زمان مطالعه : ۲ دقیقه

دیروز قیمت بیتکوین  مورخ یکم تیرماه رکورد ۱۱۱۰۰ دلار را ثبت کرد که در نتیجه ی آن نیز هش ریت شبکه به بالاترین نرخ خود در طی یک سال گذشته رسید.این افزایش نرخ سبب حمایت کل بازار کریپتکارنسی گردید بطوریکه ارزش کل بازار رمزارز ها  ارزش به ۳۲۵ میلیون دلار را به ثبت رساند.

یک مقاله ی جدید از از پژوهشکده ای در مسکو بیان میکند که ۱۹ درصد از مردم جهان در بازار کریپتوکارنسی قبل از سال ۲۰۱۹ وارد شده اند که این آمار در صورت صحت ، برای یک دارائی نوظهور بسیار شگفت انگیز است.

در ادامه ی این اخبار مسرت بخش میتوان افزود ، مدیرعامل ریپل اخیراً طی اظهاراتی اعلام کرده است پوزیشن او در بیت کوین LONG  است.(بدین معنا که در موقعیت خرید بیتکوین قرار دارد.)

حال با تمامی این تفاسیر بیتکوین در قیمت ۱۱۰۰۰ دلاری چه آینده ای دارد؟! زمان خوبی برای خرید است یا خیر؟

BTC/USD:

چند روز گذشته روند قیمت بیتکوین ، روندی صعودیست و این در حالیست که بیتکوین فاصله ی بین ۱۰۰۰۰ دلار تا ۱۱۰۰۰ دلار را در طی یک روز درنوردید. این رشد قیمت یک روزه ، روند صعودی قیمتی را شکسته است و به نظر می رسد بیتکوین با سطح مقاومت ۱۲۰۰۰ دلاری مواجه شود ؛ همانطور که در سه موقعیت نظیر همین رشد قیمت با این سطح موقعیت در اواخر ژانویه و اویل مارس سال گذشته ، شاهد چنین موقعیتی بودیم.

با توجه به صعودی بودن نمودار میانگین متحرک و نمودار RSI در محدوده ی over bought (تقاضای بیش از حد) واقع شده ایم؛ که با توجه به این مطلب احتمالاً این روند کوتاه مدت به نظر می رسد؛ البته این شاخص ها لزوماً دلیلی بر روند نزولی بیتکوین نخواهند بود همین طور که در آوریل امسال شاخص RSI به ۸۸ درصد رسیده بود امّا باز روند صعودی خود را حفظ کرد.

اگر بیتکوین مقاومت ۱۲۰۰۰ دلاری را بشکند ، خواهد توانست تا قیمت ۱۳۰۰۰ دلار پیشروی کند ؛ البته این افزایش ناگهانی قیمت بیتکوین پایدار نخواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید