زمان مطالعه : ۲ دقیقه

قیمت بیت‌کوین پس از هاوینگ در ماه می دو برابر شده است؛ این در حالی است که موسسه‌ی چِینَلسیس (Chainalysis ) بیشتر این حرکت صعودی قیمت را به اشتهای سیری‌ناپذیر سرمایه‌گذاران سازمانی نسبت می‌دهد.

از زمان سومین هاوینگ پاداش استخراج بلاک در ماه می قیمت بیت‌کوین بیش از دو برابر افزایش پیدا کرده است. بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، قیمت بیت‌کوین با صعود از ۸۵۶۶ دلار در یازدهم می به ۱۸۰۰۰ دلار در زمان نگارش این خبر حدود ۱۱۰ درصد بالا رفته است.

بر اساس گزارش موسسه‌ی تحلیل رمزارزهای چِینَلسیس در نوزدهم نوامبر میزان نقدینگی و مبادله از زمان هاوینگ به شدت تغییر کرده است.

این موسسه بیت‌کوین‌ غیرنقد یا در اختیار سرمایه‌گذار را «کیف‌های پول‌ که کمتر از ۲۵ درصد از بیت‌کوینی که در مجموع دریافت کرده‌اند را می‌فرستند» می‌داند، در حالی‌که سایر کیف‌های پول در گروه بیت‌کوین نقدشونده یا در اختیار معامله‌گر قرار می‌گیرد.

بیت‌کوین نقد در مقابل بیت‌کوین غیرنقد: چِینَلسیس
بیت‌کوین نقد در مقابل بیت‌کوین غیرنقد: چِینَلسیس؛ تغییرات تراکمی در حجم بیت‌کوین نگهداری شده بر اساس میزان نقدشوندگی در مقابل قیمت بیت‌کوین، هفدم ژانویه- حال

داده‌های چِینَلسیس نشان می‌دهد که تعداد بیت‌کوین در دسترس سرمایه‌گذاران جدید در اوایل سال جاری به تدریج کاهش یافت، اما در سوی دیگر میزان بیت‌کوین غیرنقد به سرعت افزایش یافت. چِینَلسیس تخمین می‌زند که تعداد بیت‌کوینی که در حال حاضر نقد است ممکن است در رقم پایین ۳/۴ میلیون باشد.

۴ معیار اصلاح قیمت بیت کوین؛ آیا بیت کوین قبل از اصلاح به ۲۰ هزار دلار می‌رسد؟

مدیر سیتی‌بانک؛ بیت‌کوین به طلای جدید تبدیل و قیمت آن تا دسامبر سال ۲۰۲۱ به ۳۱۸ هزار دلار می‌رسد.

جرم‌های مرتبط با رمزارزها در سال ۲۰۲۰ به میزان ۶۰ درصد کاهش داشته است

بایننس یک استخر استخراج اتریوم با کارمزد ۰/۵ درصد راه اندازی کرد

اتریوم با نزدیک شدن به زمان انتشار اتریوم ۲.۰ چندین رکورد جا به جا کرد

پیش بینی قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال با برنده شدن بایدن، صعودی یا نزولی؟

این موسسه ذخیره‌ی نزولی بیت‌کوین نقد را به انباشت عمده‌‌ی سرمایه‌گذاران سازمانی در طول سال ۲۰۲۰ مربوط می‌داند:

«از سرمایه‌گذارهای تراز اول مانند مدیر صندوق پوششی، پاول تودور جونز، که خریدن بیت‌کوین را با سرمایه‌گذاری در شرکت‌های اپل یا گوگل مقایسه کرده بود گرفته تا شرکت‌هایی مانند اسکوئر (Square) که ۵۰ میلیون دلار معادل ۱ درصد از تمام دارایی‌هایش را در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده است، شرکت‌های عمده و نهادهای مالی همه به سمت بیت‌کوین رفته‌اند.»

مدیر صندوق رمزارزهای گرِی‌اسکیل بیت‌کوین تراست (Grayscale Bitcoin Trust) که نمایندگی دهها سرمایه‌گذار سازمانی مهم را بر عهده دارد در حال حاضر بیش از ۵۰۰۰۰۰ بیت‌کوین در اختیار دارد که ۵۰ درصد از آن را در شش ماه گذشته جمع‌آوری کرده است.

اخیراً پلتفرم تحلیلی گلسنود استودیو (Glassnode Studio) در گزارشی اعلام کرد که سود استخراج بیت‌کوین به میزان پیش از هاوینگ برگشته است. یک روز قبل از این گزارش استخراج‌ کنندگان به رکورد از ابتدای سال تا کنون ۲۱/۲ میلیون سود روزانه رسیدند که تقریباً سه برابر بیشتر از درآمدشان بلافاصله پس از هاوینگ است.

نمودار قیمت ۱۲ ماهه بیت کوین

اما قبل از آن که شیفتگان بیت‌کوین زیاد هیجان زده شوند باید گفت که قیمت اتر در دوره‌ی مشابه عملکرد بسیار بهتری نسبت به بیت‌کوین داشته و با صعود از ۱۸۵ دلار به ۴۸۲ دلار از یازدهم می شاهد رشد ۱۶۰ درصد بوده است.

به نظر شما کدام رمز ارز برای سرمایه گذاری بهتر ست؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید