زمان مطالعه : ۳ دقیقه

استخراج بیت کوین نیاز به تعدادی ماینر، برق، کامپیوتر، فن و برنامه های خاصی دارد. از این رو استخراج و فروش آن کاری سخت و طاقت فرسا است. اما سوالی که برای بیشتر افراد مطرح می شود این است که آیا استخراج بیت کوین سودآور است؟ جهت پاسخ به این پرسش و آشنایی با مفهوم ماشین حساب استخراج بیت کوین با رمزینکس در ادامه مقاله همراه باشید.

ماشین حساب استخراج بیت کوین

ببشتر بدانید:

عملکرد ماشین حساب استخراج بیت کوین

ماشین حساب استخراج بیت کوین با احتساب تمامی هزینه­ های مربوط به شما اجازه می دهد تا تعیین کنید که چه مقدار از یک دستگاه ماینینگ سود خواهید داشت.

این نوع از ماشین حساب های آنلاین به شما اجازه می دهند تا تعدادی از متغیرها مانند هزینه برق، هزینه سخت افزار و غیره را وارد نمایید و سپس مقدار درآمد حاصل از این متغیرها را بر اساس ارزش بیت کوین در آن زمان به دست آورید.

عوامل موثر بر سود آوری استخراج

عوامل بسیار زیادی بر سودآوری معادن تاثیر گذار است. دو عامل اصلی که سودآوری شما را تحت تاثیر قرار می دهد عبارتند از:

قیمت بیت کوین و میزان کل هش شبکه

اندازه گیری سختی استخراج یک بلاک جدید، تعداد زیاد ماینرها در شبکه، افزایش نرخ هش در شبکه همگی از عوامل موثر در استخراج بیت کوین می باشند.

نرخ هش شبکه بیکوین به میزان ۰.۴۵۲۷۶۷۸٪ در روز رشد می کند. این بدان معنی است که مشکل تنظیم بیشتر می شود و از این رو استخراج بلاک های جدید با استفاده از همان تجهیزات سخت افزاری سخت تر می شود.

پاداش بلاک

پس از استخراج موفقیت آمیز هر بلاک، مقداری سکه به عنوان پاداش به ماینرها داده می شود. پاداش بلاک نشان دهنده­‌ی عرضه­‌ی ثابت بیت کوین های جدید می باشد. پاداش کوچکتر تعداد سکه­‌ی ماینرها را کاهش می دهد، بنابراین قیمت هر سکه افزایش می یابد.

هاست

یکی دیگر از هزینه های استخراج، برق است. هر چقدر مصرف برق پایین تر، بنابراین استخراج بیت کوین سودآورتر خواهد شد. علاوه بر برق، هزینه های زیر بنایی، مدیریت، pcb، کنترل کننده ها، منبع تغذیه، فن، پورت های اترنت، قفسه و همچنین بیمه نیز روی سودآوری تاثیر گذارند.

سرمایه گذاری

هر چه نرخ هش و برق کمتر باشد سودآوری بیشتر می شود. از این رو ماینرها با استفاده از ماشین حساب استخراج بیت کوین، میزان نرخ هش را در مقابل قیمت، هزینه نصب و مصرف انرژی می سنجند. از این رو بهتر است هر روز از ماشین حساب استخراج استفاده کنید تا میزان هش مصرفی در ماینینگ را محاسبه نمایید.

بنابراین در محاسبه سودآوری استخراج بیت کوین، هزینه­ های سخت افزاری، کارآمدی سیستم ها، برق، سختی استخراج بیت کوین و نرخ هش، هزینه­‌ی بیت کوین و پاداش بلاک موثر است.

ماشین حساب استخراج بیت کوین

بیشتر بخوانید:

دستورالعمل های مرتبط با چگونگی استفاده از ماشین حساب استخراج بیت کوین

۱. مقدار هش سخت افزار استخراج بیت کوین خود وارد نمایید.

۲. اطلاعات اضافی مانند هزینه­‌ی استخر، برق و غیره را وارد نمایید. چنانچه پر شدن تمامی این فیلدها اجباری نیست، اما هر چه اطلاعات بیشتری را وارد کنید، نتیجه دقیق تری خواهید گرفت.

۳. نتایج به طور خودکار به صورت دلار نمایش داده می شود. برای مشاهده­‌ی محاسبه دقیق، روی گزینه­‌ی «نمایش جزئیات» کلیک نمایید.

  • به یاد داشته باشید که، بعضی از مقادیر (به عنوان مثال، نرخ ارز) به صورت خودکار، با توجه به آخرین آمار شبکه به روز می شوند. با این حال، شما می توانید هر مقدار را به صورت دستی تنظیم کنید تا سناریوهای ممکن را شبیه سازی کنید.

نحوه محاسبه سودآوری استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین، شبکه­ ای از بیت کوین ها را ایجاد می کند. ماینرها لیست کلی بیت کوین ها یا بلاکچین را به روز رسانی می کنند.  هر چه تعداد ماینرها بیشتر باشد شبکه ایمن تر خواهد شد. با توجه به نقش حیاتی ماینرها، سیستمی جهت ارائه پاداش به آنها ایجاد شده است.

هر بلاک استخراج شده توسط ماینرها شامل یک پاداش بلاک و مقدار ثابتی از بیت کوین است که به ماینرها جهت استخراج هر بلاک داده می شود.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید، صمیمانه از شما سپاس گزاریم، در صورتی که از روند استخراج بیت کوین، ماشین حساب استخراج بیت کوین و میزان سودآوری استخراج آن مطلع هستید، لطفا نظرات خود را در کامنت ها بیان کنید تا دیگر کاربران نیز از آنها استفاده کنند.

3 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید