند، بازار شبانه‌ روزی بیت‌کوین شاهد ورود سرمایه بود. جفت بیت‌کوین/دلار در روز یکشنبه به یک رکورد تاریخی دیگر در محدوده‌ی ۲۸۳۸۷ دلار رسید.

با آغاز هفته‌ی جدید احتمال ادامه یافتن رالی صعودی قیمت بیت‌کوین وجود دارد. یکی از مهم‌ترین دلایل این رشد تصویب شدن دومین بسته‌ی حمایتی ویروس کرونا در ایالات متحده‌ی آمریکا است.

ترامپ بسته حمایتی ۹۰۰ میلیارد دلاری را تصویب کرد

رئیس جمهور ترامپ بالاخره در شب یکشنبه قانون بسته‌ی مالی مقابله با کرونا را تصویب کرد که در نتیجه‌ی آن آمریکایی‌ها از مزایایی مالی متنوعی برای جبران ضرر ویروس کرونا بهره‌مند خواهند شد. او هفته‌ی قبل اعتراض خود را به این قانون ابراز کرده و خواستار افزایش پرداخت‌های مستقیم به شهروندان از سرانه‌ی ۶۰۰ دلار به ۲۰۰۰ دلار شده بود.

اولین واکنش بیت‌کوین به توییت ترامپ در این رابطه مثبت بود. این رمزارز پس از انتشار توییت ترامپ «خبرهای خوبی در مورد قانون حمایتی کووید در راه است.» از پایین‌تر سطح روزانه‌ی ۲۶۴۴۴ دلار به ۲۷۳۳۹ دلار رسید. واکنش صعودی بیت‌کوین احتمال ادامه یافتن این رالی را در ادامه‌ی هفته‌ی تقویت کرد.

چارت یک ساعته‌ی بیت‌کوین اصلاح قیمت صعودی آن را نشان می‌دهد.
چارت یک ساعته‌ی بیت‌کوین اصلاح قیمت صعودی آن را نشان می‌دهد.

بسته‌ی حمایتی فشار نزولی بیشتری بر دلار آمریکا داشته است. در نتیجه شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران تلاش کرده‌اند تا دلارهایشان را با دارایی‌های امن‌تری مبادله کنند. بیشتر آنها اخیراً به خرید بیت‌کوین روی آورده‌اند و معتقدند که ذخیره‌ی محدود ۲۱ میلیونی توکن بیت‌کوین از سرمایه‌ی آنها در مقابل تورم ناشی از پول فیات محافظت می‌کند.

چشم‌انداز تکنیکال بیت‌کوین

با توجه به اندیکاتورهای فنی در چارت‌های بازه‌های زمانی طولانی‌تر، نرخ بیت‌کوین به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

چشم‌انداز تکنیکال بیت‌کوین

چارت‌های روزانه و هفتگی اندیکاتور آر اس‌ آی همچنان از وضعیت اشباع خرید این رمزارز خبر می‌دهند. اما وضعیت احساسی قوی خرید که در نیتجه‌ی سرمایه‌گذاری سازمان‌ها در بازار شکل گرفته است این نگرانی‌ها را تعدیل کرده است. در نتیجه به نظر می‌رسد هر کدام از اصلاح‌های نزولی بیت‌کوین با یک حرکت صعودی مساوی یا قوی‌تر جبران شده است.

از لحاظ تکنیکال، بیت‌کوین باید در نیمه‌ی اول این هفته کمی اصلاح داشته باشد تا وضعیت احساسی اشباع خرید ایجاد شده را تا حدودی خنثی کند. این اتفاق می‌تواند قیمت را تا سطوحی پایین بیاورد که فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت فراهم کند. در ضمن، در حالی‌که بازارهای دیگر در شب سال نو و به دنبال آن تعطیلات آخر هفته تعطیل خواهند بود، بیت‌کوین می‌تواند به سمت ۳۰۰۰۰ دلار حرکت کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید