دیروز قیمت بیتکوین  مورخ یکم تیرماه رکورد 11100 دلار را ثبت کرد که در نتیجه ی آن نیز هش ریت شبکه به بالاترین نرخ خود در طی یک سال گذشته رسید.این افزایش نرخ سبب حمایت کل بازار کریپتکارنسی گردید بطوریکه ارزش کل بازار رمزارز ها  ارزش به 325 میلیون دلار را به ثبت رساند.

یک مقاله ی جدید از از پژوهشکده ای در مسکو بیان میکند که 19 درصد از مردم جهان در بازار کریپتوکارنسی قبل از سال 2019 وارد شده اند که این آمار در صورت صحت ، برای یک دارائی نوظهور بسیار شگفت انگیز است.

در ادامه ی این اخبار مسرت بخش میتوان افزود ، مدیرعامل ریپل اخیراً طی اظهاراتی اعلام کرده است پوزیشن او در بیت کوین LONG  است.(بدین معنا که در موقعیت خرید بیتکوین قرار دارد.)

حال با تمامی این تفاسیر بیتکوین در قیمت 11000 دلاری چه آینده ای دارد؟! زمان خوبی برای خرید است یا خیر؟

BTC/USD:

چند روز گذشته روند قیمت بیتکوین ، روندی صعودیست و این در حالیست که بیتکوین فاصله ی بین 10000 دلار تا 11000 دلار را در طی یک روز درنوردید. این رشد قیمت یک روزه ، روند صعودی قیمتی را شکسته است و به نظر می رسد بیتکوین با سطح مقاومت 12000 دلاری مواجه شود ؛ همانطور که در سه موقعیت نظیر همین رشد قیمت با این سطح موقعیت در اواخر ژانویه و اویل مارس سال گذشته ، شاهد چنین موقعیتی بودیم.

با توجه به صعودی بودن نمودار میانگین متحرک و نمودار RSI در محدوده ی over bought (تقاضای بیش از حد) واقع شده ایم؛ که با توجه به این مطلب احتمالاً این روند کوتاه مدت به نظر می رسد؛ البته این شاخص ها لزوماً دلیلی بر روند نزولی بیتکوین نخواهند بود همین طور که در آوریل امسال شاخص RSI به 88 درصد رسیده بود امّا باز روند صعودی خود را حفظ کرد.

اگر بیتکوین مقاومت 12000 دلاری را بشکند ، خواهد توانست تا قیمت 13000 دلار پیشروی کند ؛ البته این افزایش ناگهانی قیمت بیتکوین پایدار نخواهد بود.

در حال حاضر نظری وجود ندارد.